Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: EGR ventil

1. Predvolené EGR ventil

Zdravim, na mojej GV rok 2007, 1.9 DDiS, 115 000km, 5d, mi zacalo hrcat nieco pri intercooleri. Diagnostika ukazala chybu EGR ventilu. Stretol sa niekto uz s tymto problemom? Viete mi poradit ci sa da zohnat aj mimo Suzuki, pripadne ci existuje moznost repasu? A aka nakladna je tato oprava?
    Dakujem Maros

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: EGR ventil

Citácia Pôvodne odoslal manPB Zobraziť príspevok
    Zdravim, na mojej GV rok 2007, 1.9 DDiS, 115 000km, 5d, mi zacalo hrcat nieco pri intercooleri. Diagnostika ukazala chybu EGR ventilu. Stretol sa niekto uz s tymto problemom? Viete mi poradit ci sa da zohnat aj mimo Suzuki, pripadne ci existuje moznost repasu? A aka nakladna je tato oprava?
    Dakujem Maros
    Nooooooo EGR ventil je len ďalšie kurvítko v autách (diesel ako aj benzín) slúžiace na "optimalizáciu" výfukových plynov - proste aby auto v rámci homologácie prešlo cez skúšky v rámci predpísaných noriem EURO4 či EURO5.
    Repasovať ventil v tvojom prípade (diesel motor s turbom) má zmysel vtedy ak dáš repasovať aj turbo - ak turbo prepúšťa olej tak sa tento olej dostáva aj ku EGR ventilu a zasiera ho. Ďalšia možnosť u teba je vyhodiť EGR ventil von a zaslepiť prislúchajúce otvory na saní a výfuku a preprogramovať riadiacu jednotku aby nepindala, že nemá resp. je EGR ventil pokazený.
    Skús sa pohrabať na tejto stránke - http://www.alfatuning.sk/problematik...ic.php?lang=sk.

4. Predvolené Re: EGR ventil

Mne sa v podstate dialo nieco podobne. Divny zvuk od intercoolera. Postupne to preslo az do jasneho uniku vzduchu. Streleny intercooler. Ale co bolo zvlastne podla diagnostiky chyba ventilu egr. Vymenili mi intercooler vravel ze mam dat palbu po dialnici z PB do ZA a spat a od vtedy vsetko ok aj diagnoatika aj chod auta. Tiez mam 1.9 ddis

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •