Zobrazenie výsledkov 1 až 9 z 9

Téma: Repas prevodovky

Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3VVT 69kw

Predvolené Repas prevodovky

Zdravím všetkých Suzuki priaznivcov, potreboval by som poradiť, vlastním suzuki ignis 2005 1.3VVT (M13A) a mám na ňom rosypanú prevodovku, je dosť hlučná, je problém so zaradením spiatočky a celkovo sa zle hádžu rychlosti a chcel by som dať repasovať prevodovku.
    Našiel som jedneho človeka čo to robí v Trnave a dostal som že odhad cena 500 až 550 eur čo ma trošku zaskočilo, máte nejaké skúsenosti? či je lepšie zohnat z internetu prevodovku z nejakeho buď rozbitého auta, alebo tak, lebo našiel som ich kopec, poprosím o nejaké rady pípadne skúsenosti.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Repas prevodovky

Nevím, v jakém smyslu tě zaskočila cena 500 € za repasi (generálku) převodovky. Mně by to zaskočilo také, protože tak levně se tato záležitost nedá seriózně udělat. Jenom pro porovnání, např. hřídel polonápravy s kloubem stojí 620 €. Skutečná cena za opravu by se dala stanovit až po jejím rozebrání a zjištění potřeby náhradních dílů.
    Lepší řešení, pokud je původní převodovka opravdu nepoužitelná je nějaká jiná z bouračky.
    V některých servisních manuálech se doslova píše, že "oprava převodovky je sice možná, ale nevyplatí se a je lépe to řešit výměnou za novou" !?!?
    "horský sokol"

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ako pise Beaumont, cena 550 € sa mi zda malo na kompletny a kvalitny repas. Radsej zozen jazdenu prevodovku v dobrom stave do ktorej nebolo sahane, kludne aj za rovnaku sumu 500 €. Bude to lepsie riesenie.

4. Predvolené Re: Repas prevodovky

Mne teraz jeden typek z Modry, mimochodom sa vola Juricek, repasoval prevodovku na mojej suzuki liana 4x4. Bola akasi hlucna, nezdalo sa mi to..tak som ju radsej dal servisovat......Vymenil tam nejake loziska...cca asi 10ks....len samotne loziska stali 415eur, 200eur si vypytal za pracu...Mimochodom, podla vsekeho spravil to nafigu, ..radenie je super v pohode, akurat z predneho diferaku podla vsetkeho ide nejaky blby zvuk, ktory tam predtym nebol......Snazil som sa to u neho reklamovat, sam bol z toho dost mimo, nevedel zistit poriadne co to je, tvrdil mi ze "vsak pohony 4x4 su vzdy hlucnejsie...a blabla...." Ze to mam zabehnut cca 3000 km, ze by si to malo "sadnut"... A ked si to nesadne, tak co..tak mam prevodovku v prdeli??? Takze teraz mam zas hlucnu prevodovku - i ked je to iny zvuk ako predtym, netusim ako dlho to vydrzi a som chudobnejsi o 615eur. Vlastne o 1000eur, este som menil spojku a ine veci..hehe - som ja ale k...t..mal som to predat do dakeho bazaru este predtym, jak som do toho vrazil prachy...Novu prevodovku kupovat, nemyslitelne, a staru zohnat na lianu 4x4...nejaku buranu, tiez utopia. Pokusal som sa na SVK, CZE, PL..nic..Takze som pekne v p...i. Mimochodom, ak sa mi podari zbavit tohoto suzuki, ziadne suzuki uz nechcem ani vidiet. Si kupim fabiu .... a bastafidli

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

... a s fabiou vyhráš - a bastafidli!
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ideálne Fabiu htp, tam síce repas prevodovky možno robiť nebudeš, ale za to repas hlavy 100% a určite skôr ako repas prevodovky na Liane

7. Predvolené Repas prevodovky

Ja mam Ingnisa 1,3 GC od začiatku to je od 2005 kupovaný ISA Zvolen, doteraz som najazdil asi 180.000km bez veľkých investícii, nejaké ložisko v prednom náboji nejaké ťukance za pár korún, teraz tento rok sa nejako nezadaril. Začalo to výmenou baterky, potom hluk od spojky výmena ale aj tak to pokračovalo bola nutná výmena ložísk v prevodovke. Skúšal som repasované ale ceny okolo 350€ na výmenu treba pokazenú vrátiť, tak som skúsil www.suzukisuciastky.sk sada asi 220€ a za robotu som dal asi 110€ aj s olejom zatiaľ veľká spokojnosť.

8. Predvolené Re: Repas prevodovky

Taky jsem řešil problémy s převodovkou - evidentně mi odcházely ložiska, jenom jsem nevěděl kde. Nechal jsem vyměnit spojku a ložiska na spojce, složit a bohužel závada přetrvala. Až po výměně ložisek v převodovce je to teď OK (měnil jsem 14dní zpátky). Dostal jsem kontakt na chlapa ze Staříče (mladý kluk, asi 30let) a ten mi to vyměnil za dva dny (mezitím samozřejmě čekací doba na ložiska 3 dny), dokonce mi sehnal levnější originál ložiska a celá oprava mě vyšla na zlomek částky, kterou chtěli v servisech. Evidentně to nedělal poprvé. Kdyby chtěl někdo kontakt, tak mi napiště.

9. Predvolené Re: Repas prevodovky

chlapi potrebujem poradit ci je stejna prevodovka na 4x4 a predny nahon ....diky

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •