Zobrazenie výsledkov ankety: Ste za zákaz ochranných rámov?

Hlasujúcich
46. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno

8 17,39%
  • Nie

38 82,61%
Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 44

Téma: Chrómový ochranný rám

Lokalita
    Bratislava

Predvolené Re: Chrómový ochranný rám

Citácia Pôvodne odoslal berdo
    Pani musim vas trochu sklamat. V horizonte dvoch rokov sa uplne zakaze montovanie takychto ramov na predne narazniky. Komisia EÚ je zhrozena statistikou a najma nasledkami na zraneniach chodcov, ktory sa "stretli" s takymto ramom. Ako dopadnu uz namontovane ramy, nie je este presne rozhodnute.
    Aj ja som toto už dávno čítal v nejakom moto-časopise. Pamätám si aj to, že ak už niekto má toto namontované, nemusí to dávať dole... Ako to bude v skutočnosti, neviem...
    SX4 1,5 GS AAC (2006)

Henti v unii sa co zas nevymyslia

Este ma napadlo. Ze ako to chcu riesit ked vidim ze to ma skoro kazde vetsia auto SUV aj ine som zvedavy. Ci rozkazu demontovat vsetkym

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Hmm... V teréne je to dobrá vec, ale koľko terénnych vozidiel jazdí iba po teréne? Potreboval som už prejsť cez husté krovie a bez ochranných rámov a plechových chráničov podvozku by to asi nedopadlo dobre...
    To je však fakt, že zrazený chodec pri nehode na to doplatí šeredne. Taktiež pri náraze auta vo veľkej rýchlosti do nepoddajnej prekážky zle dopadne aj posádka (výrazné obmedzenie deformačných zón).
    No - je to na zváženie, či rámy áno alebo nie. V prvom rade musí byť v aute dobrý komponent medzi volantom a sedadlom.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Rám je přišroubovaný dole na dvou šroubech M8 a v místě SPZ taky dvěma osmičkama do nárazníku. Pro posádku to není ohrožení. Všechny rámy musí mít atest zkušebny a musí být zapsány ve velkém TP.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Atest mozu mat ved aj musia ale pri nehode sa len tak nestrati. Ram narazi do prekazky ten tlaci na body uchytenia na naraznik na cele auto a urcite sa to prejavi v rozsahu poskodenia.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Duch
    Atest mozu mat ved aj musia ale pri nehode sa len tak nestrati. Ram narazi do prekazky ten tlaci na body uchytenia na naraznik na cele auto a urcite sa to prejavi v rozsahu poskodenia.
    Myslíš jako, že je to pro posádku auta horší, když se ti zpevní předek ? Viděl jsem Berlingo s rámem po nárazu do divokého prasete. Auto relativně v pořádku. Já vím, že konstruktéři makají na deformačních zónách, ale z tohodle bych vědu nedělal. Zvláště u Ignisu, který snad ani nebyl na crash-testech a starší Swifty také.
    Jediný komu to může vadit je chodec , i když bych to nepřeceňoval. Chodec má vždy velmi malou šanci. je škoda, že si to mnozí neuvědomují. Neudělat krok je otázka momentu. Zastavit auto - několik vteřin. Ale to už je na úplně jiné téma.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

8. Predvolené Re: Chrómový ochranný rám

Tu ide prave o to, aby ten chodec nedopadol ako divoke prasa.
    Suzuki Swift 1.3 GLX 2007

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal swišťo
    Tu ide prave o to, aby ten chodec nedopadol ako divoke prasa.
    Nechceš snad říci, že všichni co jezdí s rámy, jsou bezohlední vrahouni chodců. Jezdím už 28 roků, mám najetých nějakých 350-400tis. bez havárie a snažím se v tom pokračovat. Snažím se být ohleduplný ke všem účastníkům provozu vč. chodců i když je to někdy o nervy. Nikdo z nás "nepřeskočil" a stát se může cokoli s rámem nebo bez něj.

Mne osobne sa páči tento typ. Asi si ho kúpim na vianoce.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	predny rám na Sx4.jpg‎ 
Zobrazení:	594 
Veľkosť:	49,6 KB 
ID:	218  
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •