Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 18 z 18

Téma: Hučanie prevodovky

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    To, že je něco malé, vůbec nic neznamená, neboť i malý kašpárek dokáže zahrát velké divadlo...
    Kašpar sem kašpar tam.
    Chlapec pred tebou asi narážal na to, že pri silnejšom diele je nižšia šanca poruchy. A pri materiále použitom na pohyblivej časti vôbec neplatí porekadlo o kašparkovi. Porovnaj si obludné motory amerických áut z rokov 60-tych a 70-tych s dnešnými a musí i byť jasné, že taký kilometrový nájazd ako zmáknu tie obludy tak naše dnešne autá nebudu mať ani vo sne.
    K ložisku - čím menšie ložisko, tým menší zástavbový rozmer, tým menej materiálu, tým väčšie namáhanie a menšia životnosť.
    Kamoš ktorý robil a robí v oblasti automotive vravel, že dnešné autá sú rátane na 250 000 km a potom do šrotu.
    Ford vraj pre motory do Focusu nedodáva náhradné piesty a krúžky, pretože motor je porátaný na 300 000km a ahoj.

2. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Caute, chcem sa spytat ohladom menenia olej v prevodovke. V jednom originalnom Suzuki servise ma odhovarali od vymeny oleja v prevodovke, s tym ze olej treba menit az zacnu byt s prevodovkou problemy (co sa mi hooodne nezda).
    Viete niekto poradit ?

Vdaka

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal cert Zobraziť príspevok
    Caute, chcem sa spytat ohladom menenia olej v prevodovke. V jednom originalnom Suzuki servise ma odhovarali od vymeny oleja v prevodovke, s tym ze olej treba menit az zacnu byt s prevodovkou problemy (co sa mi hooodne nezda).
    Viete niekto poradit ?
    K autu by si mal mať užívateľský manuál v ktorom sa dočítaš úkony k pravidelným servisným prehliadkam. A mali by tam byť aj napísané (predpísané) výmeny náplní - motorový olej, prevodový olej, olej v diferenciáloch, brzdová kvapalina, spojková kvapalina, kvapalina do serva (ak máš hydraulické servo), chladiaca kvapalina v motore a boh vie čo ešte. A mali by tam byť aj predpísané množstvá kvapalín a ich parametre (viskozita, výkonová trieda atď.). Tak toľko teória.
    A prax? V značkovom servise ti povedia, že netreba meniť dokiaľ je všetko OK. Ak máš na tvojom aute predpis pravidelných výmien oleja v prevodovke tak je to od "origo" Suzuki servisu pekné kurevstvo.
    Ja mám na Nissane PickUp predpísané výmeny olejov v prevodovkách a diferákoch každých 90 000km. Robil som to a tie staré náplne boli teda pekne zasraté kadejakým svinstvom. Dokonca aj v Grand Vitare sú presne predpísané výmeny olejov v prevodovkách a diferákoch. Ja som v našej Grand Vitare už menil 2 krát olej v prevodovke a to má to auto cca. 109 000km. A budúci víkend vymením ešte náplne v redukčnej prevodovke, prednom a zadnom diferáku.
    Takže ja hlasujem sa pravidelne výmeny týchto náplní.

4. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Vdaka za odpoved - zial taketo doporucenie ohladom prevodovky nerobi len Suzuki.
    Suzuki je prave v priebehu kupy - takze manual nemam.

Existuje niekde kompletny zoznam (vhodnych ci schvalenych) naplni pre konkretne modely Suzuki ?

Inak po vymene prevodoveho oleja nastalo zlepsenie, ci zhorsenie chovania prevodovky ? Pytam sa tak naschval.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Vdaka za odpoved - zial taketo doporucenie ohladom prevodovky nerobi len Suzuki.
    Suzuki je prave v priebehu kupy - takze manual nemam.

Existuje niekde kompletny zoznam (vhodnych ci schvalenych) naplni pre konkretne modely Suzuki ?

Inak po vymene prevodoveho oleja nastalo zlepsenie, ci zhorsenie chovania prevodovky ? Pytam sa tak naschval.
    Schválené náplne (konkrétny výrobca) akýmkoľvek výrobcom automobilov sú len ojeby na blbcov - odporúčajú "spriaznených" výrobcov pod heslom: Ruka, ruku myje!
    Samozrejme, že každé auto potrebuje vhodnú náplň. Ak sme konkrétne pri oleji (automobilovom) tak tam je dôležitá: viskozita (SAE ako aj HTHS), výkonová trieda (API, ACEA či podľa výrobcu definovaná), u nových áut aj napr. vhodnosť pre vozidla s DPF filtrom či u prevodoviek a diferákov vhodnosť oleja pre hipoidné súkolia. Tieto veci ale musia byť uvedené v užívateľskom manuále k autu.

K tomu doporučeniu suzuki len toľko, že jednú dobu chodili také odporúčania, že náplne v prevodovkách sú "večné". Pod tým večné bolo samozrejme myslené - na životnosť vozidla či časti vozidla, ale koľko je tá životnosť tak to ani boh nevie. Ono tá "večná" náplň je už od logiky blbosť jak voda v koši - pretože kde je olej či iné mazivo tam sa musí rátať s únikom. Takže ak mi začne slziť prevodovka s "večnou" náplňou tak ju mám čo? Vyhodiť a kúpiť novú? Alebo doplniť "večnú" náplň? Alebo vypustiť, pretesniť a naplniť novú "večnú" náplň?

Po výmene oleja prevodovkového na Nissane sa chod pocitovo zlepšil - pred výmenou som mal pocit ako keby trojka častejšie sadala s drobným odporom do prevodovky a po výmene sa tento pocit stratil, resp. nezaregistroval som ten odpor na radiacej páke.
    A v Grand Vitare som pred výmenou mal "paranoju", že dvojka a hlavne štvorka hučia inak a hlasnejšie ako ostatné rýchlosti. Sedel som v aute teraz len krátko (jazdí na ňom hlavne manželka) a nezaregistroval som to hučanie, ale na dôslednú analýzu potrebujem ešte čas.
    Ale suma-sumárum: výmena náplne (ak je správne prevedená) vôbec neuškodí, ale prospeje.

6. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Satanokky: ja ale nemyslim schvalane konkretne oleje od kontretneho vyrobcu, ale odporucanie (typicky) olejov podla triedy, ci schvaleni.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Satanokky: ja ale nemyslim schvalane konkretne oleje od kontretneho vyrobcu, ale odporucanie (typicky) olejov podla triedy, ci schvaleni.
    Ako som písal:
    Samozrejme, že každé auto potrebuje vhodnú náplň. Ak sme konkrétne pri oleji (automobilovom) tak tam je dôležitá: viskozita (SAE ako aj HTHS), výkonová trieda (API, ACEA či podľa výrobcu definovaná), u nových áut aj napr. vhodnosť pre vozidla s DPF filtrom či u prevodoviek a diferákov vhodnosť oleja pre hipoidné súkolia. Tieto veci ale musia byť uvedené v užívateľskom manuále k autu.

8. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Řešil jsem problémy s převodovkou - evidentně mi odcházely ložiska, jenom jsem nevěděl kde. Nechal jsem vyměnit spojku a ložiska na spojce, složit a bohužel závada přetrvala. Až po výměně ložisek v převodovce je to teď OK (měnil jsem 14dní zpátky). Dostal jsem kontakt na chlapa ze Staříče (mladý kluk, asi 30let) a ten mi to vyměnil za dva dny (mezitím samozřejmě čekací doba na ložiska 3 dny), dokonce mi sehnal levnější originál ložiska a celá oprava mě vyšla na zlomek částky, kterou chtěli v servisech. Evidentně to nedělal poprvé. Kdyby chtěl někdo kontakt, tak mi napiště.

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •