Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Preraďovanie režimov na automate za jazdy

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Question Preraďovanie režimov na automate za jazdy

Mozu alebo nemozu sa preradovat za jazdy rezimy (z D do 3, resp. do 2 alebo L) automatickej prevodovky na SX4?

V manuále ku autu je napísané že NIE (ak su otacky vyssie ako volnobezne). Predajca mi povedal, ze ANO. Zmenit rezim za jazdy ide, ale moze tym nejak prevodovka trpiet, alebo sa poskodit?
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Predvolené Re: Preraďovanie režimov na automate za jazdy

Neviem, ci automaty od Suzuki su niecim specificke, ale na mojej americkej automatickej prevodovke TH700R4 to robim neustale. Vyuzivam napr. brzdenie motorom dolu kopcom a podobne. A vsetci koho poznam s automatmi to tak robia - ved presne na to to tam je.
    A nie ze dolu prudsim kopcom (napr. Donovaly) zastanem a preradim z D na 3 alebo na 2, to si neviem predstavit.

Velmi pochybujem ze by to prevodovke vadilo. Prepinas iba rezim radenia (aj to nie priamo mechanicky, ale cez riadiacu jednotku). Ja by som bez obav rezimy D-3-2-L medzi sebou prepinal aj za jazdy.

Co ma prave napadlo: manual nepise ze nesmies preradovat za jazdy, ALE ze iba pri volnobeznych otackach - a to je pravda. Ked menis rezim D-3-2-L, nemal by si ist pod plynom, ale na volnobeh a vtedy zmenit rezim. Takze nemusis stat, len nesmies akurat pridavat plyn.

Moje Suzuki
    SX4,1.6 GS, AT

Ja mam tiez AT na SX4.. Ked som pocitil potrebu preradit od D nizsie (hore/dole kopec) tak som dal nohu z plynu nasmatral paku volica, nahodil co som potreboval a hotovo Hlavne nepreraduj pod plynom (pustis plyn, tak otacky klesnu rychlo) a malo by to byt ok. Ako pise Shrek, ako by si isiel z/do kopca? Zastal na 0 km/h zaradil 3-L a rozbehol sa? Nemyslitelne.. To iste aj z kopca. V beznej premavke mam zaradene D...dokonca aj v tej kalamite, co tu bola som ine neradil. Kedze je to automat tak neriesim preradovanie v stati na krizovatke ani brzdenie motorom pred krizovatkou atd... Vyradim do N, len pri dlhsom stati..napriklad vlakove priecestie, nudzove zastavenie (lebo babo ), alebo ked sa nieco robi na ceste a striedavo pustaju raz jeden raz druhy pruh...atd.
    2016- Opel Zafira 1,9 CDTI
    2011-2016 SX 4 , 1.6 GS/ AT Urban Line

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Este ma napadlo, ze automat najviac nici caste kratkodobe preradovanie z D do N a spat: napr. pri stati na cervenu na krizovatke. Pokial auto nestoji na mieste dlhsie ako 3 min, treba stat na brzde so zaradenym D.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •