Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Posilňovač riadenia

1. Predvolené Posilňovač riadenia

Zdravím,

vie mi niekto poradiť ako zistím správne fungovanie posilňovača riadenia. Je na to nejaký spôsob preverenia?..Ja si myslím, že funguje správne. Len včera som bol u brata. Previezol sa na mojej suzuki swift rv 2007 1.3 a vraví, že mi ide ťažko. Dal mi vyskúšať svoje auto Škoda Octavia 3 a šiel úplne ľahučko. Môže to byť, že oni majú iný typ posilňovača riadenia? Spomínal aj dolievanie oleja v posilňovači riadenia. Je to pravda?...Ak sa dopĺňa a kde to skontrolujem?.. ďakujem za odpovede.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Predvolené Re: Posilňovač riadenia

Myslím, že chyba to nebude...Škodovka, resp. obecne VW group má preposilované riadenie, Suzuki ho má trochu tuhšie.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal sebastiano69 Zobraziť príspevok
    Zdravím,

vie mi niekto poradiť ako zistím správne fungovanie posilňovača riadenia.
    Po zapnutí zapalování se ti rozsvítí kontrolka posilovače řízení EPS (Electric Power Steering). Tuším, že u tvého auta bude v budíku otáčkoměru. Tím provede jednotka P/S autodiagnostiku. Po nastartování by tato kontrolka měla zhasnout. Pak je vše v pořádku.
    Jinak srovnávat sílu na volant u rozdílných aut je to samé, jako srovnávat velikost jejich kufrů. On má hydraulický posilovač, ty máš elektronický. Taky nemáte stejný průměr volantu (projeví se jiná páka), nemáte stejné zatížení přední nápravy, nemáte stejné rozměry pneumatik, nemáte stejné valivé odpory, nemáte stejně nahuštěné pneumatiky a plno a plno jiných věcí.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Bohužel nejdou editovat příspěvky a tak ještě doplnění.
    Ty tam samozřejmě žádný hydraulický olej nemáš. Na volantové tyči je el. motorek, který ti pomáhá při zatáčení. Dostává informace z ovládacího modulu P/S, který to vyhodnocuje z několika senzorů, jako třeba senzor rychlosti vozidla.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •