Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 20

Téma: Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross

Predvolené Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

Vŕzganie predných okien v S-Crosse (19000km). Príčinou sú dve veci. Tou prvou je gumenná lišta okolo okna, ktorá je vcelku a ktorá je len z gumy! To znamená, že nemá v sebe filc po ktorom by okenné sklo kĺzalo. Po roku guma je možno stvrdnutá a sklo pri jazde sa chveje a je to počuteľné. Zároveň sa mi stalo, že táto guma brzdila okno až tak, že z predného stĺpika zrolovalo toto gumenné tesnenie. Nastriekanie sklzneho spreju do spomínanej gumennej lišty má len krátkodobý efekt. Horšou a tou druhou príčinou je vodiaca biela lišta okenného skla vo dverách, je z umelej hmoty. Lieta si ako chce. Nie je možné ju vyregulovať.

Chvenie prístrojovej dosky som riešil tesniacou gumou medzi predným sklom a pristr. doskou. Čaká ma ešte kontrola v servise ohľadom klepania od zadnej nápravy... Ročné auto za 23000.- ....
    Naposledy upravil pastik0042; 08-12-2014 o 08:18

Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-CROSS moja radost, 1,6 VVTI, Elegance, modra farba

Predvolené Re: Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

Zdravim, musim reagovat na to, co si napisal. Ja mam tiez S-CROSS a mam najazdenych 35 000km. A vobec nemam ziadny problem s tymito vecami...ziadne vrzganie od okna a od zadnej napravy tiez nic nepocujem, prave naopak som mal problem so zatekanim, dazdovym senzorom a asistentom rozjazdu do kopca...bA vsetko som riesil v Suzuki Zilina A-Auto a ziadny problem so servisom, vymenili kus za kus a v poriadku teraz...a tiez ma auto stoji 23 000. Ale ja mam 4x4...a dokonca ani ziadne vrzganie palubovky...mozno neskor...

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross

Ja mám tiez 4x4 a nesťažujem sa na SUZUKI servis: Ja len konštatujem mizerné dielenské spracovanie u môjho auta. Jeho osud je u mňa spečatený. Apropo: a to je v poriadku pri aute s 35 tis.km, ktoré máte s poruchami ktoré opisujete?
    Naposledy upravil pastik0042; 08-12-2014 o 14:28

Moje Suzuki

samozrejme neni to v poriadku, ale teraz nemam ani moc casu to riesit, lebo odchadzam prec na 3 mesiace, ale viem ze ked pridem, tak ho predam alebo pustim dolu dobrym kopcom a nahlasim poistovni, ze som zabudol zatiahnut rucnu, tak proste nehoda, alebo ho prenecham osudu..Inak spytam sa este, nemate problem s hodinami, ze idu same dopredu...

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross

Nie, s hodinami ani s ničím čo sa týka elektriky nemám problém. Rovnako tak nemám problém s motorom, brzdami alebo prevodovkou (CVT) . Za ňou by mi bolo ľúto...

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Ahojte tak pridam aj ja jeden postreh. A to že mi pri jazde ako keby rezonovalo okno. alebo dvere. Neviem čo to je na strane vodiča, ale inakšie nič, žiadne iné nedostatky, aspoň nič iné som si nevšimol okrem tohto.

Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal pastik0042 Zobraziť príspevok
    Nie, s hodinami ani s ničím čo sa týka elektriky nemám problém. Rovnako tak nemám problém s motorom, brzdami alebo prevodovkou (CVT) . Za ňou by mi bolo ľúto...
    Tak ty mas CVT prevodovku??? Ja som ju chcel, ale bal som sa jej, ze ako je na tom kvalitovo, tak som zobral manual a uz viem ze som urobil chybu... Co sa tyka motora a sedenia na dlhej trase tak ani po 6 hodinach ma nic neboli...

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross

Citácia Pôvodne odoslal jano Zobraziť príspevok
    Ahojte tak pridam aj ja jeden postreh. A to že mi pri jazde ako keby rezonovalo okno. alebo dvere. Neviem čo to je na strane vodiča, ale inakšie nič, žiadne iné nedostatky, aspoň nič iné som si nevšimol okrem tohto.
    Súhlasím s výrazom "rezonovanie" okna. Presnejšie vystihuje stav ako "vrzgot". Príčinu som popísal vyššie. Žiaľ podľa môjho veľmi skúseného mechanika riešenie on nevidí. Nepomohla ani výmena za nové tesnenie. Momentálne som do medzery hore vložil úzky pruh gumy z podložky na myš. Dokedy to vydrží neviem. Trochu sa to zlepšilo. Recepty akože "pusť si rádio" neuznávam.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross

Takže výmena tesnení oboch predných okien. Vpravo na spolujazdcovej strane stav veĺmi dobrý, na šoférovej sem tam, ale nič mimoriadne. Klepanie od zadnej nápravy - podľa predpokladu išlo o strešné okno, zvuk sa len prenášal, bola daná tesniaca hmota, neviem aká a neviem presne kde ale už to neklepe. Odstrojenie auta, strešnice, plasty, atd. tri dni pracovali na tom dvaja až traja mechanici. Chcel by som ale vyzdvihnúť ochotu a nakoniec i dobre vykonanú prácu v Suzuki servis v Košiciach (MOKRÁŇ.)

10. Predvolené Re: Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

Caute, s tym vrzganim musim zial suhlasit. Mne to obcas vrzga aj na pristrojovke, ten system uchytenia je zalostny. To si neviem predstavit co to bude robit po rokoch. Dal som tam izolacku jak je pripojenie na tu stredovu mriezku, trochu to pomohlo ale stale to obcas vrzne, asi niekde inde. Vrzga mi to aj tam niekde pri okne, asi to bude to, co chalani spominali. Tie hodiny aj mne sli dopredu asi dva krat o 10 minut. Potom som to prepol na AM/PM rezim a odvtedy to ide presne. Ale neviem ci to je tym, alebo len nahoda. Mne casto blbne aj veko nadrze, casto sa zasekava a musim to rucne vypacit. Dalsia vec je, ze asi mam nieco s nastavenim vysky sedadla, pretoze vzdy ked po case sadnem do auta je akoby padnuda nizsie a musim ju znova zdvihnut. Toto som fakt este nevidel. Neviem ci tam je hydraulicky piest, ale nebude tam nieco v poriadku. Dufam aspon ze po motorickej stranke to bude vporiadku, lebo predtym som mal swifta 2008 model a s tym neboli ziadne problemy. Kvalita tychto novych Suzuki isla dost dolu vodou. Zrejme to je moje posledne Suzuki, skoda. Minule som isiel v Zafire a to sa kvalitou spracovania neda porovnat. Ja ho mam sice len za 18K ale aj tak by som cakal vysiu kvalitu... Ja si dost potrpim na kvalitu a taketo veci ma dost vytacaju, takze ked skonci leasing tak ho asi vymenim za nieco ine. Ale zas na druhu stranu, odhliadnuc od tychto neduhov slape fajn a dobre sa na tom jazdi. No uvidime...
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.6 GLX
    SUZUKI SWIFT 1.3 GLX

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •