Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 19 z 19

Téma: Hučanie prevodovky

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    To, že je něco malé, vůbec nic neznamená, neboť i malý kašpárek dokáže zahrát velké divadlo...
    Kašpar sem kašpar tam.
    Chlapec pred tebou asi narážal na to, že pri silnejšom diele je nižšia šanca poruchy. A pri materiále použitom na pohyblivej časti vôbec neplatí porekadlo o kašparkovi. Porovnaj si obludné motory amerických áut z rokov 60-tych a 70-tych s dnešnými a musí i byť jasné, že taký kilometrový nájazd ako zmáknu tie obludy tak naše dnešne autá nebudu mať ani vo sne.
    K ložisku - čím menšie ložisko, tým menší zástavbový rozmer, tým menej materiálu, tým väčšie namáhanie a menšia životnosť.
    Kamoš ktorý robil a robí v oblasti automotive vravel, že dnešné autá sú rátane na 250 000 km a potom do šrotu.
    Ford vraj pre motory do Focusu nedodáva náhradné piesty a krúžky, pretože motor je porátaný na 300 000km a ahoj.

2. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Caute, chcem sa spytat ohladom menenia olej v prevodovke. V jednom originalnom Suzuki servise ma odhovarali od vymeny oleja v prevodovke, s tym ze olej treba menit az zacnu byt s prevodovkou problemy (co sa mi hooodne nezda).
    Viete niekto poradit ?

Vdaka

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal cert Zobraziť príspevok
    Caute, chcem sa spytat ohladom menenia olej v prevodovke. V jednom originalnom Suzuki servise ma odhovarali od vymeny oleja v prevodovke, s tym ze olej treba menit az zacnu byt s prevodovkou problemy (co sa mi hooodne nezda).
    Viete niekto poradit ?
    K autu by si mal mať užívateľský manuál v ktorom sa dočítaš úkony k pravidelným servisným prehliadkam. A mali by tam byť aj napísané (predpísané) výmeny náplní - motorový olej, prevodový olej, olej v diferenciáloch, brzdová kvapalina, spojková kvapalina, kvapalina do serva (ak máš hydraulické servo), chladiaca kvapalina v motore a boh vie čo ešte. A mali by tam byť aj predpísané množstvá kvapalín a ich parametre (viskozita, výkonová trieda atď.). Tak toľko teória.
    A prax? V značkovom servise ti povedia, že netreba meniť dokiaľ je všetko OK. Ak máš na tvojom aute predpis pravidelných výmien oleja v prevodovke tak je to od "origo" Suzuki servisu pekné kurevstvo.
    Ja mám na Nissane PickUp predpísané výmeny olejov v prevodovkách a diferákoch každých 90 000km. Robil som to a tie staré náplne boli teda pekne zasraté kadejakým svinstvom. Dokonca aj v Grand Vitare sú presne predpísané výmeny olejov v prevodovkách a diferákoch. Ja som v našej Grand Vitare už menil 2 krát olej v prevodovke a to má to auto cca. 109 000km. A budúci víkend vymením ešte náplne v redukčnej prevodovke, prednom a zadnom diferáku.
    Takže ja hlasujem sa pravidelne výmeny týchto náplní.

4. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Vdaka za odpoved - zial taketo doporucenie ohladom prevodovky nerobi len Suzuki.
    Suzuki je prave v priebehu kupy - takze manual nemam.

Existuje niekde kompletny zoznam (vhodnych ci schvalenych) naplni pre konkretne modely Suzuki ?

Inak po vymene prevodoveho oleja nastalo zlepsenie, ci zhorsenie chovania prevodovky ? Pytam sa tak naschval.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Vdaka za odpoved - zial taketo doporucenie ohladom prevodovky nerobi len Suzuki.
    Suzuki je prave v priebehu kupy - takze manual nemam.

Existuje niekde kompletny zoznam (vhodnych ci schvalenych) naplni pre konkretne modely Suzuki ?

Inak po vymene prevodoveho oleja nastalo zlepsenie, ci zhorsenie chovania prevodovky ? Pytam sa tak naschval.
    Schválené náplne (konkrétny výrobca) akýmkoľvek výrobcom automobilov sú len ojeby na blbcov - odporúčajú "spriaznených" výrobcov pod heslom: Ruka, ruku myje!
    Samozrejme, že každé auto potrebuje vhodnú náplň. Ak sme konkrétne pri oleji (automobilovom) tak tam je dôležitá: viskozita (SAE ako aj HTHS), výkonová trieda (API, ACEA či podľa výrobcu definovaná), u nových áut aj napr. vhodnosť pre vozidla s DPF filtrom či u prevodoviek a diferákov vhodnosť oleja pre hipoidné súkolia. Tieto veci ale musia byť uvedené v užívateľskom manuále k autu.

K tomu doporučeniu suzuki len toľko, že jednú dobu chodili také odporúčania, že náplne v prevodovkách sú "večné". Pod tým večné bolo samozrejme myslené - na životnosť vozidla či časti vozidla, ale koľko je tá životnosť tak to ani boh nevie. Ono tá "večná" náplň je už od logiky blbosť jak voda v koši - pretože kde je olej či iné mazivo tam sa musí rátať s únikom. Takže ak mi začne slziť prevodovka s "večnou" náplňou tak ju mám čo? Vyhodiť a kúpiť novú? Alebo doplniť "večnú" náplň? Alebo vypustiť, pretesniť a naplniť novú "večnú" náplň?

Po výmene oleja prevodovkového na Nissane sa chod pocitovo zlepšil - pred výmenou som mal pocit ako keby trojka častejšie sadala s drobným odporom do prevodovky a po výmene sa tento pocit stratil, resp. nezaregistroval som ten odpor na radiacej páke.
    A v Grand Vitare som pred výmenou mal "paranoju", že dvojka a hlavne štvorka hučia inak a hlasnejšie ako ostatné rýchlosti. Sedel som v aute teraz len krátko (jazdí na ňom hlavne manželka) a nezaregistroval som to hučanie, ale na dôslednú analýzu potrebujem ešte čas.
    Ale suma-sumárum: výmena náplne (ak je správne prevedená) vôbec neuškodí, ale prospeje.

6. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Satanokky: ja ale nemyslim schvalane konkretne oleje od kontretneho vyrobcu, ale odporucanie (typicky) olejov podla triedy, ci schvaleni.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Satanokky: ja ale nemyslim schvalane konkretne oleje od kontretneho vyrobcu, ale odporucanie (typicky) olejov podla triedy, ci schvaleni.
    Ako som písal:
    Samozrejme, že každé auto potrebuje vhodnú náplň. Ak sme konkrétne pri oleji (automobilovom) tak tam je dôležitá: viskozita (SAE ako aj HTHS), výkonová trieda (API, ACEA či podľa výrobcu definovaná), u nových áut aj napr. vhodnosť pre vozidla s DPF filtrom či u prevodoviek a diferákov vhodnosť oleja pre hipoidné súkolia. Tieto veci ale musia byť uvedené v užívateľskom manuále k autu.

8. Predvolené Re: Hučanie prevodovky

Řešil jsem problémy s převodovkou - evidentně mi odcházely ložiska, jenom jsem nevěděl kde. Nechal jsem vyměnit spojku a ložiska na spojce, složit a bohužel závada přetrvala. Až po výměně ložisek v převodovce je to teď OK (měnil jsem 14dní zpátky). Dostal jsem kontakt na chlapa ze Staříče (mladý kluk, asi 30let) a ten mi to vyměnil za dva dny (mezitím samozřejmě čekací doba na ložiska 3 dny), dokonce mi sehnal levnější originál ložiska a celá oprava mě vyšla na zlomek částky, kterou chtěli v servisech. Evidentně to nedělal poprvé. Kdyby chtěl někdo kontakt, tak mi napiště.

Lokalita
    RV
    Moje Suzuki
    GV 3,2 V6 2009, Svišť 1,3 2005

Citácia Pôvodne odoslal JakubBR Zobraziť príspevok
    Řešil jsem problémy s převodovkou - evidentně mi odcházely ložiska, jenom jsem nevěděl kde. Nechal jsem vyměnit spojku a ložiska na spojce, složit a bohužel závada přetrvala. Až po výměně ložisek v převodovce je to teď OK (měnil jsem 14dní zpátky). Dostal jsem kontakt na chlapa ze Staříče (mladý kluk, asi 30let) a ten mi to vyměnil za dva dny (mezitím samozřejmě čekací doba na ložiska 3 dny), dokonce mi sehnal levnější originál ložiska a celá oprava mě vyšla na zlomek částky, kterou chtěli v servisech. Evidentně to nedělal poprvé. Kdyby chtěl někdo kontakt, tak mi napiště.
    Ahoj. Viem, že to bolo už dávno, ale teraz mám tiež takýto problém. Nakoľko ťa vyšla tá výmena ložísk?

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •