Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 31

Téma: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

Citácia Pôvodne odoslal mfcel Zobraziť príspevok
    moze byt pricina dlho nevymeneny palivovy filter?
    Nemyslím si.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

moze byt pricina dlho nevymeneny palivovy filter?
    Určite nie. Skus preventívne vyskúšať sviečky. Stáva sa, že porucha sviečky sa prejavi viac pri voľnobehu so stlač. spojkou ako pri pojazde.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

3. Predvolené Re: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

V dobách před dvaceti i více roky byla taková "rada", že se nesmí stát na spojce. V té době a ani dnes to nemá žádné oddůvodnění. Osobně nevěřím tomu, že položená noha na spojce = problém. Mohl bych se rozepsat do detailu proč to není možné, ale to by nikdo nečetl.

Z vlastní zkušenosti vím, (SX4) že pokud stojím na brzdě a přejedou mě stěrače, tak mě zabrní v noze. Je to problém?
    Mám zapnutou klimatizaci a na volnoběh na křižovatce mě klesnou otačky až se "zaklepe" celé auto. Pak se zvednou a je klid. Je to problém?

Pro někoho nečekaný jev, ale spíš bych vždy při pokládání dotazů napsal najeté km.
    Ty km by se pak daly vztáhnout k tomu co nás ostatní čeká. Majitele auta nezajímá při 15tisících (nové auto) pocity toho co nám může říct "ojeté" Suzuki např. 150 000km.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Trasenie počas státia pri stlačenej spojke a zaradenej jednotke

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    V dobách před dvaceti i více roky byla taková "rada", že se nesmí stát na spojce. V té době a ani dnes to nemá žádné oddůvodnění. Osobně nevěřím tomu, že položená noha na spojce = problém. Mohl bych se rozepsat do detailu proč to není možné, ale to by nikdo nečetl.
    No to by som si rád prečítal.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    V dobách před dvaceti i více roky byla taková "rada", že se nesmí stát na spojce. V té době a ani dnes to nemá žádné oddůvodnění...
    Axiální ložisko spojky je konstruované pro krátkodobou zátěž a tato "rada" platí v dnešní době, kdy tato ložiska jsou částečně z plastu ještě více než před těmi dvaceti roky. Rozdíl je jenom ten, že před dvaceti roky toto ložisko stálo 60 korun a dnes stojí 60 €.
    "horský sokol"

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

ludia postupom casu mi to zacalo robit uz aj na volnobehu. skusili sme pozret sviecky ci su okej, rozobrali, vybrali, chlap pozrel, vravel ze su okej. ja neviem, ja sa do toho moc nevyznam, nasteloval otacky, bo mi robilo ze som startol, otacky stupli na 1400, potom padli na 500 az 700, stale triaslo autom, po 10 sek stupli pekne na 900 1000 a prestalo. nasteloval mi to pekne nech osatnu na 900 1000, uz nepadaju dole a vravim si okej, ze idem het. len som startol, pohoda, idem, ale zrazu pridam plyn a auto mi netaha, uplne iny zvuk, aj mi skapalo za jazdy. skusali sme to dostelovat, zvuk uz ma lepsi, len ziadny tah. dam 2, noha na zem a rozbieha sa ako dedo na ukrajine. neviem ci sme to rozsalovali, alebo su tie sviecky uz v riti. potom nastavil otacky ako boli, ale je to bieda. normalne to auto slo ako keby islo na 3 valce, ci sme tam nieco zle nezapojili alebo nieco, tak skuste poradit diky

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Neviem čo tomu je, ale bez urážky, VYMEŇ MECHANIKA/SERVIS. Henten dotyčný podľa toho čo píšeš nemá ani šajnu čo autu je, ani ako na to prísť.

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Neviem čo tomu je, ale bez urážky, VYMEŇ MECHANIKA/SERVIS. Henten dotyčný podľa toho čo píšeš nemá ani šajnu čo autu je, ani ako na to prísť.

uz sa stane, len ja zajtra potrebujem ist do prace na aute, aby som ho po ceste nerosaloval
    jedine co stupalo okrem rychlosti bola spotreba a to dost brutalne
    Naposledy upravil mfcel; 08-04-2013 o 17:59

Lokalita
    Praha CZ

uz sa stane, len ja zajtra potrebujem ist do prace na aute, aby som ho po ceste nerosaloval
    jedine co stupalo okrem rychlosti bola spotreba a to dost brutalne
    Jen taková dotěrná otázka, jak starý je ten "veterán"? (myslím auto, nikoliv mechanik)
    "horský sokol"

Lokalita
    Dolný Kubín
    Moje Suzuki
    1.3

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Jen taková dotěrná otázka, jak starý je ten "veterán" ? (myslím auto, nikoliv mechanik)
    1.3 2005 125 000 km

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •