Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: Zámok prednej kapoty

1. Predvolené Zámok prednej kapoty

Po siestich rokoch bezproblemovej prevadzky som musel moje Suzuki na par dni odstavit.
    Isiel som doliat kvapalinu do ostrekovacov a pri otvarani prednej kapoty nieco ruplo. Bezpecnostna zapadka nemala ziaden odpor, takisto tiahlo otvarania prednej kapoty sa nevracalo spat. Kapota sa nedala zavriet. Auto som odstavil do garaze, a jedine co mi zostalo je vyfotografovat predny zamok.
    Tam som nasiel pricinu-prasknuta pruzina. Volal som do Suzuki - predava sa len cely zamok za cca 100EUR. V Auto Kelly ho maju za cca 50 EUR.
    Ja som pozrel po internete po podobnej pruzine - nasiel som v Jablonici vyrobcu pruzin. Pozrel som katalog a nasiel som identicky kus - tazna pruzina TZ 1000x0090x0350 za 1,25 EUR ako bonus nerezova :) . S postovnym to bolo 6,50 a mal som ju na druhy den doma.
    Vymena bola trochu gynekologia - bolo potrebne zhodit tu velku pruzinu, ale osadenie oboch trvalo 15 minut.
    Kapota sa da opat zatvorit a aj tiahlo otvarania sa vracia pekne spat.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1424718976184.jpg‎ 
Zobrazení:	530 
Veľkosť:	19,3 KB 
ID:	8392   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1424797542100.jpg‎ 
Zobrazení:	435 
Veľkosť:	31,1 KB 
ID:	8393   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1425051758309.jpg‎ 
Zobrazení:	371 
Veľkosť:	29,8 KB 
ID:	8394   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1425056987095.jpg‎ 
Zobrazení:	465 
Veľkosť:	22,2 KB 
ID:	8395  

Lokalita
    Senec
    Moje Suzuki
    sx 4 1,5 73 kW

Predvolené Re: Zámok prednej kapoty

presne toto sa mi stalo asi pred tyzdnom, ja som pruzinu vedel opravit, ulomilo sa akurat to ocko, nahoda? auto ma tiez 6 rokov

3. Predvolené Re: Zámok prednej kapoty

Tento rok sa mi darí a čo sa môže pokaziť sa pokazí. Pripájam sa aj ja k tým, čo sa im roztrhla spodná ťažná pružina. Podľa rady Dondrusco z prvého príspevku som objednal pružinu podľa uvedených rozmerov, cena sa za tých 6 rokov trošku zmenila, pružina z Jablonice v nereze už nestojí 1,25 EUR ale 3,35 EUR. Účel však splnila a všetko je opäť funkčné.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	01.jpg‎ 
Zobrazení:	56 
Veľkosť:	93,7 KB 
ID:	9859   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	02.jpg‎ 
Zobrazení:	43 
Veľkosť:	87,4 KB 
ID:	9860   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	03.jpg‎ 
Zobrazení:	47 
Veľkosť:	97,6 KB 
ID:	9861   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	04.jpg‎ 
Zobrazení:	35 
Veľkosť:	89,6 KB 
ID:	9862   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	05.jpg‎ 
Zobrazení:	38 
Veľkosť:	96,6 KB 
ID:	9863  

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Hanni: Jak máš staré auto? Kolegové před tebou tohle řešili po 6 letech provozu a je vidět, že vůbec nedělali údržbu toho zámku. Je to rezavý jak u 20letého auta.
    Každý rok vyfoukám tlakovým vzduchem bordel ze zámku, vše vyčistím a odmastím technickým benzínem a znovu vše ošetřím olejem a vazelínou.
    Auto mám osmý rok a zámek je pořád jako nový.

5. Predvolené Re: Zámok prednej kapoty

Mite: Auto má 12 rokov, ja ho vlastním 4 roky. Áno, máš pravdu, je to zanedbaná údržba, ja osobne som zámku nevenoval žiadnu pozornosť, predpokladám, že ani predchádzajúci majiteľ.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Mite: my patríme k tej generácii vodičov, ktorým ešte údržba vozidla niečo hovorí..., ale niektorí mladí šoféri by už kapotu na motore auta ani neotvorili, keby nemuseli dolievať kvapalinu do ostrekovačov...
    (ale pozor: česť výnimkám!)
    Pravda však je, že mnohé kontroly a činnosti odpadli aj z dôvodu technického vývoja a spoľahlivosti použitej techniky v autách.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •