Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 17

Téma: Nedržia otáčky na motore

1. Lightbulb Nedržia otáčky na motore

Zdravím, pred 2 mesiacmi sme kúpili Suzuki splash 1,2 benzín+plyn, od vtedy pobehuje auto zo servisu do servisu. Pôvodná majiteľka sa s nami nebaví. Auto nedrží volnobeh a niekedy akokeby išlo na 3 valce. Boli sme na diagnostike a tam vykázalo chybu na 1. a 4. valci. Išli sme do sevisu Suzuki - tam nám povedali, že je problém s plynom a pokiaľ tam bude namontovaný plyn, tak sa nám nebudú venovať. Boli sme v servise s plynom - že všetko OK, v ďalšom súkromnom servise nám vymenili cievku na 1.valci a auto nejazdí, dali sme vymontovať plyn a išli sme do ďalšieho servisu - vyčistil vstrekovače, skontroloval snímač klukovej hriadele ( ak si to dobre pamätám ) a premeral tlaky 1. valec 9, 2-3 12, a 4 - 14, že ešte sa s tým nestretol a nevie čo s tým. Takže ďalší servis, povedal, že ventili vyzerajú byť v poriadku, len ich treba nastaviť a na druhý deň nám zavolal, že sa nám do toho nepustí. Už naozaj nevieme čo s autom, nikto nevie prísť na chybu, elektrikár nám kontroloval aj káble, ale nič neobjavil. Nemáte prosim Vás niekto skúsenosti ? Neviete niekto poradiť naozaj odborníka za rozumnú cenu ? Každý len kopu vypíta a auto je stále nepojazdné. Volnobeh celkom padá, niekedy keď stojí tak skackavo drží volnobeh, ale za jazdy, keď neprídavame plyn, tak momente to skape. Ďakujem za každú radu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Nedržia otáčky na motore

Tady se přesně projevil hodně drahý provoz auta na LPG. A já si pořád říkám, proč na to ti lidi jezdí, proč si to montují do auta a proč taková auta kupují. Nedivím se původní majitelce, že s vámi nekomunikuje, protože je ráda, že se toho zbavila. Má (měl) ten váš systém přimazávání ventilů? Podle mě je to jednoznačně podpálení sedel ventilů.

3. Predvolené Re: Nedržia otáčky na motore

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Tady se přesně projevil hodně drahý provoz auta na LPG. A já si pořád říkám, proč na to ti lidi jezdí, proč si to montují do auta a proč taková auta kupují. Nedivím se původní majitelce, že s vámi nekomunikuje, protože je ráda, že se toho zbavila. Má (měl) ten váš systém přimazávání ventilů? Podle mě je to jednoznačně podpálení sedel ventilů.

K prevádzke vozidla na plyn, tak to záleži asi hlavne na motore. Manžel mal Volvo xc90 2.9 na LPG a auto šlapalo ako hodinky, treba chodiť na výmenu filtra a bežnú prehliadku a nebol žiaden problém. Domazávanie ventilov tu asi nie je, ale pani nám tvrdila, že ventily jej robili v máji.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Pokud jsou ventily OK, tak pak neumím poradit.

Pozn. Nesrovnával bych 3litrový 6válec s litrovým motorem.

5. Predvolené Re: Nedržia otáčky na motore

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Pokud jsou ventily OK, tak pak neumím poradit.

Pozn. Nesrovnával bych 3litrový 6válec s litrovým motorem.
    Aj tak ďakujem

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,0 TD AUTOMAT

Ahoj, podľa môjho skromného odhadu, ste s autom nemali robiť nič a uplatniť si reklamáciu skrytej vady u predávajúcej. Nie je to tak dávno, čo EU súd pre ľudské práva v Strasburgu vydal rozhodnutie, že predajca auta, musí dokázať, že nejde o skrytú vadu a nie kupujúci. Jednalo sa o prípad, keď holanďanka kúpila auto, ktoré jej po 4 mesiacoch zhorelo. No tým, že ste do auta nechali babrať, ste sa podľa mňa pripravili o možnosť úspešne vybavenej reklamácie, resp. vrátenia auta predavájucej.

7. Predvolené Re: Nedržia otáčky na motore

Citácia Pôvodne odoslal shark79 Zobraziť príspevok
    Ahoj, podľa môjho skromného odhadu, ste s autom nemali robiť nič a uplatniť si reklamáciu skrytej vady u predávajúcej. Nie je to tak dávno, čo EU súd pre ľudské práva v Strasburgu vydal rozhodnutie, že predajca auta, musí dokázať, že nejde o skrytú vadu a nie kupujúci. Jednalo sa o prípad, keď holanďanka kúpila auto, ktoré jej po 4 mesiacoch zhorelo. No tým, že ste do auta nechali babrať, ste sa podľa mňa pripravili o možnosť úspešne vybavenej reklamácie, resp. vrátenia auta predavájucej.
    Nerobili sme nič, zaplatili sme právnika a poslali pani zo Senca výzvu, bohužiaľ nepochodili sme a keby sme mali čakať na slovenské súdy, tak konca sa nedočkáme, tak sme sa pustili do hľadania chyby na aute, ale to auto už videlo minimálne 30 ľudí a každý len pomúdruje a sme tam kde sme boli na začiatku. Už sme z toho na prášky.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,0 TD AUTOMAT

Vidíš a to je problém slovákov. Keby sme čakali na súdy. Preto to na SK vyzerá tak ako to vyzerá, lebo každý rezignuje, a sme krajina podvodníkov. Pokiaľ mám iné auto v rodine, tak také veci neriešim a zbavím sa čerepu aj cestou súdu. To, že auto stratí na hodnote, je problém predajcu a nie Váš. Treba vymeniť právnika

9. Predvolené Re: Nedržia otáčky na motore

Citácia Pôvodne odoslal shark79 Zobraziť príspevok
    Vidíš a to je problém slovákov. Keby sme čakali na súdy. Preto to na SK vyzerá tak ako to vyzerá, lebo každý rezignuje, a sme krajina podvodníkov. Pokiaľ mám iné auto v rodine, tak také veci neriešim a zbavím sa čerepu aj cestou súdu. To, že auto stratí na hodnote, je problém predajcu a nie Váš. Treba vymeniť právnika
    Máš pravdu, sme hlúpy slováci, právnik je fajn, neodhovára nás, ale nemáme čas ani peniaze sa s niekym doťahovať. Potrebujeme auto spojazdniť, len to je horšie, že nám nevie nikto pomôcť.

Ahoj Reginka, odkial si? Ak by si mala cestu okolo Banskej Bystrice, tak pozrieme a mozno pomozeme.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •