Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 15 z 15

Téma: Olej do motora, prevodovky a diferenciálov...

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Olej do motora, prevodovky a diferenciálov...

To označenie motorového oleja (čo uvádzaš) je informácia o viskozite a rozsahu prevádzkových teplôt (zjednodušene napísané). Pozri si, čo znamenajú a potom obe porovnaj medzi sebou. Sám najlepšie vieš údaje o vozidle (vek, stav km, ...) a podmienky, v ktorých auto bežne používaš, tak by si sa mal vedieť aj rozhodnúť, čo tam naleješ.
    Platí také nepísané pravidlo: pokiaľ všetko funguje - radšej nič nemeniť!
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Souhlas s fotografem. Dávej olej na který je auto "zvyklé".
    Snížit viskozitu (nižší zimní číslo) bych udělal v případě, že bych se přestěhoval třeba k polárnímu kruhu.
    Navíc "řidší" olej by teoreticky mohl zvýšit hlučnost motoru a zvýšit spotřebu samotného oleje.
    Co se týká klepání ventilů, tak tam záleží na tom, jaky máš systém vymezování jejich vůle. Pokud podložkami, tak bych doporučoval jejich kontrolu. Navíc pokud máš najeto skoro 200 tisíc km.
    Tu samou kontrolu bych nechal udělat i při hydroštelech. Po těch kilometrech můžou být zralé na výměnu. Jinak u hydroštelů počáteční klepání po studeném startu je normální projev, kdy se do nich ještě nedostal olej. Tady by se zase vyplatil olej "řidší", ale je to dvousečná zbraň. O co rychleji se "řídký" olej dostane k ventilům, o to rychleji z mazacích míst zase po chcípnutí motoru vyteče.
    Ale pozor, nejsem žádný studovaný tribotechnik a tak ber moje rady s rezervou.
    Naposledy upravil Mite; 23-01-2019 o 08:19

Lokalita
    Levice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara FT, TD, RF-64kw MAZDA, 5dv., MT5

Možno keby miesto 10w40 dám 5w40 nakoľko je redší tak by aj skôr mazalo (hlavne v zime) neboli by ventily hlučnejšie, ale to je len teória, možno by som nič nevyriešil...preto som vtedy volil 10w40, lebo predsa vek vozidla aj kilometre už má, ale motoru nič nie je...iba teraz v zimnom období trocha prenikavejší zvuk od ventilového rozvodu...

Neviem ako sú robené ventilové rozvody...je to staré TD-čko od Mazdy RF 64kw
    SUZUKI Grand Vitara FT, 2.0 TD 64 KW typ RF, MT-5 (5 dv., r.v. -00, model -01)

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

Lacika:
    je to diesel od Mazdy. Motorový olej může být 5W30, 5W40, 10W30. Přechod na 5W40 ničemu nevadí. Ventilové vůle jsou vymezovány podložkami. Žádné hydroštely, ani nastavování vůlí pomocí šroubků. Pokud by při použití oleje 5W40 nastala větší spotřeba oleje mezi výměnou, použij příště 10W40.
    Co se týče převodovek a diferenciálů, tak plnit, dokud nebude vytékat olej kontrolním (plnícím) otvorem. Podmínkou je, aby auto stálo na vodorovné rovině.

Lokalita
    Levice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara FT, TD, RF-64kw MAZDA, 5dv., MT5

Ok, vyskúšam, ked nebude dobre (vyššia hlučnosť ventilov, klepanie a spotreba oleja) vrátim sa k pôvodnej viskozite.
    SUZUKI Grand Vitara FT, 2.0 TD 64 KW typ RF, MT-5 (5 dv., r.v. -00, model -01)

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •