Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 59

Téma: Xenóny - prestavba z H4

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Xenóny - prestavba z H4

TY JO ! To je teda síla !
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ten clanok som napisal este v roku 2006, ked sa u nas rozbehol masovy predaj a propagacia prestavbovych HID sad - ale nikto zakaznikov neupozornoval na zapory takejto prestavby. Potom sa stavalo, ze obycajny clovek co sa tomu nerozumel, sa nechal predajcom presvedcit, kupil to, namontoval a potom mal problemy.

Len zhrniem podmienky, po splneni ktorych mozete LEGALNE namontovat xenony do auta a nemat problemy s legislativou:
    reflektor musi byt homologizovany s vybojkovym svetelnym zdrojom (homologizacna znacka na krycom skle - cisla za E4 v kruzku) - t.j. nemozete strcit vybojku do svetla, kde bola predtym halogenova ziarovka
    v aute musi byt gyroskopicke (automaticke) nastavovanie sklonu reflektorov (na palubovke nie je gombik na manualne sklapanie reflektorov)
    v aute musia byt ostrekovace reflektorov

Ked si to date do kopy, vyjde vam, ze to ide IBA pri autach, do ktorych sa xenony montuju ako zakladna alebo doplnkova vybava priamo vyrobcom. Musite si objednat vsetky komponenty (reflektory, vybojky, startery, kabelaz, ostrekovace, gyroskopy) a namontovat ich. No a to moze stat cely majland...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Shrek

TU je to všetko stručne a jasne popísané a keďže je to stránka "TESTEK, s.r.o. poverená technická služba technickej kontroly vozidiel" asi to bude aj platné.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ano acla, to som cital. Je to primarne usmernenie/navod pre policajtov a STK ako odhalovat nelegalne prestavby.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Pozeral som tak net a nasiel som tento odkaz. Viem ako sa maju veci okolo zameny originalnych halogenov za xenony, dokonca som ich mal na skusku a jedine co ma od toho odradilo bolo to, ze svietili vsade, aj tam kde nemali a oprotiiduci z toho asi velku radost nemali. Ale co sa tyka tychto svetiel, mohlo by to byt o niecom inom...prilozim aj foto. Rad by som, keby sa k tomu niekto vyjadril a hlavne...netusite ako sa to montuje ..zevraj bez poskodenia svetiel...ale to teda netusim ako.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	SNC00116M.jpg‎ 
Zobrazení:	165 
Veľkosť:	75,5 KB 
ID:	801   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	SNC00120M.jpg‎ 
Zobrazení:	159 
Veľkosť:	71,5 KB 
ID:	802  

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Stále ten istý problém. O pár príspevkov hore už o tom bežala debata.
    Sú to šošovky, ktoré sa dávajú do svetlometu takým spôsobom, že sa svetlomet rozdelí - rozreže v mieste zlepenia paraboly s krycím "sklom" a potom to treba znova zlepiť.
    Nebudem polemizovať o tom, či policajti sú alebo nie sú schopní dokázať, či je vo svetle žiarovka alebo výbojka. Každopádne je to proti predpisom, pretože svetlomet je homologovaný na zdroj svetla so svietivosťou do X lumenov (napamätám koľko) a výbojka túto hodnotu prekračuje a tým pádom tam nemá čo hľadať. Hovorí o tom homologizačná značka E.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Ako mne su vsetky fakty okolo tych prestavbovych kitov jasne ako som uz pisal, ja skor teraz riesim ako to je s tym spravanim svetla, kedze je to priamo v projektore. Lebo v tomto pripade vybojka nebude ani samotny svetlomet vyuzivat, cize svietit by mala presne tak ako by ma - na cestu. Je to sice chaby argument ALE...
    Naposledy upravil scorpio13; 11-07-2009 o 20:02

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Co sa tyka vyzarovaneho luca sosovkovej prestavbovej sady, je perfektny, predpisovo zalomeny, presne ohranicena osvetlena plocha od neosvetlenej, absolutne neoslnuje. Svetla sa daju bez problemov predpisovo nastavit. V BA s tym behaju uz 3 swifty (jeden BA/KE), vo Zvolene jeden.

Stretavacie svetla su neporovnatelne lepsie ako halogen, dialkove su na polemiku, ale horsie nie su. Mozno rovnake.

Legislativny problem pretrvava aj s touto prestavbou, ak vsak chce niekto silou-mocou v Suzuki bixenon, tak radsej tuto sosovkovu sahu s vlastnym optickym systemom, ako obycajnu HID sadu, ktora vyuziva povodnu parabolu, svieti kam nema a oslnuje.

P.S: TU je k tomuto systemu velmi obsirna debata od zaciatku, ako sa ten system dostal na Slovensko az po poslednu montaz spred par tyzdnov.
    Naposledy upravil Shrek; 26-07-2009 o 22:18

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Už len "preraziť" homologizačné značky na reflektoroch a je to

Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •