Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 33

Téma: Kedy prezuť zimné gumy

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Kedy prezuť zimné gumy

Ja uz asi aj pomaly prehodím zimnú sadu (GY UltraGrip 7+). Leto už zrejme tento rok nepride, škoda drať len letné.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Kedy prezuť zimné gumy

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Ja uz asi aj pomaly prehodím zimnú sadu (GY UltraGrip 7+). Leto už zrejme tento rok nepride, škoda drať len letné.
    Není ještě na zimní příliš teplo ? Někde jsem viděl test, kde se dělaly zkoušky zimních gum, když bylo ještě teplo. Byl jsem nemile překvapený, jak se prodloužila brzdná dráha a jak špatné byly v zatáčkách. Překvapilo mě to proto, že se říkalo, že staré zimy je dobré dojezdit v létě. Už to nedělám. Zkusím to pohledat.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Není ještě na zimní příliš teplo ? ...
    Ako sa to vezme. Ja jazdim rano 5 km do práce a teploty su okolo 10 st., cez obed v "najvacsej horucave" stoji auto pred pracou a zas idem najskor o 4-tej, kedy uz teploty idu dole a viac ako 15 st. už hádam ani nebýva. Takže keď niekedy buduci týždeň prezujem, asi veľa nepokazím

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Ma to tu vyhodu ze aj ked bude mat skorej obute zimne vyhne sa velkemu navalu v pneuservisoch. Ale je este skoro aj tak. V NR ma byt cely tyzden 20/9°C den/noc. Ja este pockam aj tak nemozem skorej prezut ako 25.10 (japan meeting)
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ani mi tak nejde o nával v pneuservisoch, lebo mám zimaky na diskoch a prehodím si ich sám v garáži. Vyvažovať dávam vždy úplne mimo sezónu a potom ležia pripravené v garáži

Skôr plánujem prezuť pre to, že ak by prekvapilo sneženie, tak sa nevyhrabem z garáže na ulicu a plus, tieto teploty už zimným neublížia a aspoň sa z nich niečo zodere, než ich za 4-5 rokov vyhodím. S mojou porciou km ich nezoderem tak či tak a po 4 rokoch guma už stráca vlastnosti a zimáky sú už potom o ničom.

Zdravím. Zajtra si idem vyzdvihnút nove pneu (Blizzak LM-25 205/60 R16 92H Z) na nových al diskoch (Dezent A). Ale prezujem si sám, keď bude správny čas. Alebo v pneu (ak nebude nával). Inak neznašam naval v pneuservisoch, a hlavne strata času čakaním. Pravda, ak nemusím.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Omlouvám se a sypu si popel na hlavu. Na druhé straně jsme zase o něco chytřejší. Hledal jsem na google test :zimní pneu v létě - a všechno je jinak. Klidně se zimy, které mají méně než 4mm hloubku dezénu, dojíždět.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Prezúvam túto sobotu - 11.10.2008

Mnoho krát som zažil prudký nástup tuhej zimy.
    Nebudem čakať.
    A tých pár dní, týždňov čo bude ešte na zimné "teplo" ma nerozhádže.
    Nejazdím rally aby som riešil neakú prilínavosť v zákrutách a pod.
    2003-2007 Citroen C2 VTR; 2007 - SX4 4x4 GS benzin

9. Predvolené Re: Kedy prezuť zimné gumy

Zimne treba obuvat, ked teplota klesne pod 7 C. Teraz je este prilis teplo na zimne gumy.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS, r.v. 2007 / Toyota Avensis Verso 2.0 D4D, r.v. 2005 / Suzuki Ignis 1.3 GL / Toyota Yaris 1.0

Autičko som už prezul na zimné pneu. Kupoval som aj hliníkové disky, komplet. Rozhodoval som sa, či prezujem teraz alebo o 3 tyždne. Tak som využil čas, a prezul ho pri kúpe kompletu kolies. Stačí ak nasneží prvý sneh (ktorý dlho nevydrží), a už je nával na pneuservisy.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •