Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 32

Téma: Ceny Suzuki Jimny, ale nielen jeho, na Slovensku a inde

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Ceny Suzuki Jimny, ale nielen jeho, na Slovensku a inde

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Ty si isto nie bezvyznamna postavicka v Suzuki Slovensko, skus to nejak vyzistit, ze ako to je mozne. Dakujem(e)
    Čestne prehlasujem, že nie som v žiadnom finančnom, vlastníckom, ani inom prepojení s MSC Suzuki Slovensko

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Hugo
    mno... ked nesies nove auto zo zahranicia, tak ho kupujes bez DPH, v nemecku 20%
    nasledne ju musis priznat na slovensku , konkretne 19% ... 1% zisk este aj tam ziskas !
    jimnyk v globale lacnejsi o 150 tis sk vonku si donesies, predas a 50tka ti zostane... z tej zaplatis dovoz a telefon
    a stale ti zostane 30 z kazdeho auta... ked si sikovny
    DPH v Nemecku je 19% ako u nás, ale keby aj nie tak 1% z 500.000.- je 5.000.- čo je zanedbateľná suma.

Tá kalkulácia ktorú si urobil, by bola "zisková" keby všetko robila jedna osoba a nepriznávala by to ako príjem.

3. Predvolené Re: Ceny Suzuki Jimny, ale nielen jeho, na Slovensku a inde

no pre mna 5000 nieje zanedbatelna suma...
    to je tretina dobrych lyzi
    bez viazania ...

ale nazad
    tak nezarobis 30, ale 24
    podla mna stale dobre

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ano, 24 je slušné zarobiť na aute. Ale hovorím, že to ti výjde ak budeš sólista.
    Ak to bude robiť firma, ktorá platí odvody, energie, prenájmy, mzdy, poistenia atď, tak to až taká horibilná suma nebude, ktorá ti ostane v prepočte na jeden dovezený voz.

Ide o to, že je skôr zaujímavé, že v Nemecku, ktoré je ekonomicky silnejšie a priemerné mzdy sú X násobne väčšie, tak tam sú snaď všetky autá lacnejšie, niektoré aj o 10-tky tisíc korún.

No, nedalo mi to a trosku som sa pozeral na tie inzeraty ohladom EuroAuta, a toto som nasiel:

Tuscon 2.0 2WD GLS

Tuscon 2.0 CVVT Dynamic

Nezda sa vam to az prilis velka zhoda nahod?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Zrejme ide o dovoz a auto je pripravene niekde v Nemecku v bazare. U nas casto firmy len skopiruju inzerat z mobile.de a nahodia si sumu za dovoz. Ked som to porovnaval, je to cca 40 000 za kompletne vybavenie.
    Suzuki Ignis 1.3 GS 2007

Jasne, ved aj EuroAuta mi povedali, ze auto - ten Jimny za 380 - je pripraveny v Germanii, a po zlozeni zalohy tusim 5% z ceny bude dovezeny na Slovensko. Ale mna skor zaujal ten inzerat na Tucson preto, ze to vyzera, ze ide o totozne auta, len v EuroAuta-ch je uvedene, ze ide o NOVE VOZIDLO
    Ci to proste nie je nejaky o.e.b stylom doveziem velmi malo jazdene a velmi dobre zachovale vozidlo, tych par km stiahnem, zresetujem RJ, a auto ponuknem ako nove. Ale co potom so servisnou knizkou? Je tam sice uvedene, ze na auto plati zaruka od vyrobcu - pre Jimnyho samozrejme Suzuki - ale napr. v AAA auto mi raz znamy vysvetlil, ze ked je zaruka od vyrobcu, tak bazar resp. ina firma funguje len ako sprostredkovatel kupy - podla nejakeho § - a preto nenesie ziadnu zodpovednost za pripadne chyby vozidla, ktore sa ukazu po kupe. A potom staci, ked napr. Suzuki spochybni originalitu servisnej knizky, alebo daco take, a auto je na tom rovnako ako stary dzad.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Zas sú na Slovensku najdrahšie autá
    Rozdiel v cene SX4 GLX 4x4 u nás a v ČR je 790.-€ !!!
    Pozrite si v článku SME.sk.

Najviac ma pobavil tento komentár, citujem:

"Podľa výkonného riaditeľa importéra značky Suzuki Ľubomíra Habalu je práve teraz najlepší čas na kúpu auta na Slovensku. V Európe sú veľké zásoby v skladoch a výrobcovia sa ich zbavujú za veľmi výhodných podmienok." To však podľa neho zmení zníženie výrobných kapacít v tomto roku. Preto každý výrobca prestane s výpredajom modelov, povedal."

Ako toto môže niekto povedať teraz, keď je kríza, automobilky idú s cenami dole, lebo predaj klesol u niektorých značiek aj o 30%. Naivné si myslieť, že sa tak rýchlo vráti na pôvodné predajné čísla.
    Ja hovorim, ceny pôjdu ešte dole, aj na Slovensku!

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Podívejte se na ceník - http://www.simcar.cz
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Podívejte se na ceník - http://www.simcar.cz
    No pekne, to je ešte cca ďalšia 1000-ka dole

Áno áno, vidím, že je skutočne najlepší čas na kúpu auta na Slovensku

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy