Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 24

Téma: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Citácia Pôvodne odoslal weg66 Zobraziť príspevok
    .....GATTO - aké sviečky, ved ty máš Diesel..
    Musíš umět číst mezi řádky. On GATTO jistě neměl na mysli svůj současný diesel, ale předchozí "Feldu".
    Je jasné, že svůj diesel nemůže předělat na LPG a tím pádem není nutno ani aby předčasně měnil své žhavící svíčky.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

len som skúšal či niekto vníma
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

3. Predvolené Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

jasne ze vnimam nahodou felda to bol nezmar, pokial sa to nezacalo kazit (par mojich oblubenych: lamda sonda, starter, alternator (blbe uhliky) pravidelne jeden som mal doma po repase a jeden bol v aute a len som ich prehadzoval, potom odisla elektronika na splynovači lovato (nikdy viac lovato)) a skratka kazdy kto mal feldu vie velmi dobre co vsetko odchadzalo a dodam, ze rocnik 2001 1.3 posledna seria co sa vyrabala, najazdenych 222356 km.

4. Predvolené Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Citácia Pôvodne odoslal GATTO Zobraziť príspevok
    jasne ze vnimam nahodou felda to bol nezmar, pokial sa to nezacalo kazit (par mojich oblubenych: lamda sonda, starter, alternator (blbe uhliky) pravidelne jeden som mal doma po repase a jeden bol v aute a len som ich prehadzoval, potom odisla elektronika na splynovači lovato (nikdy viac lovato)) a skratka kazdy kto mal feldu vie velmi dobre co vsetko odchadzalo a dodam, ze rocnik 2001 1.3 posledna seria co sa vyrabala, najazdenych 222356 km.
    Jo škodovácká jedna trojka, jeden z nejlepších motorů co kdy byl postaven. Z hecu jsme jednou odbrzdili karburátorový motor 136 s najetými cca. 320 000 km a dával z původních, papírových 46kW odbržděných 38kW a 99 krouťák.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    SX4

Ahoj, zaujima ma ako si to vyriesil, mam obdobny problem, motor 1.5, LPG, 155 xxx najazdene, na nastavenie ventilov chiodim ako na klavir, vraj mam menit hlavu motora...shit, poprosim o radu....

dakujem pekne,

Juraj

Citácia Pôvodne odoslal tilapia Zobraziť príspevok
    Dobry den, na motore sx4 1.5 73kw, auto ma najazdene 150000km s lpg 80 000km, pouzivam flashlube, nasledky: kolisanie otačok v rozmedzi 500-600 otačok, prvy a druhy valec hodnoty tlakov 150, treti 120, stvrty 130. Auto do kopca nema tah, za studena zhasina, svieti check motora, typ chyby p303. Mam nove sviecky iridiove NGK, vycistenu skrtiacu klapku, pretesnene sacie potrubie.
    Udajne mam poskodene ventily - oprava cca 1000€ . Mate s tym niekto skusenosti? Alebo staci zoradit ventily?
    P.S. zalozil som novu temu, lebo som tu nenasiel, ze by mal niekto takyto problem...

Ventily a LPG sa uz riesili aj v casti LPG, staci si to podrobnejsie pozriet.

Ked situacia pokrocila uz tak daleko, ze motor ma problemy, tak su len dve mozne riesenia.
    1. Nastavenie ventilov podlozkami (ak sa este da).
    2. Vymena hlavy (ako nova cca 150 eur) a poctive vyuzivanie primazavania ventilov.

Plus mam odsledovane, ze ak na plyne motor netoci viac ako 4000 ot., tak opotrebovanie ventilov je omnoho pomalsie.
    Pomaha tiez pouzivanie LPG s mensim obsahom siry, ale je vacsinou drahsi, a ma vyssiu spotrebu.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    SX4

Dakujem pekne za odpoved,

celkom zaujimava cena hlavy, omg, pokial je to tolko tak sa to da cenovo zniest... vytacanie asi fakt nepomaha....

pekny den,

Juraj

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Ventily a LPG sa uz riesili aj v casti LPG, staci si to podrobnejsie pozriet.

Ked situacia pokrocila uz tak daleko, ze motor ma problemy, tak su len dve mozne riesenia.
    1. Nastavenie ventilov podlozkami (ak sa este da).
    2. Vymena hlavy (ako nova cca 150 eur) a poctive vyuzivanie primazavania ventilov.

Plus mam odsledovane, ze ak na plyne motor netoci viac ako 4000 ot., tak opotrebovanie ventilov je omnoho pomalsie.
    Pomaha tiez pouzivanie LPG s mensim obsahom siry, ale je vacsinou drahsi, a ma vyssiu spotrebu.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    SX4

Citácia Pôvodne odoslal Nitra Zobraziť príspevok
    Dakujem pekne za odpoved,

celkom zaujimava cena hlavy, omg, pokial je to tolko tak sa to da cenovo zniest... vytacanie asi fakt nepomaha....

pekny den,

Juraj

Pani, Kde je mozne kupit hlavu motora okrem orginal suzuki predajne... s cenou za pracu ma odvalil ...

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal Nitra Zobraziť príspevok
    Pani, Kde je mozne kupit hlavu motora okrem orginal suzuki predajne... s cenou za pracu ma odvalil ...
    Šrotovisko, totálka trafená na zadok alebo otočená na strechu a možno aj Aliexpress - ale to budeš mať všetko bez záruky.
    Ozaj mám otázku. Koľko si ušetril jazdením na LPG a koľko ťa vyjde teraz generálka motora?

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    SX4

Post Re: Poškodenie ventilov vplyvom LPG SX4

Citácia Pôvodne odoslal satanokky Zobraziť príspevok
    Šrotovisko, totálka trafená na zadok alebo otočená na strechu a možno aj Aliexpress - ale to budeš mať všetko bez záruky.
    Ozaj mám otázku. Koľko si ušetril jazdením na LPG a koľko ťa vyjde teraz generálka motora?
    Ahoj,

Teraz som to pozeral, ze rozdiel v cene medzi nabehanymi km na Benzine a plyne je cca 5500 Eur, takze ano ...

ak mate zaujem ma fajn prepocet navratnosti, porovnany s dieslom, a benzinom ...len to tu neviem uploadnut.

Juraj

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •