Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 32

Téma: Ceny Suzuki Jimny, ale nielen jeho, na Slovensku a inde

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Ceny Suzuki Jimny, ale nielen jeho, na Slovensku a inde

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Prezradil mi, ze cista marza predajcu na prasivom malom Getzi bola 40% z ceny auta ... cize v tom case ... 0,4x405.000=162.000,-Sk.
    No, takze asi najskor bude priestor na lepsie ceny v znizeni tych percent ...
    Mozno ze v Rakusku im staci na kazdom aute zarobit len 25%.
    Neviem presne kto ma aké marže. Ale nedá sa porovnávať marže slovenských predajcov s maržami napr. rakúskych, pretože počet predaných vozidiel v Rakúsku vzhľadom na veľkosť a bonitu trhu je X násobne väčší a z toho potom vyplýva aj väčší priestor na tvorbu ceny - rozumej predám viac kusov s menšou maržou, ale v sumáre som na tom lepšie ako slovák, ktorý má síce väčšiu maržu, ale predá tak možno 5x menej vozidiel.
    A obaja musia rovnako splácať úvery, platiť zamestnancov, odvody a aj investovať.

No ale aj tak na tom neskutocne ryzuju a nebudu sa moct cudovat, ak si dalsie nove auto clovek kupi dakde v zahranici.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

3. Predvolené Re: Ceny Suzuki Jimny, ale nielen jeho, na Slovensku a inde

Doviezol som si 4.11.2008 NOVE Suzuki Jimny JLX + AC + cierna metaliza za cenu 12.580 EUR = cca 380 000 Skk !!!.
    U nas je cena 520 000 Skk !! Ktozeto dany rozdiel skasiruje??? A to na tom ten nemec tiez zarobil.....

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal dodo1234
    Doviezol som si 4.11.2008 NOVE Suzuki Jimny JLX + AC + cierna metaliza za cenu 12.580 EUR = cca 380 000 Skk !!!.
    U nas je cena 520 000 Skk !! Ktozeto dany rozdiel skasiruje??? A to na tom ten nemec tiez zarobil.....
    Je to u všech značek stejné. Švagr koupil Volvo v Rakousku o 350 000 levněji než tady. Jenom Golf a Passat je prý v Česku levnější než v Německu. Scout je prý v Německu o 100 000 levnější než tady. Tak se v tom vyznej
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Tak DODO je zivym prikladom ze je to presne tak, ako som pisal.
    Ale Jimny je uz pre mna asi pase, za 300.000,-Sk kupim Nivu a bude. No, uvidime, mozno ze Suzuki prekvapi agresivnou ponukou tesne pred nastupom noveho Jimnyho ...

A co hovorite na toto? Jimny 1.3 16V JX

Proste EuroAutá funglac novy Jimny, benzin, s elektronmi a metalizou, aj s prihlasenim, za 380.000,- Sk.
    Podla informacii z EUROAUTA to vozia z Nemecka. Ako to je mozne? Ved na tom musia daco zarobit aj v Nemecku, a aspon daco aj v tych Euroautach. A stale su o 100.000,- Sk lacnejsi ako oficialna siet Suzuki. Vie mi to niekto vysvetlit?

PS: Jimny sa robi v Spanielsku, v tovarni kde aj Santana. Ako je to s kvalitou? Dufam ze lepsie ako s madarskymi Ignismi a SX4. Ma niekto relevantne info?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    ....Podla informacii z EUROAUTA to vozia z Nemecka. Ako to je mozne? Ved na tom musia daco zarobit aj v Nemecku, a aspon daco aj v tych Euroautach. A stale su o 100.000,- Sk lacnejsi ako oficialna siet Suzuki. Vie mi to niekto vysvetlit?....
    No to by zaujimalo aj mňa, lebo sa mi to moc nezdá, pretože:

1. Ak to menovaná firma nakupuje ako fungel nové autá, tak musí zaplatiť na Slovensku DPH,
    2. Tým pádom predpokladám, že táto činnosť je oficiálne predmetom jej podnikania - nákup vozidiel za účelom ďalšieho predaja a teda, musí platiť zo zisku z každého auta 19% daň z príjmu,
    3. Musí zaplatiť dovoz vozidla, zamestnancov, bežnú réžiju atď.

Suma sumárum by som rád videl vzorec ako sa dostanú potom na cenu auta za akú ich predávaju.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Větší platy = dražší auta . Nebo to tak není ???
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Rosi45:

Skor naopak, lebo ked si porovnam ceny a platy v SK, AT, D, tak mi vychadza, ze cim mensi priemerny plat, tym vacsia cena

Suzuki:

Ty si isto nie bezvyznamna postavicka v Suzuki Slovensko, skus to nejak vyzistit, ze ako to je mozne. Dakujem(e)

10. Predvolené Re: Ceny Suzuki Jimny, ale nielen jeho, na Slovensku a inde

No to by zaujimalo aj mňa, lebo sa mi to moc nezdá, pretože:

1. Ak to menovaná firma nakupuje ako fungel nové autá, tak musí zaplatiť na Slovensku DPH,
    2. Tým pádom predpokladám, že táto činnosť je oficiálne predmetom jej podnikania - nákup vozidiel za účelom ďalšieho predaja a teda, musí platiť zo zisku z každého auta 19% daň z príjmu,
    3. Musí zaplatiť dovoz vozidla, zamestnancov, bežnú réžiju atď.

Suma sumárum by som rád videl vzorec ako sa dostanú potom na cenu auta za akú ich predávaju.
    mno... ked nesies nove auto zo zahranicia, tak ho kupujes bez DPH, v nemecku 20%
    nasledne ju musis priznat na slovensku , konkretne 19% ... 1% zisk este aj tam ziskas !
    jimnyk v globale lacnejsi o 150 tis sk vonku si donesies, predas a 50tka ti zostane... z tej zaplatis dovoz a telefon
    a stale ti zostane 30 z kazdeho auta... ked si sikovny

este niekto pisal o spanielskych jimnykoch...
    v spanielsku sa robili jimnaky bez strechy a nieje to ziadna vyhra po kvalitativnej stranke...
    sa mi zda ze od 2002 sa celoplechy robia tiez v madarsku

dovtedy to boli auta made in japan

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •