Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 24

Téma: 1,6 VVT SX4 S-Cross vs. SX4

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Predvolené Re: 1,6 VVT SX4 S-Cross vs. SX4

ale ved to je jasné, že treba prepnúť. Ja to mám napríklad stále v priebežnej spotrebe prepnuté a tá hodnota sa nemení, myslím to, čo som písal, tých 6,3 ukazuje v tej priebežnej, nie v aktualnej spotrebe. V aktuálnej sa mení v pohode.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal jano Zobraziť príspevok
    Mna by len zaujimalo ako ten palub. pocitac pocita priemernu spotrebu, myslim tym po kolkych kilometroch. Lebo ako jazdim tak jazdim, ukazuje mi 6.3....
    Průměrná spotřeba je vztažena na tolik ujetých km, kolik bylo ujeto od posledního vynulování počítadla.
    Pokud počítadlo průměrné spotřeby vynuluješ a následně ujedeš dva kilometry, tak ti to spočítá průměrnou spotřebu v l/100km jakou jsi měl po ujetí těchto dvou kilometrů, pokud ujedeš dále ještě 3000 km, aniž by jsi vynuloval počítadlo, budeš mít na tomto počítadle průměrnou spotřebu v l/100km po ujetí vzdálenosti 3002 km .
    Vše při nastavení módu prúměrná spotřeba, nikoliv okamžitá spotřeba!
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Ešte doplním:
    A tým je jasné, že aj keď ideš do kopca a aktuálna spotreba je aj 12 litrov/100km, tak sa to na výsledku priemernej spotreby hneď neprejaví. No keby si mal zvýšenú spotrebu niekoľko 100 alebo 1000 km, tak by to s ňou pohlo. Čím je dĺžka prejdenej trasy väčšia, tým menej (aj neskôr) sa to prejavuje na priemernej spotrebe.
    Ináč - metodiku výpočtu okamžitej (aktuálnej) spotreby majú BC jednotky rôznu - podľa várobcov...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Praha CZ

Jen pro upřesnění, aby nedošlo k nedorozumění,
    bavíme se u nulování počítače průměrné spotřeby, nikoliv počítadla "denního" počtu ujetých kilometrů na tachometru.
    Počítač průměrné spotřeby vynuluješ tak, že v příslušném módu (průměrná spotřeba) podržíš tlačítko stisknuté déle než 3 sekundy.
    Naposledy upravil Beaumont; 29-01-2014 o 08:22
    "horský sokol"

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Ďakujem vám za odpovede. Viem kde sa co nuluje len mi islo o ten výpočet, že ako to vlastne počíta a dosť zrozumiteľne ste to popisali, takže ešte raz ďakujem.

Lokalita
    Mošovce
    Moje Suzuki
    SX4 S-cross, 4x4, nafta

Možno nie práve k veci, ale ja mám D16AA Allgrip. Zatiaľ 1260km a spotreba menej ako papierová - 4,5l vysoká spokojnosť. Janovi len toľko: dá sa nastaviť, aby sa priemerná spotreba vynulovala automaticky pri tankovaní. Podmienkou je aby si natankoval viac ako 10% zostatku v nádrži.
    Pauko

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki sx4 Scross 2013

Tak ja už mam nabehane nieco okolo 30 tisic a zatiaľ spokojnosť tak ako s autom tak aj so spotrebou. Aj keď nejaké maličkosť by sa našli co mi vadia

Ako jazdi Cross s povodnym benzinakom ? Je to rovnaka zdochlina, ako SX4 ? Alebo japoncici poskladali prevodovku lepsie, ako bola na predchodcovi ? SX4 4x4 1.6i 88kW som chcel kupit, no po skusobnej jazde som si to velmi rychlo rozmyslel, na dialnici to 140 (130 GPS) slo so znacnou namahou, aj to celkom hucalo. Schopnosti zrychlit pri predbiehani nejakeho kamiona alebo autobusu snad pod urovnou Fobie HTP. Podarilo sa na novom modeli toto nejako poriesit ? Na oturbenu verziu bohuzial nemam, jej cena je teroristicka.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Budeš muset asi lovit v jiných automobilkách.
    Auta typu CUV (crossover) nebudou stavěná na nějaké předjízdění na dálnici a brutální akceleraci ze 100 na 160 km/h. Je to problém nejen dlouhé převodovky ale i vyšší stavby auta, světlosti...
    Ale paradoxně se japoncům povedl podvozek, stabilita v zatáčkách...a to je to, co já od toho auta požaduju. A navíc nemám problém tomu motoru dát za uši a trojku tahat do 120 km/h.

Nemienim s tym jazdit rally alebo kazdu zakrutu bokom dopredu. Na to su ine auta. Ziadam iba slusnu dynamiku aspon na urovni 80-120 do 10 sekund bez toho, aby som tocil motor do cerveneho. Pokial to Cross nevie, idem hladat inde. Moj aktualny voz ma v kolesach 270k km a nechce sa mi do neho investovat.
    Trojka iba do 120 ? To mas diesel ?
    Naposledy upravil V12; 12-05-2017 o 08:30

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •