Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 31

Téma: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

Citácia Pôvodne odoslal mfcel Zobraziť príspevok
    1.3 2005 125 000 km
    Tak v tom případě by mně zajímalo, jak tam šteloval ty volnoběžné otáčky, zřejmě je to kouzelník.
    "horský sokol"

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Tak v tom případě by mně zajímalo, jak tam šteloval ty volnoběžné otáčky, zřejmě je to kouzelník.
    Tak nejaka rada?

Lokalita
    Praha CZ

Tak nejaka rada?
    Tak tady ti můžu říct přesně co tomu je: Je to rozbité....

(ale vážně, příčin může být tolik, že poradit na dálku seriózně nelze)
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

1.3 2005 125 000 km
    Mimochodom, kedy si menil sviečky? Viem, že si písal že "chlap ich pozrel a vravel že sú ok", ale ak ešte neboli menené, tak 125.000km je uz viac ako dosť aj na irídiové.
    Neviem ako kontroloval sviečky a na základe čoho skonštatoval, že sú ok, keďže mám veľké pochybnosti o odbornosti dotyčného mechanika vzhľadom na veci, ktoré si popísal čo s autom kúzlil/nastavoval.

Vravíš, že auto neťahá. Nesvieti ti žltá kontrolka Check Engine? Keď auto "padne" do núdzového režimu, zvykne značne poklesnúť výkon (nie som si istý, či je tomu tak aj pri Swifte).
    Auto máš od nova, či si ho kúpil jazdené, ako dávno, atď.?

Tak či onak, asi by som s tým autom išiel najkratšou cestou do servisu na diagnostiku a podľa toho riešil veci ďalej. Otázka je, čo všetko a ako tam ten expert "nastavil".

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

Teraz som siel na nom dom nejakych 5 km, slaby tah totalne a brutalna spotreba. prisiel som dom, otvoril kapotu a vyfuk od motora uplne zeravy az normalne svietil. nemohol chlap nejak doserinkat vstrekovanie, ze tam moc paliva dava, bo sa mi zda ze tomu auto ako keby chybal vzduch, uplne biely dym z vyfuku?

Praveze nic nesvieti ani motor sa neprehrieva
    auto som kupoval ojazdene 90 000 km cca, ale bolo vsetko vymene akurat, cez sviecky, platnicky atd., vsetko bolo zapisane v servisnej.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ako písal Beaumont, ťažko takto na diaľku diagnostikovať a radiť, o to viac, že ani netušíš/me aké kúzla robil s tým "mechanik".

Biely dym z výfuku najčastejšie značí, že to páli olej a ten sa "do motora" za normálnych okolnosti u atmosferického benzínu nemá ako dostať... mohla by byť prasknutá hlava, alebo krúžky na piestoch.... To chce seriózny servis.

P.S.: To že je niečo v servisnej knižke zapísané ešte neznamená, že to bolo aj skutočne urobené/vymenené. Väčšinou platí pravidlo (ak nekupuješ auto, ktoré osobne poznáš, alebo od seriózneho človeka, ktorého poznáš), že preventívne vymeníš/skontroluješ všetko adekvátne k najazdeným (odhadovaným) kilometrom (náplne, filtre, sviečky, prípadne remene, rozvody, čapy atď.).

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ak si mal zeravy vyfuk, vyzera to na extremne chudobnu zmes. Ale to je v rozpore s extremnou spotrebou ktoru udavas.
    To co popisujes naznacuje v najhorsom pripade prichadzajuci vnutorny kolabs motora. Vies naisto ze to nebolo v minulosti nejako vylagrovane / pretocene / zadrete / uvarene alebo inak vaznejsie poskodene a nasledne fuseracky nepolepene? Ako dlho mas to auto, kolko km si s nim doteraz spravil?
    Prekvapuje ma ze niekto dokaze nieco stelovat, co i len volnobezne otacky, je tam predsa riadiaca jednotka motora. Alebo tam mas nebodaj karburator?
    Urcite je nacase ist do seriozneho servisu a to co najskor.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    Ak si mal zeravy vyfuk, vyzera to na extremne chudobnu zmes....
    ... to bych neřekl, typoval bych spíše omylem zapnutou forsáž!
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    Ako dlho mas to auto, kolko km si s nim doteraz spravil?
    Shrek, kupoval ho s 90.000km na tacho a má teraz 125.000km, ako vyššie písal

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

aj ja sa pripájam do tipovacej súťaže. Nemohol by to byť "vysypaný" tlmič výfuku a tým pádom pripchaté potrubie? To by mohlo spôsobovať pomalý odvod výf.plynov a prehrievanie zvodov a tým pádom aj zlý chod motora (už si nepamätám na ktorom fóre riešili podobný prípad a bol to tlmič). Ale ako už bolo spomínané zaklad je dobrá diagnostika.......ináč je to len o tipovaní.

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •