Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: canbus chyba, núdzový režim

Lokalita
    Horné Dubové
    Moje Suzuki
    SX4 4WD 1,6 88kW

Angry canbus chyba, núdzový režim

Ahojte, dnes sa mi auto preplo do núdzového režimu a svietia mi kontrolky ESP a Engine. Asi pred dvoma dňami sa mi to stalo prvý krát ale po pár kilometroch sa to všetko vrátilo do normálu. No tak dnes ani po vynulovaní. Na diagnostike s počítačom mi povedal technik že mu vypisuje chybu Can bus, že kabeláž a musím ísť do autorizovaného servisu. Tak mám sa na čo tešiť. V núdzovom režime nemá auto žiadny ťah . Stretol sa niekto s takouto chybou na sx4, 4x4, 88kW benzín?

Lokalita
    Horné Dubové
    Moje Suzuki
    SX4 4WD 1,6 88kW

Predvolené Re: canbus chyba, núdzový režim

Tak som bol na diagnostike a mám chybný plynový pedál. Ale zaujímavé prejavuje sa to iba v horúčavách, keď mi svieti na auto priame slnko a v kabíne je cez 40°C. Keď ochladím interiér klímou tak sa kontrolky vypnú postupne samy, najprv ESP a po ďalšom naštartovaní aj kontrolka motoru. Tak kúpiť originál plynový pedál a vymeniť.. Akurát že som pracovne v Nemecku a tu stojí nový cca 220 éčiek. Tak zistím ešte cenu na SK.

Moje Suzuki
    Fiat Sedici 11/2008 4x4 1.6B

Citácia Pôvodne odoslal martin.pm Zobraziť príspevok
    Akurát že som pracovne v Nemecku a tu stojí nový cca 220 éčiek. Tak zistím ešte cenu na SK.
    Väcsinou v DE sa da este aj lacnejsie)) Pozri si stitok na pedali, tam je cislo toho dielu. Potom si zavolaj do Fiatu (v DE neaky predajca) a mozno budes prijemne prekvapeny Osobne som vzdy tam lacnejsie v nemecku obisiel, ale nemusi byt pravidlo. Na SVK boli veci 10-20% drahsie co som zistoval...

Alebo pouzivany u DE srotakov, mavaju velmi solidne ceny.
    Fiat Sedici 11/2008 4x4 1.6B

Lokalita
    Horné Dubové
    Moje Suzuki
    SX4 4WD 1,6 88kW

Tak po dlhšej dobe som tu, auto mám opravené (už je to dlhšie). Tak pedál je vymenený za nový, originál a celé mi to spôsoboval tempomat, ktorý bol do auta domontovaný, teda nie originál (nepozeral som značku). Tempomat mi odpojili pri novom pedáli a všetko teraz funguje ako má. Ten tempomat ma mrzí, ale 500 éčiek sa mi nechce investovať do nového tempomatu (Waeco). Auto som lúpil štvorročné, už s tým tempomatom. Som ľahší o pár stoviek a bez tempomatu. Inak s autom spokojný a mám dojem že mám o pár dcl menšiu spotrebu. Možno to je štýlom jazdy.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •