Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 36

Téma: Univerzálny modifikátor

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Univerzálny modifikátor

Sa čudujem, že ešte vôbec všetky automobilky sveta leju vo výrobe do motorov olej

2. Predvolené Re: Univerzálny modifikátor

tak takto. ak cakate ze po použiti modifikatoru sa vam zvysi vykon tak ste na omyle. ale zas az taka somarina to nie je auto zostane tichsie a prestane zrat olej. a v zime to aj poznat na starte. nie je to ziadna slava ale ma to nieco do seba. ja som tomu tiez neveril a vyskusal som to naliat do starej skodovky bez papierov. na zaciatok sa nic nedialo tak sme sa vozili po lukach a ked som ju nastartoval na druhý den tak uz tak nehrkotala. spravili sme pokus a vypustili olej a teraz sa drzte. bezela 15min a nic sa jej nestalo ani teplota sa nezdvihla. ten motor do dnes beha.

Lokalita
    Banská Bystrica /v lete BŠ/
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,2 VVTi

Nazdar suzukáči.
    Orientujem sa tu vo fórume, ale až dvadsaťdva mesiacov odvtedy, čo som sa zaregistroval ako člen Suzuki Clubu a toľko mesiacov som aj šťastným majiteľom Suzuki Swift 1,2 VVTi a hľadám do čoho sa zapojím.
    A tu som natrafil na zaujímavú tému /určite je ich veľa/ na tému Univerálny modifikátor,ktorú založil pradávno Maňo,terajší novopečený predseda BB-samosprávneho kraja. Keby nie on, tému by som čoskoro určite založil ja sám.
    Hneď som mal tušenie o čo asi ide. Aj keď link, ktorý uviedol "Maňo" už neviedol k žiadnemu výsledku, jednoducho som si ho vygúgloval a zistil som o čo ide. Tento modifikátor je preto univerzálny, pretože môže poslúžiť pre zlepšenie kvality a funkcie akéhokoľvek spaľovacieho motora: konkrétne zvýšenie trvanlivosti motora, všetkých jeho súčastí, ktoré sú mastené /pozor - nie mazané (-to je česky)! olejom/, príčinou je to, že táto prísada do oleja vytvrdzuje a vyhladzuje povrch kovových súčiastok motora, údajne až na tvrdosť blízku tvrdosti korundu, dôsledkom je znížené trenie, tým aj lepšia štartovatelnosť motora, nižšia spotreba, znížená hlučnosť motora atd.,atd. môžte si prečítať sami.
    Nakoľko táto téma je tu založená už dávno, jednak som predpokladal väčšiu odozvu a viacej poznatkov zo strany členov klubu, ale skoro nič, okrem toho, že niektorí ten prostriedok označili za somarinu a pod.
    Univerzálna prísada je následovníkom METABONDU, známeho tu pred cca 15-20 rokmi, s tým som mal veľmi dobré skúsenosti pri použití vo vtedy používanom aute Škoda 120 L. Aj som ich zopár predal.
    Ešte jeden efekt je pozoruhodný: zvýšenie trvanlivosti motorového oleja na cca dvojnásobok, teda 30000 km. Aj tak mi nejde do hlavy, prečo "musím" vymieňať olej pri povinnej servisnej /záručnej prehliadke presne každý rok /a cena je poriadne vysoká-okolo 54 €/, aj keď nenajazdím "normovaných"- čo do životnosti oleja 15000 km, ale trebárs len polovicu z toho.
    Domnieval som sa, že stopa po univerzálnom modifikátore na gúgli bude poriadne stará, ale nie, sú tam aj nové oznamy,resp. reklamné pútače na to, že tento prostriedok je teraz o 20% lacnejší, teda za 39-40 €.
    Rozhodne by som to chcel aplikovať, ale radšej po záručnej dobe, teda ešte musím počkať 14 mesiacov.
    Budem rád, ak sa niekto ozve, kto má také-či onaké skúsenosti s týmto prípravkom.

Lokalita
    Praha CZ

Přísady do paliv a maziv

P.S.
    např. "zázračný" Metabond – provedenými zkouškami v TATŘE Kopřivnici bylo zjištěno, že výrobek má vysoce korozívní účinky zejména na barevné kovy a tudíž způsobuje až o 100% vyšší opotřebení motorů. Z této zkušebny vyšel zákaz používání tohoto přípravku do motorů TATRA.
    Naposledy upravil Beaumont; 15-12-2013 o 15:47
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Almazko Zobraziť príspevok
    ...Rozhodne by som to chcel aplikovať, ale radšej po záručnej dobe...
    Věř raději názorům renomovaných odborníků na tribotechniku a nikoliv pochybným přípravkům, jejichž výrobci jsou většinou podvodníci, kterým jde pouze o kšeft.
    "horský sokol"

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Ešte jeden efekt je pozoruhodný: zvýšenie trvanlivosti motorového oleja na cca dvojnásobok, teda 30000 km. Aj tak mi nejde do hlavy, prečo "musím" vymieňať olej pri povinnej servisnej /záručnej prehliadke presne každý rok /a cena je poriadne vysoká-okolo 54 €/, aj keď nenajazdím "normovaných"- čo do životnosti oleja 15000 km, ale trebárs len polovicu z toho.
    Domnieval som sa, že stopa po univerzálnom modifikátore na gúgli bude poriadne stará, ale nie, sú tam aj nové oznamy,resp. reklamné pútače na to, že tento prostriedok je teraz o 20% lacnejší, teda za 39-40 €.
    Rozhodne by som to chcel aplikovať, ale radšej po záručnej dobe, teda ešte musím počkať 14 mesiacov.
    Budem rád, ak sa niekto ozve, kto má také-či onaké skúsenosti s týmto prípravkom.
    možno budem OT, ale to je čo za "ekonomicke zmýšlanie" dať 40 ečiek za daky sajrajt do oleja, ktorý mi predĺži životnosť na dvojnásobok, keď nový olej zoženiem za 35 eur? Radšej dam každý rok nový olej a viem že motoru to prospeje. Osobne si myslim že naklady na vymenu oleja sú nič s nakladmi na benzín - u mna 1300€ benzín/35€ olej

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Univerzálny modifikátor

Univerzálna prísada je následovníkom METABONDU, známeho tu pred cca 15-20 rokmi, s tým som mal veľmi dobré skúsenosti pri použití vo vtedy používanom aute Škoda 120 L.
    To by ma zaujímalo aké "veľmi dobré skúsenosti" si mal pri používaní toho gumidžúsu v Škode 120 L???

Lokalita
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,2 VVTi

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    To by ma zaujímalo aké "veľmi dobré skúsenosti" si mal pri používaní toho gumidžúsu v Škode 120 L???
    Pri použití METABOND-u, pri Š-120 L /r.v.1983/, ktorý som aplikoval keď mal motor už najazdené okolo 80 tis.km, som evidoval najmä tieto prínosy: výrazne znížená hlučnosť motora, ktorá sa prejavovala jednak pri chode na voľnobeh, ale najmä pri jazde, keď som si dovolil ísť po diaľnici aj 140 km/hod., čo nebolo pri týchto vozoch celkom bežné, pričom hlučnosť bola prijateľná, avšak tam už bol problém so stabilitou vozidla na ceste.
    Okrem toho som zvýšil interval výmeny motorového oleja na dvojnásobok, teda 20000 km/predpis bol 10000/ bez akejkoľvek ujmy na motore. Tak, to sú tie najhlavnejšie prínosy, pričom evidentný bol zvýšený výkon motora, čo neviem kvantifikovať, okrem uvedenej max.rýchlosti auta a zníženej spotreby, ktorá bola okolo 6,4 l/100 km, pričom "normovaná" spotreba podľa TP bola 8,4 l/100 km. Zatiaľ toľko.

Lokalita
    Praha CZ

Pri použití METABOND-u, pri Š-120 L /r.v.1983/, ktorý som aplikoval keď mal motor už najazdené okolo 80 tis.km, som evidoval najmä tieto prínosy: výrazne znížená hlučnosť motora, ktorá sa prejavovala jednak pri chode na voľnobeh,ale najmä pri jazde, keď som si dovolil ísť po diaľnici aj 140 km/hod., čo nebolo pri týchto vozoch celkom bežné, pričom hlučnosť bola prijateľná, avšak tam už bol problém so stabilitou vozidla na ceste.
    Okrem toho som zvýšil interval výmeny motorového oleja na dvojnásobok,teda 20000 km/predpis bol 10000/ bez akejkoľvek ujmy na motore. Tak, to sú tie najhlavnejšie prínosy, pričom evidentný bol zvýšený výkon motora, čo neviem kvantifikovať, okrem uvedenej max.rýchlosti auta a zníženej spotreby, ktorá bola okolo 6,4 l/100 km, pričom "normovaná" spotreba podľa TP bola 8,4 l/100 km. Zatiaľ toľko.
    Tichý motor, z auta téměř vznášedlo, dvojnásobná výměnná lhůta pro olej, evidentně zvýšený výkon, spotřeba nižší o dva litry...no paráda
    "horský sokol"

Lokalita
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,2 VVTi

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Věř raději názorům renomovaných odborníků na tribotechniku a nikoliv pochybným přípravkům, jejichž výrobci jsou většinou podvodníci, kterým jde pouze o kšeft.
    Nuž, to použitie modifikátoru do motoru si musím ešte poriadne rozmyslieť /mám na to ešte 14 mesiacov, do skončenia záručnej doby/, lebo to nie je ľahké, rozhodnúť sa pre to a prípadne riskovať poškodenie motora...
    ....oveľa ľahšie sa mi rozhodovalo pre použitie Metabondu u Š 120, ktorá už mala 10 rokov a cca 80000 km.
    Hlavne si musím zozbierať viacej informácií o "modifikátore", či má skúšky autorizovanej skúšobne, nakoľko ten predchodca, zvaný Metabond, mal za sebou úspešné testy od TUV-nemeckej skúšobne, to bol argument "PRE".

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •