Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 23

Téma: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Predvolené Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Mal by som jednu otázku ohladne snímača tlaku v pneu. Je jedno aký typ snímača sa použije??? V BB za celú sadu zimních pneu na plecháčoch gumy BF goodrich pýtajú 784,- eur plus tie snímače. Mne sa to zdá veľa a preto sa pýtam, že či keď si kúpim zimné gumy niekde inde aj s diskami, plus nejaké snímače, bude to fungovať na tej s cross myslím ten system tpms? Neviem či som to tu dobre sformuloval tak ma prosím neukamenujte...proste či je jedno aky snímač použijem

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Citácia Pôvodne odoslal jano Zobraziť príspevok
    Mal by som jednu otázku ohladne snímača tlaku v pneu. Je jedno aký typ snímača sa použije??? V BB za celú sadu zimních pneu na plecháčoch gumy BF goodrich pýtajú 784,- eur plus tie snímače. Mne sa to zdá veľa a preto sa pýtam, že či keď si kúpim zimné gumy niekde inde aj s diskami, plus nejaké snímače, bude to fungovať na tej s cross myslím ten system tpms? Neviem či som to tu dobre sformuloval tak ma prosím neukamenujte...proste či je jedno aky snímač použijem
    Snímače TPMS jsou stejná pitomost jako dešťový sensor, nebo sensor vnějšího osvětlení.
    Snímače TPMS co jsou na vozidle mají navíc každý unikátní ID, který je naprogramován v řídící jednotce, takže při výměně jakéhokoliv z nich je nutno tento nový kód zaregistrovat do ŘJ.
    Při výměně pneu používej buď původní senzory, nebo na druhé sadě kol senzory vynech a kontrolku si nech zhasnout, nebo ji ignoruj (tedy, pokud nechceš dát cca 160 € za novou sadu sensorů).
    Jedná se o další kurvítko na vozidle, které naštěstí zatím není povinné (snad)
    Naposledy upravil Beaumont; 09-10-2013 o 14:52
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs down Re: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ...Jedná se o další kurvítko na vozidle, které naštěstí zatím není povinné (snad)
    Obávam sa že je, aj keď to nesledujem TPMS a GSI povinné od roku 2012

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

TPMS (tire pressure monitoring system) sa ako na jednych z prvych aut pouzil na Corvette C4 v prvej polke 80-tych rokov. Tie senzory v kolesach odchadzali uz vtedy velmi rychlo (tak ako aj na modernych autach, staci spravna jama na ceste nielen na Slovensku) a dodnes su drahe ako fras. Tie auta funguju dodnes takmer bezchybne, avsak takmer vsetkym krici TPMS, ze je problem.
    Nechcem auto s tym systemom, nie je pre mna problem 1-2x do mesiaca skontrolovat tlak v pneu vlastnymi rukami a manometrom.
    Pokial ti to nebude bytostne vadit, kup si na zimu normalne disky bez TPMS senzorov (plech / hlinik) a ignoruj kontrolku. Usetris kopec penazi (prvotna investicia do drahsich diskov, do senzorov, nasledne do vymeny senzorov a za zavadzanie senzorov do RJ po kazdom prezuti)

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Obávam sa že je, aj keď to nesledujem TPMS a GSI povinné od roku 2012
    Já se právě obávám také.
    Vždy zamáčknu slzu dojetí, když je nařízeno opatření, které sto let nikdo nepotřeboval. V případě toho tlaku dvojnásob. Pokud ti praskne za jízdy guma, tak je senzor k ničemu. K průpichu bezdušové pneu a velmi pozvolnému úniku vzduchu dochází statisticky jednou po ujetí 100 000 km. Mně osobně vydrží většinou správný tlak v pneu celou sezónu, přesto že ho občas kontroluji. K tomu nikdo senzory s jejich dlouhodobě nákladnou režií nepotřebuje. To bych raději bral snímač UV záření, nebo okolní radioaktivity .
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Snímač tlaku v pneu SX4 S-Cross - kompatibilita s TPMS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ...Vždy zamáčknu slzu dojetí, když je nařízeno opatření, které sto let nikdo nepotřeboval....
    Vždy keď výjde nejaké takéto nariadenie z dielne EÚ, tak premýšlam, že či tam fakt všetci berú obálky od firiem a presadzujú nápady podľa lobby a hrúbky obálok, alebo či majú všetci nejakú diagnózu, alebo či šlapú na nejakom silnom matroši... ja len tak

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Ďakujem Vám za odpovede budem to asi riešiť tak že budem ignorovať hlásenie chyby tpms... Tpms je povinné na všetky nové vozidlá predávané v EU od roku 2012 a ako tu už bolo písané sú stále dosť drahé.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Vždy keď výjde nejaké takéto nariadenie z dielne EÚ, tak premýšlam, že či tam fakt všetci berú obálky od firiem a presadzujú nápady podľa lobby a hrúbky obálok, alebo či majú všetci nejakú diagnózu, alebo či šlapú na nejakom silnom matroši... ja len tak
    Rozhodně je to vše dohromady, na drogách, ožratý a ještě pod vlivem peněz lobbystů.
    Navíc v případě např. té povinné indikace zařazeného rychlostního stupně dělají z řidičů idioty, nebo umožňují idiotům za volant "bezbariérový" přístup.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal jano Zobraziť príspevok
    ... budem ignorovať hlásenie chyby tpms... Tpms je povinné na všetky nové vozidlá... sú stále dosť drahé.
    Velmi správný postoj
    Nejenom, že senzory jsou zatím poměrně drahé, ale jsem velmi zvědav na jejich spolehlivost až budou ve větším množství v provozu. Každý senzor TPMS totiž vedle snímače tlaku a případně teploty obsahuje ještě digitální převodník, vysílač a baterii, kterou je buď třeba měnit a nebo je nutno za čas vyměnit celý senzor. Navíc pro správnou funkci snímání a z důvodu minimalizace vlivu zahřátí a kolísání tlaku za jízdy, je nutno hustit pneumatiku čistým dusíkem. A ten už není zadarmo jako vzduch.
    A to že průměrný roční nehlídaný úbytek tlaku v pneumatice je 40 kPa, který zvýší průměrnou spotřebu až o 2%, což dělá na celém světě milióóóny a mílíóóóny litrů paliva jsou jenom kecy a zase kecy různých pomatenců, kteří už z nudy nevědí co roupama.

P.S.
    Mám pocit, že ta povinnost se vztahuje od roku 2012 pouze na nové modely. Na všechna nová prodávaná vozidla v EU je to až od roku 2014. Ale jistý si tím nejsem a nechce se mi to zjišťovat.
    Naposledy upravil Beaumont; 09-10-2013 o 17:19
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Mám rovnaký pocit a tiež sa mi to zisťovať nechce

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky