Zobrazenie výsledkov 1 až 7 z 7

Téma: Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

1. Predvolené Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

Zdravím, na fóre som nenašiel túto tému tak som ju založil. Dával niekto blow-off ventil do tohto motora? Je to teoreticky možné? Podľa mňa áno keďže má turbo. Nejde mi ani tak o zvýšenie výkonu pomocou ventilu, skôr mi ide o zvukovú stránku a odlíšenie sa od zvyšku.

2. Predvolené Re: Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

Nj ten zvukovy efekt je pekny, teda ak ti nevadi ze z toho budu okolo iduci chodci a cyklisti vylakani
    Inak opravte ma ak sa mylim ale blow-off ventil nezvysuje vykon. Len vypusta pretlak zo sacieho potrubia vo chvili ked prudko poklesnu otacky motora. Tym chrani turbo a celu saciu sustavu pred tlakovymi narazmi. Myslim ze u bezneho auta je to zbytocne, turba maju bipas, alebo variabilne lopatky.
    Ale mozno sa mylim

3. Predvolené Re: Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

Ako som spomínal tak mi ide čisto o zvuk, výkon to nezvýši a cyklisti a chodci má budú aspoň počuť . S blow-off mám skúsenosti z iných áut, ale ani jedno z nich nebolo Suzuki.

4. Predvolené Re: Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

Nad tym som uvazoval aj ja a hladal vsade mozne nasiel som toto
    Kód:
    http://roadracemotorsports.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=1197
    dokonca aj nieco podla filtra:
    problem je v tom, ze neviem ci to bude fungovat a hlavne neviem najst mechanika, ktory by s tym mal skusenosti a vedel to namontovat.
    Naposledy upravil GATTO; 23-04-2014 o 16:07

5. Predvolené Re: Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

Ono teoreticky to možné je, keď si to šraci dávajú do starých Octavií, Leonov alebo Focusov. No neviem či je to možné aj na tieto fiaťácke dízle.

6. Predvolené Re: Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

No zacal som sa v tom vrtat hlbsie a po niekolkych konzultaciach mi odporucili tento model:
    Kód:
    http://www.highperformanceparts.cz/blow-off-ventil-dieselove-naftove-motory-tdi.1102
    dokonca som nasiel spravneho technika ktory mi to bude vediet namontovat, takze co nevidiet to bude u mna realne.

7. Predvolené Re: Blow-Off ventil na SX4 1,9 DDiS

Potom paráda, pustím sa do toho aj ja. Keby si to náhodou mal namontované tak neváhaj sem hodiť foto, poprípade nejaké to video :P.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •