Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 23

Téma: Radenie jednotky

Moje Suzuki
    SX4 - 1.6 NaviPlus 2WD

Predvolené Re: Radenie jednotky

Citácia Pôvodne odoslal rgm Zobraziť príspevok
    Daj si to vymenit je to vyrobna chyba v servise ti to vymenia za cca pol hodku. Vybehá sa tam stedovy kruzok paky radenia rychlosti.
    nerad ozivujem tuto temu, ale mozno medzitym prislo k zmene.
    neriesil este niekto tento problem?
    RGM, o akom kruzku to hovoris? Nic take som v scheme nenasiel.
    Menili mi uz kulisu radenia, nastavovali lana, robili nejaku upravu hriadela v prevodovke, no robi to stale. Swift 1.3 2008.
    Ja si myslim ze je to nieco na strane rad. paky, nie prevodovky, lebo tiahla by taku silu nepreniesli. Mne tu jednotku akoby vychylovalo do strany kym zapadne. Obcas tiez musim najprv 2-3x slapnut na spojku a zaradit neuspesne, kym to tam padne.
    Ak by si pomohol lepsie popisat ten kruzok a kde ho hladat, bol by som vdacny.

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Mal som niečo podobné, nové to fungovalo ako hodinky a asi po 10 000km sa mi začalo zhoršovať radenie 1 a skôr mi to zapadlo do 3. Dal som dolu kožku a pozeral čo sa tam deje a zistil som, že vnútri na guli je taký čierny krúžok a ten sa vysúva von a bráni radeniu, alebo skôr obmedzuje pohyb páky smerom k vodičovi. On mal pôvodne si myslím také nejaké výčnelky asi tri dokola a sa mi zdá, že tam dva neboli. Oni mali za úlohu držať krúžok v správnej polohe. Pomeral som to a dal si na sústruhu vyrobiť taký krúžok a som ho tam chcel nasadiť a prípadne zaistiť skrutkou, alebo nalepiť. Nakoniec bol tak perfektne tesný, že som ho len narazil a už 30 000km ani neviem, že som tam niečo robil a radenie funguje priam nádherne. Ak budem mať čas zajtra nafotím a pleštím to sem.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 - 1.6 NaviPlus 2WD

costelo, dik za podrobny popis, skusim sa na to mrknut.
    samozrejme lepsie je raz vidiet ako 2x citat, takze ak mas foto, budem rad ak ich sem das.
    ak sa toto ukaze ako zdroj problemu, mas u mna sixpack

Moje Suzuki
    SX4 - 1.6 NaviPlus 2WD

nasiel som par detailov v servisnom manuale, je to swift, ale myslim ze to radenie je rovnake krizom cez vsetky modely.
    pozeram na tie obrazky, a nic ako popisovany kruzok s 3 nozickami tam nevidim.

plus som nenasiel, ci mam dat dole len ten plastovy kruh s kozenkou, alebo aj cely plastovy stredovy tunel..hadam tam nic nezlomim..

Akokolvek, prikladam co som nasiel, ak ho tam zbadas, kric

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	swift-radenie-overview.jpg 
Zobrazení:	512 
Veľkosť:	7,6 KB 
ID:	5313 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	swift-radenie-overview2.jpg 
Zobrazení:	618 
Veľkosť:	16,6 KB 
ID:	5310 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	swift-radenie-komponenty1.jpg 
Zobrazení:	630 
Veľkosť:	15,2 KB 
ID:	5311 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	swift-radenie-komponenty2.jpg 
Zobrazení:	295 
Veľkosť:	20,7 KB 
ID:	5312

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

No nafotil som to, asi z toho nebudeš moc múdry, ale musím nájsť aj ten výkres je tam nejaký rafinovaný zápich z vnútra sa mi zdá.
    Medzi guľou na tyčke a oceľovým krúžkom je čierny plastový krúžok a keď som chcel zaradiť jednotku sa mi vysunul a nedovolil zaradiť, jedine keď som páku zatlačil dolu. Na plastovom krúžku sú také ušká a tie držia v bielo plastovom púzde. Sú tri a pri hýbaní pákou sa trochu vysúvajú a bránia vysunutiu krúžku smerom hore. Ja som tam našiel len jedno uško a ostatné sa asi ulomili a spadli niekde..... Keďže vysunutiu krúžku bránilo len jedno uško, tak sa mi celá páka trochu vysunula a už sa nedala zaradiť jednotka, len trojka. Ten oceľový krúžok som robil ako skúšku a chcel som to aj tak, skúsiť narezať zvnútra jemný závit a len krúžok natočiť na plast, nakoniec som ho len rukou narazil. Odvtedy nemám problém s radením. Ide ľahúčko a presne.
    Do Suzuki.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	P1050210.jpg‎ 
Zobrazení:	443 
Veľkosť:	90,6 KB 
ID:	5314  
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Lokalita
    BA - RAčA
    Moje Suzuki
    sx4 1.5 r2008

Red face Re: Radenie jednotky

Costelo, odkial si? Chcel by som ten kruzok. mne to sxko robi tiez, a necakane. wrr. ze by som ti za to aj zaplatil lebo v servise tunak v Ba povedali ze to je blbost.. prosiiiim ta. help me
    sx4 1.5 r2008
    strieborna metaliza

Moje Suzuki
    SX4 - 1.6 NaviPlus 2WD

Thumbs up Re: Radenie jednotky

costelo, dik za obrazok, uz mi to je jasne
    no dobre skusim dnes pozriet ten plastovy kruzok, v akom stave su uska, ci sa dviha a pod.
    ak to ozaj bude ono, tak asi zvolim tiez ten ocelovy/hlinikovy custom kruh, preto ak najdes vykres, ocenime ked ho sem hodis
    ak to nebude ono, aspon to cele zamrdam vazelinou a uvidime ci sa to zlepsi.
    ozaj, v rodine mame aj sx4 1.5 benz, este v zabehu, 2tis. km, a tam tiez ta jednotka nie je idealna...jazdia s tym zeny, tak vylomenie by aj bolo dost realne
    ...takze kludne to moze dopadnut tak, ze budem davat sustruzit 2 kusy.
    Ozaj, obrabal si si to sam, ci niekam daval?
    dik este raz.

Moje Suzuki
    SX4 - 1.6 NaviPlus 2WD

nuz pozrel som to, nic vylamane nebolo, uska su tam kde maju byt, ten plastovy kruzok okolo "gule" sa vobec nehybe, drzi pevne.
    Napriek tomu som tam dookola namastil plastickou vazelinou, po dnesnom odskusani asi 30km to ide radit o cosi lahsie, ale problem to nevyriesilo. Jednotku som zase asi 2-3x nevedel zaradit..
    takze problem pretrvava, ak sa najde iny tip v com to moze byt, rad vyskusam.
    v januari mi to budu pozerat na garancke, lebo ostavaju hadam uz len synchrony, tak dam potom vediet, ak sa to odstrani..

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	swift-radenie-namazane.jpg 
Zobrazení:	469 
Veľkosť:	55,1 KB 
ID:	5315

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Hm, tak asi to fakt bude problém niekde inde. Ak to je tak v záruke by to mali spraviť a nie tváriť sa že nevedia. Ak Ti ide zaradiť dvojka a potom hneď bez problémov jednotka, je problém v synchrónoch. Prevodovka sa točí aj po vyšlápnutí spojky a synchróny majú za úlohu pribrzdiť kolesá, aby sa mohla zaradiť rýchlosť. Keď zaradíš dvojku tá kolesá zastaví a ide zaradiť jednotka bez problému. Iný problém nevidím.
    Na výkres toho krúžku sa pozriem, mám ho asi v práci. Okrem toho som z PB.
    Do Suzuki.

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

neviem ci som sam ale niekedy sa mi stava ze sa mi tazko radi do jednotky. mate aj vy podobne problemy na sx4kach? ja mam 1.5 99PS.

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •