Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 11

Téma: Zatmavenie svetiel

Lokalita
    Vráble
    Moje Suzuki
    SX4 street 1.6

Predvolené Zatmavenie svetiel

Chalani uvazujem o zatmaveni svetiel na svojej SX4, mam konkretne na mysli nastriekanie vnutra na cierno. Zaoberal sa niekto touto myslienkou? Vraj je potrebne iba hodit svetlo do rury predhriatej na 120°C a po 15 minut by sa mal silikon ktory ho drzi pokope rozpustit a nasledne svetlo rozlepit, po nastriekani rovnaky postup a nahodit svetla na auto...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zatmavenie svetiel

Niektorí Swifťáci prerábali svetlá na šošovkové, takže reflektory rozoberali, ale myslím, že ich na spoji rozrezávali a potom znova lepili dokopy.

Ale asi to pôjde aj v trúbe....

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal xtremo Zobraziť príspevok
    ... Vraj je potrebne iba hodit svetlo do rury predhriatej na 120°C a po 15 minut by sa mal silikon ktory ho drzi pokope rozpustit a nasledne svetlo rozlepit, po nastriekani rovnaky postup a nahodit svetla na auto...
    Tento způsob šel uplatnit při troše odvahy u parabol se sklem nikoliv u plastových. Jedině rozříznout a opět slepit.
    "horský sokol"

Lokalita
    Vráble
    Moje Suzuki
    SX4 street 1.6

Tiez som myslel ze budem musiet rezat ale tato uprava sa vola joey mod a americania to robia aj u plastovych svetiel, nemate niekto skusenost?

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ja osobne som to robil na kamaratovom Swifte - tie sosovkove bixenony. Aj plastove svetla idu v rure. Bola presne stanovena teplota a cas. Tie si uz po 3 rokoch nepamatam. Z tmelu sa stala zuvacka, bolo to v pohode. Na zlepenie sme pouzili pribaleny tmel, ktory som videl aj v tuning shope v BA. Nebol drahy, pouziva sa na utesnenie nekvalitnych tuningovych svetiel.

Lokalita
    Vráble
    Moje Suzuki
    SX4 street 1.6

Shrek, takze po ukonceni procesu nestaci len znovu lepit povodnym tmelom, ktory tam bol?

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Nestaci. Tym, ze sa tmel opat roztopil, natiahol sa a uz to nebolo to co to bolo pri prvom naneseni. Myslim, ze by ti tam urcite vnikala vlhkost, nebolo ho tam dost. Vyrobcovia optimalizuju aj mnozstvo tmelu, nepocita sa s tym, ze sa to bude rozoberat a skladat.
    Ten tmel stoji smiesne peniaze, tuba co vystaci mozno aj na 3-4 auta stala par eur. Na tom nesetri ani nahodou.

Lokalita
    Vráble
    Moje Suzuki
    SX4 street 1.6

Dik za radu Vies mi este poradit nejaky nazov toho produktu a ako sa to nanasa? Ci naniest pred opatovnym zahriatim v trube alebo az potom a nechat uschnut?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal xtremo Zobraziť príspevok
    Dik za radu Vies mi este poradit nejaky nazov toho produktu a ako sa to nanasa? Ci naniest pred opatovnym zahriatim v trube alebo az potom a nechat uschnut?
    Jen taková všetečná otázka ohledně té truby. Přesněji řečeno, o jak velké trube je řeč. Ono se to nezdá, ale ta parabola SX4 je dosti olbřímích rozměrů..., tak aby ti pak šla zavřít dvířka u té truby!
    Po pravdě řečeno, při představě paraboly z nové SX4 v troubě, mně vstávají vlasy hrůzou na hlavě.
    Naposledy upravil Beaumont; 17-02-2013 o 16:06
    "horský sokol"

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Beaumont ma dobru poznamku, pred akymkolvek dalsim postupom si vyskusaj, ci ti reflektor do truby vlezie. Svetlo zo Swifta vliezlo.

Ako sa ten tmel presne vola, si uz nepamatam. Ale ked nabehnes do tuningoveho obchodu kde predavaju tuning svetla a vypytas si tmel na utesnenie svetiel, budu vediet co chces. Ja som to videl v Cobra Tuningu.

Ta tuba urcite bude na SX4 stacit, na 2 svetla Swifta sme minuli asi tak 1/3 tuby a nesetrili sme. A to Swift nema o moc mensi obvod (tam kde sa svetla spajaju).

Co sa postupu tyka, nejde o nic komplikovane. Pri demontazi treba svetla nahriat, potom opatrne otvorit. Spravis co potrebujes. Nanesies tmel tak aby bola po celom obvode suvisla vrstva a spojis. Stiahnes aby bol vytvoreny dostatocny tlak po celom obvode a nechas zaschnut. My sme na stiahnutie pouzili niekolko damskych silonovych pancusiek. Mozno uchylne, ale nenormalne ucinne.

Opatovne ohriatie pri zlepovani sa ukazalo ako chyba. Z tmelu sa uvolnili nejake vypary, ktore sa usadili z znutornej strany krycieho skla. Takze pokial na tmeli nebude napisane inak, uz to neohrievaj.

A na zaver iba mala rada: velmi dobre zvaz ci to fakt chces robit. Original svetlo je take ako ma byt a ked ho raz otvoris, uz nikdy take nebude. Hrozi, ze aj napriek snahe a starostlivemu naneseniu tmelu sa bude rosit, alebo sa ti uvolni nieco z toho tmelu a zababre ti to krycie sklo zvnutra, alebo nieco ine. Faceliftovana Grand Vitara ma taketo cierne paraboly zo serie, ja mam este strieborne. V piatok som ich porovnaval jednu vedla druhej a uprimne, viacej sa mi pacia tie celochromove, lebo tie cierne vyzeraju tak nejako tuningovo hrackarsky. Ale to je iba moj vkus.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •