Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: svojpomocná výmena peľového filtra

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara 2015-1,6 VVT 2WD Dual color

Predvolené svojpomocná výmena peľového filtra

Mal som trocha čas,tak som pozeral aký je prístup k peľovému filtru,keď som to mal už demontované tak som spravil aj niekoľko fotiek,možno to pomôže tým,čo neplánujú po skončení záruky chodiť do servisov.
    Demontáž je úplne jednoduchá:
    -na pravej strane odkladacej skrinky spolujazdca je piestik s poistkou,po jej zatlačení sa uvolní
    -odkladacia skrinka sa stlačením po stranách (L+P) vytiahne von rovnako ako na swiftoch
    -odistí sa kryt peľového filtra,dve poistky po stranách (L+P),kryt sa vytiahne von
    -vymení sa filter (treba si všimnúť značenie,symbol v pravom rohu) a opačným postupom sa všetko zloží späť.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1440007213930.jpg‎ 
Zobrazení:	688 
Veľkosť:	29,7 KB 
ID:	8508   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1440007564466.jpg‎ 
Zobrazení:	639 
Veľkosť:	12,5 KB 
ID:	8509   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1440007589846.jpg‎ 
Zobrazení:	494 
Veľkosť:	17,7 KB 
ID:	8510   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1440007720120.jpg‎ 
Zobrazení:	499 
Veľkosť:	10,2 KB 
ID:	8511   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1440007750302.jpg‎ 
Zobrazení:	504 
Veľkosť:	16,7 KB 
ID:	8512  

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: svojpomocná výmena peľového filtra

Možna by nebylo od věci trochu víc podebatovat o správné poloze toho kabinového filtru. Myslím obecně u všech aut. Taky jsem měl (jako kolega Vitara-1,6 VVT 2015) na novém, továrním filtru šipku s nápisem "UP". Což jistě každý ví, že znamená "nahoru, vzhůru" a pak by se měl filtr vložit šipkou směřující nahoru. Když jsem ale filtr měnil a koupil jsem si pylový filtr s aktivním uhlím Nipparts, tak tam byla jen šipka.
    Bylo mi vysvětleno, že ta šipka neznačí orientaci filtru, ale směr proudícího vzduchu, což je směrem dolů. Alespoň tak je to u SX4 a určitě to bude i u Vitary. Nasávací otvory jsou určitě taky pod stěrači a vzduch proudí dolů k výparníku a výměníku. Bylo to poznat i na tom uhlíkovém filtru, kdy aktivní plocha filtru (ta, která přijde jako první do styku s nasávaným vzduchem) byla černější s vrstvou aktivního uhlí.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2WD (Natural 95)

super popis, skoda len, ze foto su prilis male, nemam tu bryle...

Citácia Pôvodne odoslal Vitara-1,6 VVT 2015 Zobraziť príspevok
    Mal som trocha čas,tak som pozeral aký je prístup k peľovému filtru,keď som to mal už demontované tak som spravil aj niekoľko fotiek,možno to pomôže tým,čo neplánujú po skončení záruky chodiť do servisov.
    Demontáž je úplne jednoduchá:
    -na pravej strane odkladacej skrinky spolujazdca je piestik s poistkou,po jej zatlačení sa uvolní
    -odkladacia skrinka sa stlačením po stranách (L+P) vytiahne von rovnako ako na swiftoch
    -odistí sa kryt peľového filtra,dve poistky po stranách (L+P),kryt sa vytiahne von
    -vymení sa filter (treba si všimnúť značenie,symbol v pravom rohu) a opačným postupom sa všetko zloží späť.

4. Predvolené Re: svojpomocná výmena peľového filtra

Tak ta šipka, respektivě orientace filtru mě dostala a celých šedesát tisíc kilometrů dávám filtr blbě .
    Minulý měsíc jsem si nechal udělat servis i s pylovým filtrem u mého servisáka a po "nasátí" směru jsem nevydržel a šel zkontrolovat šipku.
    Je dobře...

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara 2015-1,6 VVT 2WD Dual color

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Možna by nebylo od věci trochu víc podebatovat o správné poloze toho kabinového filtru. Myslím obecně u všech aut. Taky jsem měl (jako kolega Vitara-1,6 VVT 2015) na novém, továrním filtru šipku s nápisem "UP". Což jistě každý ví, že znamená "nahoru, vzhůru" a pak by se měl filtr vložit šipkou směřující nahoru. Když jsem ale filtr měnil a koupil jsem si pylový filtr s aktivním uhlím Nipparts, tak tam byla jen šipka.
    Bylo mi vysvětleno, že ta šipka neznačí orientaci filtru, ale směr proudícího vzduchu, což je směrem dolů. Alespoň tak je to u SX4 a určitě to bude i u Vitary. Nasávací otvory jsou určitě taky pod stěrači a vzduch proudí dolů k výparníku a výměníku. Bylo to poznat i na tom uhlíkovém filtru, kdy aktivní plocha filtru (ta, která přijde jako první do styku s nasávaným vzduchem) byla černější s vrstvou aktivního uhlí.
    Neviem či vôbec tie šípky majú nejaký význam,lebo niekedy na začiatku používania peľových filtrov,tie šípky ani neboli,dôležité skôr je,či je pelový filter priechodný,lebo sú aj taký jednotlivci,čo majú filtre plné lístia,múch a prachu a čudujú sa,že majú zahmlené okná.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •