Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 59

Téma: Xenóny - prestavba z H4

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Xenóny - prestavba z H4

Dá se jenom souhlasit
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Hledal jsem na google, jak je to s xenony.
    Levné sady nejsou v ČR schváleny pro provoz na pozemních komunikacích.
    Vozy musí mít automatické vyrovnávání výšky + ostřikovač světlometů, což splňují drahé sady, které toto zařízení pro dodatečnou montáž obsahují.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

3. Predvolené Re: Xenóny - prestavba z H4

Užívateľ príspevok zmazal.

Zisti si, koľko to trafo do Suberba stojí priamo u jeho výrobcu a budeš v obraze ty.

Suuzuukii

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal passion
    Zisti si, koľko to trafo do Suberba stojí priamo u jeho výrobcu a budeš v obraze ty.
    Nejsem nepřítel zlepšení! Bohužel na českém trhu NEEXISTUJÍ žádné HID sady, které by byly schváleny, i když internetové obchody nabízí 100% homologované. Montáž a zodpovědnost je na motoristovi. Xenony jsou dobrá věc. Pokud máte dobře seřízená světla, čirou optiku, tak vám to může projít při dopravní kontrole, někdy i na STK.
    Doporučují se sady o teplotě 6000K, které tolik neprovokují a svítí bílým světlem.
    Ballast (trafo), stojí podle kvality (životnosti), od 1000Kč. Do Supa stojí 4000.
    Dobrá, kvalitní žárovka BI zhruba od 3000 - 4500 Kč.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Celkom zaujímave:

Len mi nie je jasné, ako je potom možné, že sa HID kity bezproblémov predávaju.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Fólie na okna se taky prodávají i bez certifikace.

Upozornění - xenony :
    Výrobky splňují všechny požadavky nových směrnic Evopské Unie (prohlášení o shodě – značka CE) a dále jsou homologovány pro provoz v motorových vozidlech z hlediska elektromagnetické kompatibility (homologace e11), ale nejsou schváleny pro provoz na veřejných komunikacích. Hlavními důvody, které ztěžují schválení jsou rozdílné postupy pro instalace v jednotlivých vozidlech. V závislosti na konstrukci originálních reflektorů vyžaduje instalace menší či větší zásah do jejich konstrukce, který může u některých vozidel způsobit trvalou změnu některých dílů vozu (např. zadní kryt reflektoru apod.) Proto naše sady doporučujeme výhradně pro provoz mimo veřejné komunikace.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    ......Výrobky splňují všechny požadavky nových směrnic Evopské Unie ........ Proto naše sady doporučujeme výhradně pro provoz mimo veřejné komunikace.
    Tak to je skvelé Xenony bye bye

8. Predvolené Re: Xenóny - prestavba z H4

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Máte niekto relevantné informácie, ako to je s prestavbou osvetlenia z klasických halogéniek na xenóny?

Ceny prestavbových kitov sa už dostávaju na celkom zaujímave ceny a tak by ma zaujímalo ako to vlastne je v súvislosti s STK a policajnými kontrolami.

Tiež, ktoré xenóny su vhodnejšie - 4500K, 6000K, 8000K???
    Najdi si stranku xenony.sk a na nej predavaju vybojky Bosch, ktore su homologizovane. Montuju ich v znackovom servise a na zaklade toho sa daju napisat do TP a potom nebudes mat problem s policajtami. Ja to mam a nemam problem ani v rakusku a tam za to pekne sekaju pokuty do 100€. S STKackou by tiez nemal byt problem ak su v TP zapisane. Podla mna najlepsie su 6000 K. Su biele a protiiducim autam vobec neprekazaju a maju dobru svietivost aj pocas dazdu a snehu. Predtym som mal 8000 K a svietili moc do modra...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal merkler
    .... vybojky Bosch, ktore su homologizovane. Montuju ich v znackovom servise a na zaklade toho sa daju napisat do TP a potom nebudes mat problem s policajtami....... S STKackou by tiez nemal byt problem ak su v TP zapisane....
    No neviem, pretože ako som sa na viacerých miestach dočítal a ako tu aj niekto iný už písal, to že je HID Xenon sada homologizovaná ešte neznamená, že jej montáž do vozidla je schválená a povolená pre používanie na cestných komunikáciach.

Napr tento článok okrem iného hovorí, že: "Takzvané HID Xenony, které lze zabudovat do patice místo klasické halogenové žárovky jakéhokoliv vozu, sice výrazně lépe svítí, ale na rozdíl od xenonových světlometů přímo z automobilky je jejich použití v rozporu s předpisy a policie jej může pokutovat." a potom ďalej "Výbojky se proto mohou montovat jen do světlometů umožňujících jejich automatické naklápění podle polohy vozidla a do aut vybavených ostřikem světlometů.".

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Prečítal som si teraz tento článok pojednávajúci o problematike prestavby halogénových svetiel na xenóny.

Vyberám z neho to podstatné:
    Citácia Pôvodne odoslal Tuning.sk
    Prestavba halogénového svetlometu na xenónový je napriek použitiu prestavbových kitov s certifikátom TUV nelegálna nielen u nás, ale aj v celej EU.
    .......
    Každý svetlomet je označený na viditeľnom mieste (najčastejšie na rozptylovom skle) homologizačnou značkou E4 alebo e4 v krúžku a následným číselným kódom. Tento číselný kód je odlišný pre svetlomety s halogénovými žiarovkami a pre svetlomety s xenónovými výbojkami. Na základe tohto kódu je možné identifikovať, o aký typ svetlometu ide.
    No a teraz to, z čoho ma až zamrazilo:
    Citácia Pôvodne odoslal Tuning.sk
    Veľký problém nastáva, pokiaľ dôjde k nehode, kde bude musieť poisťovňa vyplatiť vyššie poistné plnenie, prípadne pri nej dôjde k zraneniu, alebo nebodaj usmrteniu osôb. Je viac ako isté, že odborníci z poisťovne budú hľadať aj najmenší detail – počínajúc rozmermi pneumatík a diskov až po homologizačné čísla na svetlometoch a žiarovkách – len aby našli niečo, čo je proti predpisom a na základe čoho nebudú musieť vyplatiť poistné plnenie (sú na vysokej odbornej úrovni a sú za to dobre platení). Ak poisťovňa preukáže použitie nehomologizovaných komponentov, majiteľ tohto vozidla má problém. V prípade prestavby halogénových svetlometov na xenónové stačí, aby druhý účastník nehody vyhlásil, že ho toto vozidlo oslnilo. Vtedy, bez ohľadu na priebeh nehody, poisťovňa odmietne uhradiť škodu a plnú škodu je povinný uhradiť ten, kto mal v čase nehody namontované nehomologizované komponenty (toto hrozí napr. aj pri použití iného rozmeru pneumatík či diskov, ako je uvedené v technickom preukaze). Ak by bol k posúdeniu nehody privolaný aj súdny znalec, nepomôže mu už nič.

Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •