Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 31

Téma: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

Predvolené Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

Caute, chcel by som sa opytat, mam taky problem ze niekedy ked zastanem, napr. na krizovatke ..... atd sa mi stava, ze mam zaradenu jednotku, stojim na spojke a normalne mi trasie celym autom, ako keby mi slo skapat. neviete cim to moze byt? diky za pomoc.

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Predvolené Re: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

s problémom ti neporadím, len jedna rada....spojke určite neprospieva keď stojiš na križovatke so stlačenou spojkou

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

To trase len keď je zošlapnutá spojka a 1-nička zaradená? Či aj keď je tam neutrál a spojka nezošlapnutá?

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Pokial sa takto auto sprava iba pri zosliapnutej spojke bez ohladu na to ci mas nieco zaradene alebo nie a to statie na krizovatke s vysliapnutou spojkou robis casto, moze ti odchadzat (zadiera sa) vytlacne lozisko v spojke. Presne ako Stanleyhp napisal, toto lozisko je stavane/dimenzovane na kratkodobu zataz (stlacis, zaradis, pustis) a nie ze stojis na stlacenom pedali 1-2 minuty. Vacsinou je to sprevadzane aj neprijemnymi piskavymi zvukmi. Tie nepocujes?

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Presne ako vyššie píše shrek. Pri státi na križovatke nikdy nemať zatlačenú spojku, (pri zošliapnutom pedále sa točí spojkové ložisko a tým sa aj opotrebuje). Stlačiť až keď sa auto má pohnúť. Pri nestlačenom pedále sa spojkové ložisko netočí. V Tvojom prípade je pravdepodobne tiež poškodený pritlačný kotúč spojky.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    To trase len keď je zošlapnutá spojka a 1-nička zaradená? Či aj keď je tam neutrál a spojka nezošlapnutá?

Na neutrali nie, len ked mam zaradenu jednotku a praveze ja na krizovatkach nestojim na spojke, len na nevyhnutny cas ked viem ze nebudem stat dlhsie ako 5 sec, totiz byvam v malom meste, len sa mi zda ze aj auto ma slabsi tah. nemoze to byt palivovym filtrom bo ten som uz pekne dlho nemenil alebo niecim inym. ja sa snazim spojku pouzivat fakt iba na preradenie a nerobi to vzdy len obcas tak neviem a do motora sa moc nevyznam a nechce sa mi hned kvoli tomu bezat do servisu.

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

a to trasenie trva len 1 max 2 sek tak neviem

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal mfcel Zobraziť príspevok
    Na neutrali nie, len ked mam zaradenu jednotku a praveze ja na krizovatkach nestojim na spojke, len na nevyhnutny cas ked viem ze nebudem stat dlhsie ako 5 sec
    V tom pripade nic neries a chod do servisu. Potom to spojkove vytlacne lozisko nebude ale nieco priamo v prevodovke. A to treba pocut/vidiet/citit nazivo.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Teraz ma napadlo, Splash mi raz za čas (ale to tak možno 1x za štvrťroka) bez akejkoľvek logickej postupnosti situácií, stavov a nastavení čohokoľvek na aute vedel niekedy pri zastavení na križovatke v neutrále tiež sa začať dusiť, triasť - stav ani skapať, ani voľnobeh. Stačilo vtedy len stúpiť na plyn, prebral sa a bežal normálne na voľnobehu.
    Neriešil som to, považoval som to za nejakú slabšiu chvíľku RJ/elektroniky/vstrekovania, lebo to bol fakt občasný výnimočný jav a ináč všetko fungovalo ako má... aj na pretekoch

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Teraz ma napadlo, Splash mi raz za čas (ale to tak možno 1x za štvrťroka) bez akejkoľvek logickej postupnosti situácií, stavov a nastavení čohokoľvek na aute vedel niekedy pri zastavení na križovatke v neutrále tiež sa začať dusiť, triasť - stav ani skapať, ani voľnobeh. Stačilo vtedy len stúpiť na plyn, prebral sa a bežal normálne na voľnobehu.
    Neriešil som to, považoval som to za nejakú slabšiu chvíľku RJ/elektroniky/vstrekovania, lebo to bol fakt občasný výnimočný jav a ináč všetko fungovalo ako má... aj na pretekoch

moze byt pricina dlho nevymeneny palivovy filter?

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •