Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 20

Téma: Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Predvolené Re: Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

Tak v pp mi bolo vymenené tesnenie na okne ....to suchanie "rezonancie" pokracuju...skusil som tesnenie dverí premazat a zda sa mi že je to lepšie ale aj tak s tým idem znova do servisu nech sa na to pozrú že čim to je . Dvere vyzeraju že sedia dobre aj sa ľahko zatvaraju no uvidíme

Moje Suzuki
    SX4 S-Cross, 2017

Ahojte, k tejto téme pridávam moju skúsenosť. Som majiteľom nového S-Crossa asi jeden mesiac a bohužiaľ sa aj u mňa na vodičovej strane začalo prejavovať vrzganie (resp. skôr rezonovanie) okna na cestách s miernymi nerovnosťami (ktoré sú u nás mimo diaľnic úplne bežné). Je to dosť otravné, najmä pri dlhšej ceste to začína liesť na nervy, takže to plánujem v rámci záruky riešiť (hneď keď si nájdem pár hodín času) ... uvidíme, aká bude ochota, no u nového auta za 20K je tento prejav podľa mna neakceptovateľný a mal by byť riešený predajcom. Som z toho sklamaný, lebo u modelu, ktoré je na trhu viac ako rok by som už takúto muchu nečakal (obzvlásť, keď čítam, že nie som prvý, kto s tým mal problém).
    Neviem či je to len o tesnení, alebo či to nesúvisí so slabším (uvoľneným) uchytením okna? ... ak máte už teraz nejaký tip čo s tým dajte vedieť. Vďaka za radu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal yanot Zobraziť príspevok
    ... vrzganie (resp. skôr rezonovanie) okna na cestách s miernymi nerovnosťami
    Při pootevřeném okně nebo i zcela zavřeném?

Moje Suzuki
    SX4 S-Cross, 2017

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Při pootevřeném okně nebo i zcela zavřeném?
    pri mierne pootvorenom (par centimetrov) to rezonuje - co by ma az tak velmi netrapilo (i ked som sa ani s tym u aut inych znaciek zatial nestretol). To co ma hneva sa mi deje pri uplne zatvorenom okne. Zrejme to rezonovanie nedokaze gumove oblozenie eliminovat (pevne okno pridrzat) a prejavuje sa to takym vrzgotanim (dalo by sa to prirovnat k tomu, ako ked chytite hmyz do nadoby/sietky a ten nestastny hmyz, ako sa snazi oslobodit tak sa kridlami oplieskava o steny a vydava taky suchotavy zvuk ... neviem ako by som to lepsie popisal, no je to riadne otravne)

Lokalita
    michalovce
    Moje Suzuki
    suzuki sx4 s-cross 1.4 l boosterjet allgrip

Red face Re: Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

čaute, najlepšie je si vrznúť s kočkou, hoci aj v suzuki, ale faktom je, že suzuki je moje piate auto a je pravda, že to niekedy vo vnútri vŕže. Najmä ak je chladno v zime a keď sa kabína zahreje, tak to prejde, alebo ako tu bolo spomínané, pri jazde na hrboľatom teréne, ale je to aj samotným spracovaním prístrojovej-palubnej dosky, kvalita trochu zaostáva, tvrdé plasty nikdy nepatrili ani nepatria do interiéru auta za 20 melónov. Myslím si, že chyba je na strane výrobcu, ak to tam nieje vychytané a odstránené predajca a servisný technici zázraky neurobia.

6. Predvolené Re: Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

Ahojte,

ja k tym oknam, mam scross kupeny v juni 2018, dlhsie som s nim nesiel v noci, ale vcera ked som siel som si vsimol skrabance na skle, pri protiiducich autach to bolo az rusiace. cez den je to ok, ale tie skrabance su aj zachytitelne nechtom niektore, je ich viac. Clovek pri svetle tak nevsimne. vyzera to, ze to je od skrabania ladu z okna, no moja otazka je, je to normalne, mal som predtym seat ibizu a zimy boli ovela horsie a tak sklo nevyzeralo po 4 rokoch, ako tuna po jednej zime. je to na reklamaciu, ci ma vysmeju? mam havarijnu, da sa to riesit aj cez to? riesil to uz niekto, resp. ma niekto podobnu skusenost zo sklami na scrosse?

vdaka za kazdu odpoved.

Riesil som to na Balene , ale neuspesne.
    V servise mi bolo povedane, ze je to mechanicke poskodenie mnou teda skrabkou.
    Da sa to riesit cez havarijnu, ale mimo suzuki pretoze ti daju to iste okno cize buduci rok budes na tom istom.
    Ja som to riesil v autosklo H&D a mal som na vyber polsku kvalitku alebo pilkington samozrejme volba bola jasna (pilkington)
    Este som to nedal vymenit, nejak som si na to zvykol cakam na kamen
    Tolko moja skusenost.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Dovolím si to trochu upresniť:
    Škrabance síce vznikajú pri čistení skla od námrazy, resp. ľadu, ale nespôsobuje ich samotná škrabka, lebo použité plasty sú vždy výrazne mäkšie ako sklo. Vrypy do povrchu skla spôsobujú kryštalické mikročastice (jednoducho - prach) usadené na skle, ktoré potom primrznú. A keď potom príde k oškrabovaniu ľadu (alebo námrazy z rosy), tak sa takáto "zmes" v podstate správa ako jemná brúsna pasta. Mám to mikroskopicky potvrdené.

(už je to ale trochu mimo témy...)
    Naposledy upravil fotograf; 15-02-2019 o 08:50 Dôvod: doplnenie textu
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki
    SX4 Scross 4WD MT 1,4T

Citácia Pôvodne odoslal Comeback Zobraziť príspevok
    Ahojte,

ja k tym oknam, mam scross kupeny v juni 2018, dlhsie som s nim nesiel v noci, ale vcera ked som siel som si vsimol skrabance na skle, pri protiiducich autach to bolo az rusiace. cez den je to ok, ale tie skrabance su aj zachytitelne nechtom niektore, je ich viac. Clovek pri svetle tak nevsimne. vyzera to, ze to je od skrabania ladu z okna, no moja otazka je, je to normalne, mal som predtym seat ibizu a zimy boli ovela horsie a tak sklo nevyzeralo po 4 rokoch, ako tuna po jednej zime. je to na reklamaciu, ci ma vysmeju? mam havarijnu, da sa to riesit aj cez to? riesil to uz niekto, resp. ma niekto podobnu skusenost zo sklami na scrosse?

vdaka za kazdu odpoved.
    auto mam mladsie o 2 mesiace, v januari som chytil posypovy kamen 1x1x1.5 cm (moja chyba) od vpredu iduceho auta, sklo vydrzalo (supa strasna), vidno 2 male bodky v zornom poli ale nie je to rusive (velkost ako 1 pixel na monitore). skrabku mam v aute ale nepouzivam /maximalne gumenou castou ak je rosa.... na namrazu pouzivam vlaznu vodu. skrabance na prednom okne ale spravi prach aj pomocou stieracov. ostrekovac je biedny, takze pravidelne oliatie okna nie je vobec na skodu.
    skla su vseobecne maksie a prachu je vseobecne viac, hlavne v meste. da sa s tym zit ale nie vyhrat. po ť rokoch pouzivania uz stopy tak ci tak vidno bude. ak nie od skrabky (priame) tak od stieracov (kruznicove)

Moje Suzuki
    SX4 Scross 4WD MT 1,4T

Citácia Pôvodne odoslal mi allgrip Zobraziť príspevok
    čaute, najlepšie je si vrznúť s kočkou, hoci aj v suzuki, ale faktom je, že suzuki je moje piate auto a je pravda, že to niekedy vo vnútri vŕže. Najmä ak je chladno v zime a keď sa kabína zahreje, tak to prejde, alebo ako tu bolo spomínané, pri jazde na hrboľatom teréne, ale je to aj samotným spracovaním prístrojovej-palubnej dosky, kvalita trochu zaostáva, tvrdé plasty nikdy nepatrili ani nepatria do interiéru auta za 20 melónov. Myslím si, že chyba je na strane výrobcu, ak to tam nieje vychytané a odstránené predajca a servisný technici zázraky neurobia.
    v zime {minus 2 a nizsie} pri plnom kureni sa prudkym teplotnym roztahovanim v palubnej doske vyskytuju tie pazvuky. trochu prekvapive ale pochopitelne, je tam kopec spojov, plastovych a fyziku neoklames. po vyrovnani teplot na povrchoch to ustane a je ticho.

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •