Zobrazenie výsledkov ankety: Ste za zákaz ochranných rámov?

Hlasujúcich
46. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno

8 17,39%
  • Nie

38 82,61%
Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 44

Téma: Chrómový ochranný rám

1. Predvolené Re: Chrómový ochranný rám

Tak toto je uplna spica. Je to uprava od nemeckej dielne Cobra. Ale, ked uvidis ten cennik doplnkov, tak myslim, ze ta to prejde.
    Suzuki SX4 1.5 GLX AC- rýchlo predaná

Predvolené Re: Chrómový ochranný rám

Citácia Pôvodne odoslal berdo
    Tak toto je uplna spica. Je to uprava od nemeckej dielne Cobra. Ale, ked uvidis ten cennik doplnkov, tak myslim, ze ta to prejde.
    Je krajši a o (cca) 3 tisicky drahší ako ma retro. Manželka by ma asi zabila, keby som si to kúpil. Mne sa veľmi páči.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

3. Predvolené Re: Chrómový ochranný rám

Ignisa mám 3 roky aj s chrómovým ochranným rámom (stál 16000,-), ešte dobre že som sa dal nahovoriť pri kúpe na ten najdrahší - väčší rám. Myslel som že moc nepomôže pri náraze. Mám čerstvú skúsenosť. Vrazil do mňa starší peguot a odniesol si to on (veď bol aj navine, vbehol do jednosmerky). On si chudák rozbil celú masku, svetlo, kapotu a chladič. Trafil ma do stredu rámu. Odniesla si značka EČ, praskol v strede nárazník - v mieste uchytenia rámu. Rám stlmil náraz a posunul sa dozadu - na jednej upevňovacej skrutke zo spodu. Rám sa pri náraze oprel o moju kapotu a zostali tam dve veľmi jemné preliačeniny. On išiel asi 50 kou brzdil ale bola poľadovica, takže dostal šmyk. Ja som už stál a vyhodil som rýchlosť ( chcel som cúvnuť no nestihol som). Náraz ma posunul asi 3 metre dozadu.Ta vyhodená rýchlosť mi veľmi pomohla. Keby som memal ochranný rám, náraz by si Ignisík odniesol omnoho horšie. Ignis bol z hľadiska jazných vlastností úplne v poriadku. 2 mesiace som na ňom jazdil v pohode a práve v týchto dňom bol v servise a má už opravenú frizúru. Ináč s Ignisom som veľmi spokojný.

Dusan, nic v zlom, ale odkial vies ze Ignis bez ramu by dopadol horsie? Ja mam tiez cerstvu skusenost, z jesene, aj ked na inom aute, ale je to v podstate to iste.
    Na Renaulte Thalia model 2008 som zastal pred prechodom pre chodcov, uz len piskot gum, a odzadu do mna vletel dochodca na Favorite. Mal tiez relativne poskodeny predok (skrivena maska, otvorena a posunuta kapota, odtrhnuta polovica plastoveho naraznika, rozbite svetlo a smerovka) a Thalia vyviazla len s odretym lakom na narazniku a odtrhnutym drziakom na SPZ, a to som stal na brzde, lebo po prechode isli ludia. Naraz ma posunul asi vpred o necely meter, akurat ked ludia presli, co bolo stastie v nestasti. Po zlozeni narazniku pred prelakovanim sa ukazalo, ze vnutri boli zlomene dve plastove vystuhy, kazda original Renault za 150,- Sk aj s DPH a samozrejme, nova tabulka na SPZ.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

5. Predvolené Re: Chrómový ochranný rám

Maňo tak Ti gratulujem, že si tak dopadol v tvojom prípade. V mojom prípade si myslím, že bez rámu by som mal omnoho väčšiu škodu a nemôhol by som v pohode jazdiť aj po nehode. Ale je to môj názor možno sa mýlim. Samozrejme pri takýchto nárazoch veľmi záleži na mnohých okolnostiach. Zdravím

6. Predvolené Re: Chrómový ochranný rám

Chlapi, pisete tu, ze predny ram musi byt zapisany v TP - cize ked mi to v servise namontuju, este s tym treba ist na dopravnu policiu? A ked si dam ram a namontujem don pridavne dialkove svetla, je to tiez potrebne dat zapisat do TP?
    Dakujem.

Citácia Pôvodne odoslal foci
    Chlapi, pisete tu, ze predny ram musi byt zapisany v TP - cize ked mi to v servise namontuju, este s tym treba ist na dopravnu policiu? A ked si dam ram a namontujem don pridavne dialkove svetla, je to tiez potrebne dat zapisat do TP?
    Dakujem.
    No neviem ale pocul som kadeco jedniii hovoria ze sa zapisuje do TP druhi ze netreba tak si vyber. Dokonca som tu pred nedavom cital ze nesmie byt predny vobec ze vraj stupli umrtia pri havariach s chodcami tak neviem verzie su vseliake. Mam tetu na dopravnom na priestupkovom ak bude snou popytam sa aj jej kolegov panov policajtov Najlepsie to vedia aj tíí co to maju namontovane lenze niektori o tom ani nevedia ci to treba dat zapisat a ci nie

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Možná to bude u vás jinak, ale já si zažil s rámem při první STK .
    Do 06.2007 se nevydávaly k rámu cerifikáty. Musel být jen montovaný v autor. servisu a mít holografickou certifikační značku. Tudíž máte jen fakturu. To nevěděl ani technik na STK ani na DI. No, hlavně na DI ze mě dělal vola i když z autor.servisu slyšel přes mobil, jak to bylo dřív a nyní a nebyla s ním řeč. Musím teda vozit kvůli policajtům fakturu, na STK předkládat. Dnes dostanate certifikát, doporučuji mít v autě kopii a co jsem slyšel, třeba v Brně to do TP nepíší a ve Zlíně ano. Tak se v tom bordelu vyznej.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    ..... Dnes dostanate certifikát, doporučuji mít v autě kopii a co jsem slyšel, třeba v Brně to do TP nepíší a ve Zlíně ano. Tak se v tom bordelu vyznej.

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SX4 - 1,9 DDiS (4WD)

Lightbulb Re: Maximálka na SX4

Momentálne uvažujem a hľadám na internete nejaký pekný predný rám a uvažujem aj o bočných so stupakmi.

Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •