Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 33

Téma: Prevodové pomery

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Prevodové pomery

Citácia Pôvodne odoslal V12 Zobraziť príspevok
    OK, toto beriem. Lenze je tu este jeden problem - pri 90-tke to toci cca 2400 otacok a to uz nema tah absolutne ziadny. Akykolvek kopec a musim podradit do stvorky, otacky skocia na 3200 a v nadrzi vir.
    No, záleží na "nárokoch". Ja také pocity, ako máš ty, nemám. Auto ťahá na 5-ke aj hore kopcom, napr. dialničné stúpanie od Dubnice n/V smerom na Trenčín, 130 na 5-tke a bez problémov dokáže držať i "zrýchliť"... Adekvátne na 1,6 atmosféru a pohotovostnú hmotnosť 1,3 tony. A HTP však jasne keď to je High Torque Power, to je iné kafe

Citácia Pôvodne odoslal mimach Zobraziť príspevok
    TO V12, kolko to máš najazdené km na Sx4?
    So 79kW motorom dohromady 100 km, s 88kW benzinakom podstatne menej - tak 10 km po rovine aj kopcoch. Nastastie, pretoze keby som ho kupil, asi by ma porazilo.
    V aute sme boli traja, takze ked niekto bude tvrdit, ze na patke pojde 130 od Dubnice na Trencin a dokaze zrychlovat, tak tomu jednoducho neverim - presvedcil som sa o uplnom opaku a to aj v kopci podstatne mensom. Tam nezrychluje ani 1.9TDI 77kW PD Skusane auto malo mizernych 20 tisic km, takze to nebola vyhonena bazarova mrdka. Ked sa tu nepacilo prirovnanie s HTP, OK, dam ine - Swift je podstatne sviznejsi a to ma menej kw aj menej Nm pri rovnakom pomere vykon vs hmotnost. Aby som si overil dynamiku auta, nepotrebujem mat s nim najazdenych 100 tisic. Jednym ma ale SX4 potesila - perfektne jazdne vlastnosti a stabilita, o akej mozu ine podobne auta iba snivat. Nenaklana sa, ochotne zataca, nepada bezhlavo do nedotacaveho smyku - skratka parada. Toto sa podarilo vynikajuco.
    Naposledy upravil V12; 11-09-2014 o 08:58

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ako povieš, ty hutoriš, ty máš pravdu.

Japonsky uherak v zajati

V12: kazdy moze mat subjektivne pocity ine, ale mne sa tie Tvoje nejako nepozdavaju. Na Ignisoch 2wd aj 4wd mam odjazdene cez 200 tis. km. Jedneho casu som mal 2 mesiace uplne novu SX4 1,6 88kW 2wd. Hoci som ju kvoli viacerym dovodom po tych dvoch mesiacoch predal, na motor som nemohol povedat jedno krive slovo. Ano, v istom pasme je mozno lenivsi ako 1,3 69kW M13A z Ignisu alebo Swiftu, ale to je podla mna sposobene tou nestastnou eko normou Euro 5 - cim vyssia norma, tym lenivsi motor. S tym nespravime nic. Ale co sa tyka jazdy po dialnici, tak tu sa mi ta SX4 velmi pacila. Pocitovo to bolo porovnatelne s Citronom Xsara Picasso 2,0 100kW automat. A to teda nie je ziadne lepidlo.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Viem, ze s Ignismi mas velmi vela skusenosti, hlavne v ich splynovani. No s tou SX4 mas skusenost iba s predohrabom, co je dost rozdiel, ja som skusal 4x4.
    Tento problem mam uz vyrieseny. To sede na snimke vpravo 220 HP bestia iduca za plynom aj na sestke od 1500 otacok ako SX4 na trojke pri 4800 rpm. Takze SX4 nebude.
    Naposledy upravil V12; 11-10-2014 o 21:11

Urcite by som Ta aj tak na SX4 neprehovaral, je to velmi specificke auto. So stvorkolkou skusenosti naozaj nemam, myslis ze je oproti dvojkolke taky velky rozdiel? Aj pri zvolenom 2wd rezime?

Co za stroj nakoniec nahradil SX4?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal V12;31566
    ...Tento problem mam uz vyrieseny... 220 HP bestia iduca za plynom aj na sestke od 1500 otacok ako SX4 na trojke pri 4800 rpm. Takze SX4 nebude.
    V12 je halt V12! Jenomže skvělá SX4 je R4!
    Já také nevykřikuji že moje V8, co má 350 cv je lepší než šestnáctistovka 88 kW.
    Prostě, na výstavě psů nemůže zvítězit kočka!
    Přesto, já mám raději kočky
    "horský sokol"

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Co za stroj nakoniec nahradil SX4?
    Focus ST nepresiel cez manzelku, musel som sa uspokojit s Mondeom s rovnakym motorom (benzin 2.5T 220 HP).

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Ty musiš vozidlo najprv prehnať cez manželku? A to ako...???
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •