Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 36

Téma: Univerzálny modifikátor

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Univerzálny modifikátor

Citácia Pôvodne odoslal Almazko Zobraziť príspevok
    ...Metabond, mal za sebou úspešné testy od TUV-nemeckej skúšobne...
    Testy se s ním dělaly a při těch se zjistilo, že napadá pístní kroužky a ložiskovou kompozici!
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Pri použití METABOND-u, pri Š-120 L /r.v.1983/, ktorý som aplikoval keď mal motor už najazdené okolo 80 tis.km, som evidoval najmä tieto prínosy: výrazne znížená hlučnosť motora, ktorá sa prejavovala jednak pri chode na voľnobeh, ale najmä pri jazde, keď som si dovolil ísť po diaľnici aj 140 km/hod., čo nebolo pri týchto vozoch celkom bežné, pričom hlučnosť bola prijateľná, avšak tam už bol problém so stabilitou vozidla na ceste.
    Okrem toho som zvýšil interval výmeny motorového oleja na dvojnásobok, teda 20000 km/predpis bol 10000/ bez akejkoľvek ujmy na motore. Tak, to sú tie najhlavnejšie prínosy, pričom evidentný bol zvýšený výkon motora, čo neviem kvantifikovať, okrem uvedenej max.rýchlosti auta a zníženej spotreby, ktorá bola okolo 6,4 l/100 km, pričom "normovaná" spotreba podľa TP bola 8,4 l/100 km. Zatiaľ toľko.
    Beriem to ako humorný príbeh pod vplyvom placebo aka "čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo"

Lokalita
    Banská Bystrica /v lete BŠ/
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,2 VVTi

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Beriem to ako humorný príbeh pod vplyvom placebo aka "čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo"
    Nuž, ja už tu nebudem nikoho presviedčať o tom, aký bol Metabond dobrý, konkrétne pri aplikácii v Š 120 L v rokoch 1993 až 1999, pričom som zaznamenal uvedené hlavné prínosy, ako som uviedol.
    Niektoré z nich sa môžu javiť ako čisto subjektívne na spôsob "placebo efektu" - to sa týka najmä hlučnosti motora, avšak ďaľšie efekty sú presne odsledované - najmä dosahovaná spotreba vozidla priemerne 6,4 l/100 km a na to som ja príliš veľký puntičkár, aby som v tom mal "hokej", preto aj teraz presne viem, za koľko litríkov paliva jazdím na mojom Suzuki-Swiftíku: 5,38 l/100 km od zač.roku 2013 do konca novembra 2013. Na tom ma mrzí len to, že je to ešte o dosť vyššie, ako proklamovaných 5,0 l na 100 km podľa príslušných údajov výrobcu. Ale také odlišnosti sú vraj bežné, u málo aut sa vyskytne opačný stav, kedy je dosahovaná spotreba ešte nižšia ako udávaná výrobcom, k tomu sa celkom nedávno vyskytla na webe štúdia nemeckej skúšobne.

Lokalita
    Praha CZ

...jazdím na mojom Suzuki-Swiftíku: 5,38 l/100 km od zač.roku 2013 do konca novembra 2013. Na tom ma mrzí len to, že je to ešte o dosť vyššie, ako proklamovaných 5,0 l na 100 km podľa príslušných údajov výrobcu.....
    ...spotřeba o 0,38 l/100 km vyšší než deklarovaná je opravdu o dost vyšší rozdíl. Je ale naděje, že pokud po použití toho přípravku spotřeba o něco málo klesne, jestli tedy ti pánové v těch údajných úspešných testech od TÜV-nemeckej skúšobne tak trochu nelžou a bude se opakovat podobný scénář, jako s tvou někdejší Škodou 120, potom budeš mít svého zánovního Suzuki-Sviftíka s průměrnou spotřebou 3,38 l/100km jako žhavého kandidáta na vítěze každé Eco-Rally.
    A navíc budeš mít dobrý pocit, že se o to zasloužil pouze Bond... James Bond...
    "horský sokol"

5. Predvolené Re: Univerzálny modifikátor

On už pan mistr na učňáku říkal:
    Jede to, necuká to, nežere to olej ani vodu???
    Tak se do toho motoru neserte, akorát ho poserete...

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Pri použití METABOND-u, pri Š-120 L /r.v.1983/, ktorý som aplikoval keď mal motor už najazdené okolo 80 tis.km, som evidoval najmä tieto prínosy: výrazne znížená hlučnosť motora, ktorá sa prejavovala jednak pri chode na voľnobeh, ale najmä pri jazde, keď som si dovolil ísť po diaľnici aj 140 km/hod., čo nebolo pri týchto vozoch celkom bežné, pričom hlučnosť bola prijateľná, avšak tam už bol problém so stabilitou vozidla na ceste.
    Okrem toho som zvýšil interval výmeny motorového oleja na dvojnásobok, teda 20000 km/predpis bol 10000/ bez akejkoľvek ujmy na motore. Tak, to sú tie najhlavnejšie prínosy, pričom evidentný bol zvýšený výkon motora, čo neviem kvantifikovať, okrem uvedenej max.rýchlosti auta a zníženej spotreby, ktorá bola okolo 6,4 l/100 km, pričom "normovaná" spotreba podľa TP bola 8,4 l/100 km. Zatiaľ toľko.
    Tak teraz asi niekomu zoberiem iluzie... Moja S120LS r.v. 1979 jazdi za 6.2 l/100km, na dialnici na rovinke ide cca 145 km/h, ale interval vymeny kvalitneho oleja bez prisad nechavam na povodnych 10tis km. Zvyseny vykon, lepsie zrychlenie a lepsiu spotrebu som dosiahol vylucne mechanickymi upravami pocinajucimi vybornym zostelovanim karbecu, sportovou vlozkou vzduchoveho filtra, prepocitanym vyfukom vyrobenym na mieru, znizenou hlavou a najma rozumnym jazdenim Momentalne ma auto lahko cez 100tis km a stale jazdi ako nove

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,0 TD AUTOMAT

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    a lepsiu spotrebu som dosiahol vylucne mechanickymi upravami pocinajucimi vybornym zostelovanim karbecu, sportovou vlozkou vzduchoveho filtra, prepocitanym vyfukom vyrobenym na mieru,

Haha nie je nad "tunning" bez urážky
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	8881_2013-07-20_23-19-08_8.jpg‎ 
Zobrazení:	96 
Veľkosť:	52,7 KB 
ID:	8084  

Lokalita
    Banská Bystrica /v lete BŠ/
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,2 VVTi

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    Tak teraz asi niekomu zoberiem iluzie... Moja S120LS r.v. 1979 jazdi za 6.2 l/100km, na dialnici na rovinke ide cca 145 km/h, ale interval vymeny kvalitneho oleja bez prisad nechavam na povodnych 10tis km. Zvyseny vykon, lepsie zrychlenie a lepsiu spotrebu som dosiahol vylucne mechanickymi upravami pocinajucimi vybornym zostelovanim karbecu, sportovou vlozkou vzduchoveho filtra, prepocitanym vyfukom vyrobenym na mieru, znizenou hlavou a najma rozumnym jazdenim Momentalne ma auto lahko cez 100tis km a stale jazdi ako nove
    Hmmm... to teda klobúk dole, keď sa toto všetko podarilo dosiahnuť na takej starej škodovke, všetko výlučne mechanickými úpravami!

Lokalita
    Praha CZ

Hmmm... to teda klobúk dole, keď sa toto všetko podarilo dosiahnuť na takej starej škodovke, všetko výlučne mechanickými úpravami!
    ...a kdyby nezůstalo "výlučne" pouze u těch mechanických úprav a přistoupilo se ještě navíc k úpravám software řídící jednotky...to by byl teprve mazec...
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	bz_detail_rele.jpg‎ 
Zobrazení:	91 
Veľkosť:	45,7 KB 
ID:	8085  
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ...a kdyby nezůstalo "výlučne" pouze u těch mechanických úprav a přistoupilo se ještě navíc k úpravám software řídící jednotky...to by byl teprve mazec...
    Hehe!
    A hneď z rána má človek lepšiu náladu...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •