Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 33

Téma: Prevodové pomery

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Prevodové pomery

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Pri 130 km/h tachometrických 3400 ot.
    Po pravdě řečeno, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, protože to již nepovažuji za aktuální, ale je to tak.
    Stará SX4 s motorem 79kW točí na dálnici cca 3800 ot.
    Mně ale v současné době zajímá pouze jediná věc. A sice, jaký benzínový motor bude mít Vitara iV-4.
    Protože, pokud by tam mělo být turbo, tak si vezmu do ruky mávátka, a budu mávat, mávat, mávat...
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Mně ale v současné době zajímá pouze jediná věc. A sice, jaký benzínový motor bude mít Vitara iV-4.
    Že by 1,2-ku po vzore Swift, Splash?

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Po pravdě řečeno, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, protože to již nepovažuji za aktuální, ale je to tak.
    Stará SX4 s motorem 79kW točí na dálnici cca 3800 ot.
    Protože, pokud by tam mělo být turbo, tak si vezmu do ruky mávátka, a budu mávat, mávat, mávat...
    Co cakas Ja si myslím, že je to jasne, 88kw benzín a 88 kW diesel, samozrejme benzín atmosféra od suzuki, diesel od fiatu Alebo že by suzuki prekvapilo? asi nie

Uz je to neaktualne aj pre mna. Nebudem to kupovat, to auto ma doslova a do pismena sklamalo. Lenivsie ako HTP, dost hlucne (skoro ako HTP), pri kazdej potrebe zrychlovat treba podradit prave vdaka tej dlhej patke. Nechapem, ako takto slaby motor mozu potom skombinovat s este tazsim SX4 Cross, ked k tomu este ako bonus daju este dlhsie prevody. Neznesiem, ked sliapnem na plyn a nic sa nedeje.

Takze vdaka za info a dovidenia priatelia.

Dam este jeden pridavok - hral som sa s Torque + BT ELM327 a meral pruznu akceleraciu 80-120 Ignis 1.3VVT 69kW 4x2, SX4 88kW 4x4 a pre porovnanie Focus II 107 kW :
    na trojke Ignis 8.4s, SX4 8.1s, Focus 6.2s
    na stvorke Ignis 12.7s, SX4 12.4s, Focus 9.5s
    na patke Ignis 17s, SX4 18.5s, Focus 13.3s

Podla nameranych udajov je SX4 na patke mrcha leniva, pricom prehra aj s podstatne slabsim Ignisom (69kW/118Nm vs 88kW/156Nm). Kde sudruhovia z Japonska v SX4 urobili chybu ?
    Meralo sa na rovnom useku cesty smerom tam aj spat, dohromady 18 merani a cca 5l benzinu

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal V12 Zobraziť príspevok
    ...Podla nameranych udajov je SX4 na patke mrcha leniva, pricom prehra aj s podstatne slabsim Ignisom (69kW/118Nm vs 88kW/156Nm). Kde sudruhovia z Japonska v SX4 urobili chybu ?....
    Podľa mňa neurobili chybu nikde, 5-ka je na plachtenie na diaľnici a nie na zrychlovanie pri predbiehaní.

Lokalita
    SC + PT
    Moje Suzuki
    SX4 1.6 2WD 2012

Presne tak, súdruhovia z JPN zažili rozumu, keď takto poriešili päťku. Na dialnici do 130-tky len aerodynamický hluk a prijateľná spotreba. Za mňa úplná spokojnosť v porovnaní s podobnými 1,6 atmosférami.
    Apropo: tento motor nie je vo svojej kategórii vôbec slabý. Väčšinou jazdím v tichu do 3500rpm, avšak v kopcoch na cestách II triedy môj motor pozná pásmo 4000-5500rpm, a to teda jedééééé

Citácia Pôvodne odoslal V12
    Neznesiem, ked sliapnem na plyn a nic sa nedeje.
    nič v zlom, ale tu pomôže tak jedine prejsť na TSi, TCe a podobné výdobytky doby, pri šliapaní plynu sa veru dejú veci ... hlavne v nádrži

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Ja nemusím ťahať prístroj a viem velmi dobre porovnať. Jazdím na Sx4 1,6DDiS 66Kw a polovička s wagonom 1,3 a má asi 69 Kw.
    Len s tým rozdielom že ona by musela jazdiť plne obsadená a ja prázdny. Taký je obrovský váhový rozdiel a to na zrychlovaní pekne vidieť.
    Tá 1,3 je riadny trhač asfaltu
    Takže tam je asi najväčšia chyba, ktorú pri S Crose odstránili, je ľahší ako Sx4 a pritom je dlhší.
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    5-ka je na plachtenie na diaľnici a nie na zrychlovanie pri predbiehaní.
    OK, toto beriem. Lenze je tu este jeden problem - pri 90-tke to toci cca 2400 otacok a to uz nema tah absolutne ziadny. Akykolvek kopec a musim podradit do stvorky, otacky skocia na 3200 a v nadrzi vir.
    Mimochodom - recicky o tom, ako zurivo rastie spotreba malym turbomotorom pri dupani na plyn su iba bludy, % jej narastu je plus minus rovnake, ako v pripade atmosferickeho motora, dokaz je tu :
    http://autobild.cas.sk/clanok/191516...rastie-rovnako

Z SX4 1.6 VVT 88kW som velmi smutny, o tomto aute som snival hooodne dlho. A teraz, ked sa mi nan podarilo naskriabat zistim, ze to auto taha horsie, ako HTP. Diesel nechcem, pretoze pri mojom jazdnom profile by som riesil DPF snad kazdy mesiac, starsia 79 kW verzia ma zasa prevody tak kratke, ze sa na dialnicu nehodi vobec. A liezt do kazdeho kopca stvorkou, to teda nie, radsej budem jazdit v 9 rocnej haraburde, ktora po prisliapnuti plynu aspon potiahne a nie len letargicky vrci a prevaluje sa na hranici klinickej smrti. Prave preto som pred rokmi nekupil Focus II 1.6i 74 kW...
    Co uz, hladam dalej
    Naposledy upravil V12; 10-09-2014 o 12:49

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

TO V12, kolko to máš najazdené km na Sx4?
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •