Zobrazenie výsledkov 1 až 8 z 8

Téma: Vysoká hladina oleja v motore

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

Predvolené Vysoká hladina oleja v motore

Mám takúto otázku:
    aj po druhej garančnej prehliadke som si všimol, že hladina oleja v motore je asi 3-4mm nad hornou ryskou. Moja otázka znie:
    je to v poriadku? Nie je potom vyšší tlak oleja? Nemôžu sa poškodiť guferá alebo tesnenia?
    Výška oleja sa mi počas celého roka nemení, takže jeho úbytok je minimálny. To museli vidieť aj v servise, keď spúšťali olej, no napriek tomu mi tam opäť dali oleja "vysoko" nad rysku (však bol môj vlastný a z cudzieho krv netečie).
    Osobne som skeptický a nakoľko ma pomaly čaká tretia garančná prehliadka, chcem si na to dať pozor.
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Vysoká hladina oleja v motore

Niekoľko krát som sa nad tým už zamýšlal aj ja, lebo všeobecne sa tvrdí, to čo si napísal, že "je potom vyšší tlak oleja a môžu sa poškodiť guferá alebo tesnenia".
    Lenže nedokázal som si to technicky zdôvodniť, prečo by to tak malo byť, keďže väčšina oleja je stále vo vani, ktorá má navyše odvetranie a olejové čerpadlo si z nej ťahá rovnako, bez ohľadu na to, či je hladina oleja na spodnej, alebo hornej ryske. Takže? (ale premýšlam v intervale, že olej je nad ryskou len nejaké 2-3, no dobre, aj 4mm ale nie 2 centimetre, prípadne až po nalievaci otvor )

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal kastan331 Zobraziť príspevok
    Mám takúto otázku:
    aj po druhej garančnej prehliadke som si všimol, že hladina oleja v motore je asi 3-4mm nad hornou ryskou. Moja otázka znie:
    je to v poriadku? Nie je potom vyšší tlak oleja? Nemôžu sa poškodiť guferá alebo tesnenia?
    Výška oleja sa mi počas celého roka nemení, takže jeho úbytok je minimálny. To museli vidieť aj v servise, keď spúšťali olej, no napriek tomu mi tam opäť dali oleja "vysoko" nad rysku (však bol môj vlastný a z cudzieho krv netečie).
    Osobne som skeptický a nakoľko ma pomaly čaká tretia garančná prehliadka, chcem si na to dať pozor.
    Hladina oleje po horní rysku je 3.8 litru oleje. To že tam máš hladinu kousek nad ryskou je s největší pravděpodobností způsobeno plněním 4 litry. To bylo původní předepsané množství, ale firmou Suzuki bylo aktualizováno na těch 3,8.
    Servisy to buď nevědí a nebo si ulehčují práci pokud neplní ze sudu ale z litrovek.
    Nepatrně vyšší hladina může způsobit jenom vyšší spotřebu oleje, v žádném případě vyšší tlak, ten dává zubové podávací čerpadlo v závislosti na otáčkách a pomocí ventilu je maximální hodnota udržována na předem stanovené hodnotě (nejsem si jistý, myslím že cca 400 kPa), takže gufera to nikterák neovlivní. Jediné co to ovlivňuje, je masivnější mazání vložených válců rozstřikem.

Druhá možnost je, že ti auto nestojí rovně když to na té měrce kontroluješ.
    Naposledy upravil Beaumont; 07-12-2012 o 14:37
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Vysoká hladina oleja v motore

Já ti poradím velice jednoduchou radu. Až ti příště v servisu vymění olej, postav auto přesně, ale absolutně přesně na místo, kde ráno zjistíš hodnoty na měrce oleje. Pak během času, vždy ráno, až steče a vychládne olej, měř na tom stejném místě znovu. Zní to laicky, ale pro důsledné a přesné měření je to potřeba.

Druhá věc je ta, že pokud by jsi jezdil na krátké vzdálenosti, tak dochází k tomu, že bohatá směs benzínu a špatné stěrací kroužky ve válci nestíhají a zvětšuje se olejová lazeň. To ale určitě nebude tento případ.

A také vyšší hladina oleje, pokud není opravdu úplně mimo nemá na nic vliv. Maximálně se bude v zimním období více zahřívat ve vaně.
    Naposledy upravil Pepin; 07-12-2012 o 16:33

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Ja mám v zákazkovom liste napísane:
    Na žiadosť zákaznika naliate do motora 3,5l oleja.
    pol litra mi vratia v origo flaši a ten nalejem zhruba po 5000 km.
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

6. Predvolené Re: Vysoká hladina oleja v motore

Kolko oleja sa ma presne naliat do motora SX4 1,5 82kw, tiez tych tu spominanych 3,8 l ?
    dik

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Citácia Pôvodne odoslal SPARK Zobraziť príspevok
    Kolko oleja sa ma presne naliat do motora SX4 1,5 82kw, tiez tych tu spominanych 3,8 l ?
    dik
    podla príručky 3,9l

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal SPARK Zobraziť príspevok
    Kolko oleja sa ma presne naliat do motora SX4 1,5 82kw,...
    Presne medzi rysky na mierke

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •