Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 29

Téma: Kombinace mlhovek a denního svícení - dobrý kompromis?

1. Predvolené Kombinace mlhovek a denního svícení - dobrý kompromis?

Zdravím vespolek,

mám SX4 sedan a uvažuji o denních světlech DRL. Na auti mám mlhovky a nechtěl bych o ně přijít, ač je používám velmi, velmi málo. Rovněž bych nerad něco "bastlil" na autě (vrtat díry do mřížky atd....). Nemám kde a ani by to asi moc dobře nedopadlo. Našel jsem na netu možnost, že by to šlo udělat pro mě tímto nejsnadnějším způsobem : vyměnit v servisu dosavadní mlhovky za kombinaci mlhovek a DRL. Jaký je váš názor ?

Kombinace denních světel a mlhovek

Nevíte někdo, jaký mají originální průměr mlhovky na SX4?

Díky.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Kombinace mlhovek a denního svícení - dobrý kompromis?

Priemer hmloviek Swift/Splash/SX4 je 80mm.

Na niečo takéto čakám aj ja. Hmlovky chcem, pretože sú situácie kedy sú dobré (napr. včera tma, vietor fúkal sneh krížom cez cestu, so stretávacími nebolo vidieť bezprostredne pred autom kde je okraj cesty, hmlovky to krásne podsvietili).

Len by ma zaujímalo, či netreba ďalší vypínač, resp. vymeniť pôvodný, lenže ten bude mať isto iný rozmer ako dodávaný k týmto DRL/hmlovkám, takže sme tam kde sme boli. Síce nebude treba vŕtať, rezať nárazník a mriežky, ale na rad príde interiér

P.S.: Ako píšu: "Vypínač má rozměry 30x20mm. Na hloubku pak má 53mm." Treba zmerať rozmer vypínaču v SX4 a potom sa rozhodnúť, či tam dáš menšie drlfog77 a prípadne nejaký redukčný krúžok, alebo drlfog90 a zväčšíš otvor v krycej mriežke.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Zdravím vespolek,

mám SX4 sedan a uvažuji o denních světlech DRL. Na auti mám mlhovky a nechtěl bych o ně přijít,....
    Proč nenecháš mlhovky mlhovkami a ve dne nesvítíš tlumenými světly. Proč podléhat davové psychóze. Uveď jiný důvod než ten módní a já ti ho vyvrátím.
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Kombinace mlhovek a denního svícení - dobrý kompromis?

V diskuzi pod "drlfog77" prodejce odpovídá, že je to možné připojit i na stávající vypínač mlhovek, takže by se nic nemuselo "vyřezávat" v palubovce. Já si to představuji tak (moc o toho ale o elektrice nevím), že pokud není sepnutý vypínač, tak svítí automaticky DRL - 3W (takže nepotřebuji mít žádný vypínač) a po zapnutí mlhovek (originál v autě) se k tomu přidá ještě další LED - 5W, celkem tedy 8W. Ale možná je to jinak....
    Jinak se mně líbí, že mají partnery na montáž v ČR i na Slovensku, které sdělí při doručení zboží - toto jsem teda nepochopil, proč s tím takové tajnosti.
    Já bych asi zvolil ty s průměrem 77 mm (1,5 mm vúle na plochu není tak moc), aby vše zůstalo původní, kdybych se musel vrátit k zase nazpátek k originálu....
    Člověk nikdy neví....

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Uveď jiný důvod než ten módní a já ti ho vyvrátím.
    Mne osobne vadí "rozsvietená" palubovka a s tým ruka v ruke slabšie podsvietenie LCD rádia. Oboje je za letného dňa horšie "čitateľné".

6. Predvolené Re: Kombinace mlhovek a denního svícení - dobrý kompromis?

V 80% je to opravdu módní důvod (vypadá to hezky) a ten zbytek do 100% je:

- osadit hlavní světlomety žárovkama s vyšší svítivostí (tím se zvýší jejich životnost)
    - nemuset myslet na zapínání světel ve dne (pohodlnost)
    - a je fakt, že mít ve dne mít na palubce "všechno" rozsvícené, to taky není ono. Stačí, když tam občas svítí kontrolka motoru
    Naposledy upravil radon; 15-12-2012 o 14:29

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    V 80% je to opravdu módní důvod (vypadá to hezky) a ten zbytek do 100% je:

- osadit hlavní světlomety žárovkama s vyšší svítivostí (tím se zvýší jejich životnost)
    - nemuset myslet na zapínání světel ve dne (pohodlnost)
    - a je fakt, že mít ve dne mít na palubce "všechno" rozsvícené, to taky není ono. Stačí, když tam občas svítí kontrolka motoru
    -Když osadíš hlavní světlomety žárovkami OSRAM H4 Light@day, s trojnásobnou životností určenými pro celodenní svícení, tak ti vydrží 6 let (to možná dřív naboříš auto)
    -Když nebudeš muset myslet na zapínání světel ve dne, tak možná brzy zaplatíš pokutu, neboť i ve dne může nastane situace se sníženou viditelností (podle vyhl. 361/2000 sb.) ve znění pozdějších předpisů, která definuje sníženou viditelnost, což si mnoho řidičů majících DRL neuvědomuje a kde je povinnost rozsvítit předepsané osvětlení i ve dne.
    - Rušivé podsvícení palubky ve dne se dá zatlumit použitím nočního režimu.

P.S. ve tvých argumentech postrádám ten oblíbený mezi ekology, to jest úspora paliva. Běžné osvětlení automobilu zvyšuje spotřebu paliva o cca 1 %. To znamená na 100 km jeden panák benzínu, na tisíc kilometrů půl litru a na 100 000 km přibližně jedna nádrž. No a to je úspora, ze které každý motorista musí být v pravém slova smyslu "rjédkyj".
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Kombinace mlhovek a denního svícení - dobrý kompromis?

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Rušivé podsvícení palubky ve dne se dá zatlumit použitím nočního režimu.
    Čo tým myslíš? ILUMMI CANCEL? To už SX4 po facelifte nemá Už na Splashi som špekuloval, či by to nešlo domontovať.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Čo tým myslíš? ILUMMI CANCEL? To už SX4 po facelifte nemá Už na Splashi som špekuloval, či by to nešlo domontovať.
    Tak jestli to SX4 po FL nemá, tak to je chyba. Dříve se při jízdě v noci všechny indikátory daly zatlumit aby neoslňovaly. Proč to tam už není, to nechápu, připadalo mi to jako velice užitečné. Určitě lepší, než např. indikátor deště, nebo jiné píčoviny.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Je tam voľná zablendovaná pozícia. Vypínač nie je problém objednať, aj keď cena bude isto závratná, ale pochybujem, že tam bude kabeláž, keďže faceliftom zmenili aj budíky palubky.

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •