Zobrazenie výsledkov 1 až 8 z 8

Téma: Únik oleja

Lokalita
    Prešov
    Moje Suzuki
    SX4, 1.6VVT, M16A, LPG - BRC

Predvolené Únik oleja

Nazdar chlapi ... Pri vymene chladiacej kvapaliny som si pri optickej kontrole motora vsimol jemny unik oleja resp. presak na bloku ... foto prikladam ... vie niekto co sa stalo???

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	WP_000995.jpg 
Zobrazení:	335 
Veľkosť:	84,7 KB 
ID:	8167 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	WP_000989.jpg 
Zobrazení:	412 
Veľkosť:	90,9 KB 
ID:	8168

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Únik oleja

Z tých fotiek moc nevidím, ale neuteká to popod veko ventilov?

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Únik oleja

V případě, že u tohoto vozidla bylo sundaváno horní víko rozvodů, např. při kontrole ventilových vůlí a nebylo potom použito nové těsnění pod toto víko, tak to může prolínat pod tím víkem.
    "horský sokol"

Lokalita
    Prešov
    Moje Suzuki

Nikdy nebol ziaden zasah do rozvodov ... ja sa moc nevyznam ale je to ako po celej dlzke od vrchu az dole na spoji medzi blokom a vekom rozvodov .... teda si to myslim ... ale preco to zacalo prepustat .... olej sa mi netrati ... tak ako som ho nalial pri vymene tak tam je aj teraz a to je uz viac ako 7000 km ... pripajam dalsiu fotku na pohlad trosku vyssie ...

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	WP_000992.jpg 
Zobrazení:	229 
Veľkosť:	91,0 KB 
ID:	8170

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Asi najjednoduchšie čo môžeš urobiť je umyť poriadne motor a potom sa voziť a sledovať odkiaľ to presakuje. Lebo z tejto fotky by som aj veril, že pri výmene oleja v servise obliali motor a nachytal sa na to bordel a toto je výsledok.

Lokalita
    Prešov
    Moje Suzuki

Nikto olej nevylial - menil som ho sam a na 100% som nic nevylial Bol som za kamosom a povedal mi to iste, ze to mam umyt a budem pozorovat ale najpravdepodobnejsie co sme sa zhodli je ze na pravej strane bloku sa jedna o presak oleja konkretne na tomto mieste

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	tesnenie.jpg 
Zobrazení:	219 
Veľkosť:	53,2 KB 
ID:	8171

cize asi bude treba nové tesnenie krytu hlavy valca a na strane kde su rozvody sme sa zhodli ze to presakuje na tomto mieste

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	kryt rozvodov.jpg 
Zobrazení:	271 
Veľkosť:	48,3 KB 
ID:	8172

medzi krytom rozvodovej retaze a samotnym blokom ... umyjem a uvidim co s tym bude ...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ešte myšlienka - ak ti uteká olej a napriek tomu na mierke nebadať úbytok, tak niekde bude ešte zrada a olej je niečim kontaminovaný (voda, palivo?).... jedine že by sa jednalo o úbytok pár cl čo by si od výmeny do výmeny na mierke nezistil.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal mawy Zobraziť príspevok
    ...cize asi bude treba nové tesnenie krytu hlavy valca a na strane kde su rozvody sme sa zhodli ze to presakuje... na mieste medzi krytom rozvodovej retaze a samotnym blokom...
    ...těsnění pod víko hlavy válců koupíš v Suzuki za 25 € a snadno ho vyměníš, při tom můžeš rovnou zkontrolovat ventilové vůle.
    Horší to je s tím prolínáním oleje mezi víkem rozvodové retaze a blokom. Zde se jedná o kombinaci těsnění a těsnícího prostředku. Ve fabrice to zřejmě odflákli a přetěsnění je poněkud komplikovanější, takže to umej a vykašli se na to. Olej tam není pod tlakem, tak to jenom prolíná a pokud nebudeš používat lehkoběžný olej, ale poctivý 5W-40, tak to možná prolínat přestane.
    "horský sokol"

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •