Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 12

Téma: Problém so spaľovaním a STK

1. Predvolené Problém so spaľovaním a STK

Dobry den

Rad by som sa Vas opytal na jednu zalezitost ohladom STK.

Na diagnostike mi vyhadzuje problem so spalovanim. V Jan2014 mam termin na STK, tak som si to chcel dat opravit, ale po ceste som mal malu nehodu (rozbite svetlo a naraznik). Tak som daval najskor opravit to, ale maju problem s prednym naraznikom (su asi 4 varianty a nedari sa im objednat ten pravy), tak nie som si isty ako to stihnu.

Otazka: mam sancu prejst cez STK ked mi to vyhadzuje chybu na diagnostike? (problem so spalovanim valec 2 a 4)

Vopred dakujem

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Problém so spaľovaním a STK

Na STK se nekontroluje registr chyb ale pouze se měří emise. Záleží na tom zda ti současně svítí oranžová kontrolka MIL.
    Jak jsi přišel na to že máš problém zrovna s válcem 2 a 4 ?

Nepíšeš co je to za typ a ročník !
    Naposledy upravil Beaumont; 13-12-2013 o 09:55
    "horský sokol"

3. Predvolené Re: Problém so spaľovaním a STK

Kontrolka svieti, ale da sa to hodit na LPG kt. moze byt zle zostelovane.

Ze je to valec 2 a 4 vyhadzuje diagnostika, treba zostelovat volu na ventiloch. Merali mi tlak v Suzuki a je nizsi cca 10 (ma byt 13-16). Pri splynovacoch je to bezna vec, som sa docital a dopocul.

Rocnik nepisem bo neviem ci je to dolezite vzhladom na otazku (inak SX4/1.5 benzin/2010)

Lokalita
    Praha CZ

Tak tím se to vysvětlilo.
    Pokud se jedná o LPG, tak s tím jsou u "M" motorů problémy na denním pořádku.
    Vůle ventilů se nedá seštelovat, ale pouze zkontrolovat a pokud by nevyhovovala tak se musí nastavit pomocí vymezovacích podložek, což se snadno řekne, ale hůř dělá.
    Ročník a typ je důležitý proto, že všechny novější modely mají tzv. dvoujiskrové zapalování, což znamená, že ve stejnou chvíli hází jiskru současně ve dvou válcích najednou. Vždy současně ve válcích 1-4 nebo ve válcích 2-3. Z toho lze usuzovat, že pokud vyskakuje chyba v zapalování válce 2 a 4, je pravděpodobnější, že zakopaný pes bude někde jinde. Třeba ve snímači polohy vačkového hřídele.
    Ale jak říkám při provozu na LPG si na problémy budeš muset zvyknout. Z tohoto důvodu autorizované servisy této značky již ustoupily od přestaveb, pokud je některé z nich v minulosti sami dělaly.

P.S.
    Tady by ti spíš poradil, nějaký majitel vozidla s přestavbou na LPG.
    Problém je v tom, že tito majitelé technice většinou příliš nerozumějí.
    Naposledy upravil Beaumont; 13-12-2013 o 10:21
    "horský sokol"

5. Predvolené Re: Problém so spaľovaním a STK

Ahoj

tuto poruchu uz mam preskumanu aj v Suzuki servise aj vo velkom servise kde montuju LPG s rovnakym vysledkom. Problem by mal byt vo voli na ventiloch a ako pises nie je to oprava na hodinku. To je dovod preco mam obavu ci stihnem STK.

este raz otazka - Da sa prejst s tymto cez STK alebo nie? resp. daju mi aspon docasne povolenie na opravu chyby?
    nechce sa mi dat 300eur za pokutu

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Neviem či mám deja vu, alebo sa tu už o tom v témach nie raz diskutovalo "Autorizovaný servis aj veľký LPG servis tvrdí na základe chybového kódu z diagnostiky, že je chyba niekde a majiteľ vozidla tomu verí až do doby, kedy ani servis označenej veci chybu neodstráni a nakoniec sa ukáže, že problém bol inde."

Cez "správnu" STK prejdeš aj keď ti bude palubka svietiť ako vianočný stromček

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal slabak Zobraziť príspevok
    Ahoj

tuto poruchu uz mam preskumanu aj v Suzuki servise aj vo velkom servise kde montuju LPG s rovnakym vysledkom. Problem by mal byt vo voli na ventiloch a ako pises nie je to oprava na hodinku. To je dovod preco mam obavu ci stihnem STK.

este raz otazka - Da sa prejst s tymto cez STK alebo nie? resp. daju mi aspon docasne povolenie na opravu chyby?
    nechce sa mi dat 300eur za pokutu
    Pokutu ti nikdo nedá a na STK projdeš pouze v případě, že hodnoty emisí pro LPG i pro benzín budou v předepsaných limitech pro EURO5.
    Ta možnost, že projdeš samozřejmě je. Pokud přesto neprojdeš pouze na ty emise, tak ti dají dočasnou známku s měsíční platností, kdy budeš mít tuto dobu čas na případnou nápravu.
    "horský sokol"

8. Predvolené Re: Problém so spaľovaním a STK

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Pokutu ti nikdo nedá a na STK projdeš pouze v případě, že hodnoty emisí pro LPG i pro benzín budou v předepsaných limitech pro EURO5.
    Ta možnost, že projdeš samozřejmě je. Pokud přesto neprojdeš pouze na ty emise, tak ti dají dočasnou známku s měsíční platností, kdy budeš mít tuto dobu čas na případnou nápravu.
    Dakujem, toto ma zaujimalo

Neviem ako je to v CR, ale pocul som a aj cital, ze v SR davaju za oneskorenu STK pokutu 300eur. Obcas pride sek aj 2-3 dni po termine kedy mala byt. Otazkou ci je to realita a ci bububu, aby sme mali STK v poriadku, osobne nikoho nepoznam co by ju dostal.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal slabak Zobraziť príspevok
    Dakujem, toto ma zaujimalo

Neviem ako je to v CR, ale pocul som a aj cital, ze v SR davaju za oneskorenu STK pokutu 300eur. Obcas pride sek aj 2-3 dni po termine kedy mala byt. Otazkou ci je to realita a ci bububu, aby sme mali STK v poriadku, osobne nikoho nepoznam co by ju dostal.
    Pokud jsi měl s tou pokutou na mysli propadlou STK, tak to je samozřejmě malér.
    Hodně lidí na to sice kašle a klidně to prošvihnou třeba o měsíc, nebo jezdí bez platné známky, ale v případě že dojde na věc, tak nejenom že hrozí ta pokuta (v ČR myslím 20 000,-Kč), ale navíc v případě havárie bude pojišťovna krátit plnění a to i z titulu povinného ručení.
    Na STK ti za zpožděnou prohlídku pokutu nedají, ale nesmí tě před tím kontrolovat policie, nebo se připlést k dopravní nehodě.
    Správně by jsi s propadlou technickou neměl na STK přijet ani po vlastní ose.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    .....hrozí ta pokuta (v ČR myslím 20 000,-Kč).
    Tak jak jsem zjistil v sazebníku, ta pokuta v ČR je nižší.
    Za použití "technicky nezpůsobilého vozidla" k jízdě je pokuta ve správním řízení pouze 5 - 10 000 Kč a jako bonus ještě ztráta řidičského průkazu na 6 - 12 měsíců
    "horský sokol"

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •