Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: Rezonancia do radiacej páky na štvorke?

1. Predvolené Rezonancia do radiacej páky na štvorke?

prosim o radu: po zaradeni stvorky ot.cca 1800 pocut, citit v prstoch a aj pocut drcanie rad.paky, ked uberiem plyn, tak to prestane a takisto prestane aj pri vyssich otackach.... ak skusam volu paky pri vypnutom motore, tak na ostatnych stupnoch je vola v zaradenych polohach minimalna, ale pri tej stvorke je citelna....
    otazka: je mozne ze klepe tiahlo niekde v tuneli k rad.pake? mozem s tym jazdit ci bezat hned do servisu?...za zmysluplne odpovede vopred dakujem

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Rezonancia do radiacej páky na štvorke?

Je úplne normálne, že pri 1800 to na 4-ke rezonuje. Pri tých otáčkach pokiaľ neplachtíš 90-tkou, alebo nejdeš dole kopcom, sa motor trápi. Treba jazdiť v optimálnych otáčkach podľa situácie.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Rezonancia do radiacej páky na štvorke?

Citácia Pôvodne odoslal stanoTN Zobraziť príspevok
    prosim o radu: po zaradeni stvorky ot.cca 1800 pocut, citit v prstoch a aj pocut drcanie rad.paky, ked uberiem plyn, tak to prestane a takisto prestane aj pri vyssich otackach.... ak skusam volu paky pri vypnutom motore, tak na ostatnych stupnoch je vola v zaradenych polohach minimalna, ale pri tej stvorke je citelna....
    otazka: je mozne ze klepe tiahlo niekde v tuneli k riad.pake? mozem s tym jazdit ci bezat hned do servisu?...za zmysluplne odpovede vopred dakujem
    Tvůj dotaz má chybu v tom, že neuvádíš typ vozidla.
    Ale pokud by se jednalo např. o SX4 4WD, tak nemůže klepat táhlo v tunelu, neb tam žádné není, je tam dvojice lanovodů. Menší vibrace se mohou přenášet z nevyvážených hmot kardanu. Každopádně bych to nepovažoval za něco závažného s čím je třeba běžet do servisu.
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Rezonancia do radiacej páky na štvorke?

doplnujem: splash r.2008, motor 1300, najazdene 40 000 km

5. Predvolené Re: Rezonancia do radiacej páky na štvorke?

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Je úplne normálne, že pri 1800 to na 4-ke rezonuje. Pri tých otáčkach pokiaľ neplachtíš 90-tkou, alebo nejdeš dole kopcom, sa motor trápi. Treba jazdiť v optimálnych otáčkach podľa situácie.
    nenasiel by sa nejaky odkaz na krivku motora v tomto auticku...aby som ho v buducnosti nedusil

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Rezonancia do radiacej páky na štvorke?

Citácia Pôvodne odoslal stanoTN Zobraziť príspevok
    nenasiel by sa nejaky odkaz na krivku motora v tomto auticku...aby som ho v buducnosti nedusil
    Našiel Grafy výkonu a krutiaceho momentu

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •