Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 28 z 28

Téma: Pískanie bŕzd

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Predvolené Re: Pískanie bŕzd

Citácia Pôvodne odoslal Grandikj Zobraziť príspevok
    Zdravim ...ja mam tiez tento problem s piskajucimi brzdami...a uz mam aj druhe kotuce, aj platnicky od inych vyrobcov a stale...mam grand vitaru roc. 2004, a po vymene kotucov a oblozenia mi po nejakom case zacali piskat brzdy, ked pribrzduje. Kedze kotuce aj oblozenie je znackove, tvrdili mi ze v tom nie je chyba, ale skor, ze som zahrial kotuce...tak som ich dal stocit, vymenil som este raz oblozenie a stale to robilo...tak nakoniec som sa dal nahovorit a dal som vymenit este raz kotuce, taraz su tam japonske tusim...a stale piskaju, co ma dost uz znepokojuje...vie mi s tym niekto pomoct, alebo poradit?...dakujem
    Mal som taký prípad, ale to nebolo Suzuki. Pomohli doštičky, ktoré v strede boli predelene drážkou.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    Mal som taký prípad,ale to nebolo Suzuki.Pomohli doštičky,ktoré v strede boli predelene drážkou.
    Tento typ destiček mám i já, jsou tam z výroby, mám najeto 30 000 km, sjeto na 70%, a zatím si ani nevrzly. Je to originál TWR.
    "horský sokol"

3. Predvolené Re: Pískanie bŕzd

Vcera som s tym bol v servise, mal som tam japonske dosticky s drazkou v strede a piskali, dokonca obsahovali dost zeleza...tak mi tam dali naspät dosticky TRW tusim vsetko vycistili, skontrolovali, dnes som nabehal cca 80 km a piskaju stale, uz neviem teda vazne

4. Predvolené Re: Pískanie bŕzd

No ja to tiez riesim. V lete min rok mi povedali na STK ze mam ryhy v kotucoch a ked som povedal ze mam nabehane 30 tis. tak len krutil hlavou.... Ze je to vyrobna vada. Teraz uz pocujem pri jemnom prislapnuti suchanie ako tu uz bolo pisane. Riesim vymenit dosticky aj kotuce (cca 46 eur dosticky a 2*23 eur kotuce), ale neviem ake. Nasiel som nejake na nizsie uvadzanej stranke, ale aky je rozdiel vo vyrobcovi (Asia ver. EU). Menil uz niekto nieco konkretne na Ignise? Dik
    Tu je ta stranka: Servisné diely

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Som teraz čítal niečo o "nových" brzdách od Continentalu, kde zmieňujú pískanie bŕzd a tak som si spomenul, že odkedy som vymenil ja svoje za EBC dosky v kombinácii s novými sériovými kotúčmi, tak to vôbec nepíska.

6. Predvolené Re: Pískanie bŕzd

Tato tema je stara snad, ako vynalez brzd samotnych. Nie som automechanik, ale skusenosti s piskanim brzd rozneho druhu mam neurekom... Brzdy na mojom aute nikdy nepisakli, no na priatelkinom Swifte som bol donuteny to riesit , kedze ani pani mechanici v odbornom servise nevedeli co s tym... Kto to zazil, vie o com pisem.

Piskanie je vo vacsine pripadov zvukovy prejav vibracie. Necistoty vznikajuce brzdenim tomu este napomahaju. Taktiez zmes brzdovych platniciek s primesou kovu ma sice dlhsiu zivotnost, ale napomaha piskaniu (vibraciam) este viac. Nie je teda riesenim neustale cistit a odmastovat brzdy (kotuce ci platnicky) ani neustale menit typ zmesi, ale zabranit vibrovaniu. Po mnohych pokusoch a poradach som to vyriesil namazanim vonkajsej strany platniciek lubrikantom tohoto typu...

CRC Brakelube (mazivo na brzdy)

existuje mnoho vyrobcov, ale podstatne je to, aby dane mazivo odolavalo vysokym teplotam a nedostalo sa pri brzdeni a zahriati na kotuc. Preto je velmi huste a lepkave. V ZIADNOM PRIPADE NEMAZAT KOTUCE ANI ZMES PLATNICIEK!!!

Po aplikacii su brzdy absolutne tiche a brzdny ucinok rovnaky, ako bol aj pri piskani. Cas ukaze, kolko mazivo vydrzi. Vyhodou je aj to, ze namazane casti nehrdzaveju a budu sa lahsie rozoberat a pripadne menit. Cena je smiesna oproti vymene dielov (tuba vystaci snad aj na dozivotie) a samotna aplikacia mi nezabrala ani hodinu (dlhsie mi trvalo hladanie, co na to pouzit... )

Snad to v buducnosti niekomu pomoze

7. Predvolené Re: Pískanie bŕzd

Môžte mi prosím poradiť, ako môže vznikať pískanie bŕzd na SX4? Mám hliníkové disky a väčšinou ráno počuť pískanie. Asi to bude hlavne vlhkostou (jazdím v UK) a "otvorenými" diskami. Ako by sa tomu dalo predísť? Dat si skontrolovať platničky? Ďakujem.

Sent from my HTC One X+

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal diretoree Zobraziť príspevok
    Môžte mi prosím poradiť, ako môže vznikať pískanie bŕzd na SX4? Mám hliníkové disky a väčšinou ráno počuť pískanie. Asi to bude hlavne vlhkostou (jazdím v UK) a "otvorenými" diskami. Ako by sa tomu dalo predísť? Dat si skontrolovať platničky? Ďakujem.
    Viď 3 strany príspevkov vyššie

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •