Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 59

Téma: Xenóny - prestavba z H4

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Predvolené Re: Xenóny - prestavba z H4

Tak ja hovorim za seba...do rakuska ani madarska sa v zivote s Ignisom ani nepoveziem...max. cechy a slovakia..takze ja sa tomu prisposobujem . A samozrejme nemam chut drazdit svetlami policajtov...preto by som si do auta nedal beznu prestavbovu sadu xenonov pretoze to svieti jednoducho na h***o...to vieme vsetci. Mne ide hlavne o to, aby to svietilo tak ako to ma byt a neoslnovali. Tie Diamond Vision by bola podla mna super alternativa ku xenonom bez zasahov do svetlometu s tym, ze je robena pre halogenove svetlomety. Do tych projektorovych xenonov pojdem len v pripade ze zozeniem za par euro dalsie svetlomety, cize ak bude nejaky problem tak ich len cele vymenim a bude pokoj. Btw zevraj sa vyvijaju xenonove prestavby s automatickym naklonom (netusim ako to chcu spravit ) ale ak by to bola pravda, tak si na ne pockam...tie ostrekovace vymysliet uz neni problem

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

nemozem s vami pani suhlasit kamos mal swista r.v.2000 s tymi svetlami od r.v.1996 a po vlozeni H4 bixenonovej vybojky (prestavbova sada hid to svietilo presne ako stare H4 mali ten isty lom svetla ja som skusal v svojich svetlach s cirym sklom kde je lom zabezpeceny na parabole a nie na skle a veru musel som presunut ten pliesok ktory je pred ziarovkou nakolko je vybojka o cca pol cm dlhsia a svieti to tak isto ako povodne svetla!!

tie origo svetla tam nemali tu clonu teda pliesok pred ziarovkou takze to je v poho akurat nasa slovenska legislativa je brzda!! lebo pod vybojkou je ooovela lepsie osvetlena cesta aj za mokra kedy klasicke ziarovky nestihaju a bude im to trvat este dost dlho dokedy pochopia ze ak oproti mne ide passat alebo bmw s origo xenonmi tak ma oslnuje VIAC ako ja s hid sadou!! vlastna skusenost!! takze to nie je o tom co kolko stoji aale niekde inde
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Můžeš nesouhlasit, nicméně to nic nemění na tom, že v optice určené, vyrobené a testované na H4 - nemá jakýkoliv xenon co dělat -viz. spousty příspěvků výše. Bohužel. Howg.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

oki a teraz mi vysvetli ked je ten isty lom svetla ako od klasickej ziarovky ktory NEOSLNUJE iba ma lepsiu svietivost a pre ludske oko je menej unavny tak kde je problem?

a videl si vobec vybojku od prestavbovej hid sady nazivo? ved je to ta ista banka ako pri H4 akurat tam nemas vlakno ale plyn ktory hori a miesto ciapocky ako na H4 mas zvonku banky kusok kovu a ide o zmenu ohniska vyzarovaneho svetla takze je to to iste ako H4 a tiez ma spotrebu 35W co vydava menej tepla v reflektore ako 55W vlakno pri klasickej ziarovke!!!

Takze dristy typu nie je usposobena a testovana na xenonovu sadu je marketingovy tah aby to nebolo take jednoduche zvlastne tiez je ze sady od "renomovanych" vyrobcov ako BOSCH su certifikovane!!

a podobne to je aj s lambo door u nas to nie je legalne ale nemci to maju potvrdene s TUV skusobne ze dokonca pri autonehode je to lepsie!!! a nasi tvrdia opak!!
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Až na to, že som ešte nevidel dorábaný xenón, ktorý by neoslňoval, pretože si nedokáže nastaviť sám sklon podľa zaťaženia auta.

A po druhé, to že Nemci majú o-TUV-aukované dvere je vec jedna, ale HID prestavbové sady sú aj u nich nelegálne a asi tým pádom vedia prečo.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

noo ked si take nevidel tak ti mile rad jedni take ukazem!! svoje a o vysku sa postaraju motorceky v svetlach ktore ma swist v zaklade!!! a ja mam tak tvrdy podvozok ze ani skoro ani 5cm to neprepruzi!!!

Naklápanie by bolo vyriešené: Cybertronic
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Kalša KE-okolie

Zdravim všetkych ja som si nedavno namontoval xenónovú sadu na SX4 som s nou velmi spokojny svieti to lepšie odvtedy ma zastavili už aj policajti ktori mi na to nepovedali ani slovo mali akurat vyhradu k bielym led parkovačkam no ale v pohode. podla mna je naš zákon strašne ale strašne daleko od toho čo je dobre a čo je bezpečnejšie pre jazdu ale tak čo už neni to jedina vec v SR

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal mirec09 Zobraziť príspevok
    ...mali akurat vyhradu k bielym led parkovačkam...
    To ma zaujíma lebo tiež mam v parkovačkách LEDky! Z akého dôvodu do toho pindali? Však sú homologované, tak čo im na tom vadí?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No konečne! Hella: Xenonové světlomety budou levnější

"Jedna z příčin vysoké ceny xenonových světlometů souvisí s jejich výborným světelným tokem. Ten překračuje 2000 Lumen a podle bezpečnostních předpisů proto musí být světla vybavena automatickým seřizováním sklonu paprsku a ostřikovači světel, aby se omezilo oslňování protijedoucích vozidel.

To samé platí i naopak – pokud zůstane světelný tok pod danou hranicí, světlomety se obejdou bez autonivelace i bez ostřikovačů.
    Proto chce Hella představit světlomet s xenonovou výbojkou o nižším výkonu. První experimenty s výkonem 25 W místo dnes běžných 35 W ukázaly, že subjektivně nedochází ke snížení intenzity světla ani délky osvětlené oblasti.

Výsledkem měření je ale snížení světelného toku pod 2000 Lumen a společně s poklesem výkonu výbojky také menší energetická náročnost světla."

Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •