Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 27

Téma: Suzuki v Amerike končí

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

Predvolené Re: Suzuki v Amerike končí

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Kizashi by slušelo víc nějaké V6, nebo V8, to by z něj udělalo toho pravého fešáka, který by si možná našel svého zákazníka. Vlajková loď má být vlajková loď a to bez dieselu. Diesely přenechejme teréňákům.
    zober si pre porovnanie napr. mazdu 6, ta ma benzin aj diesel, tzv. SKYACTIVE, ktory je svojou spotrebou a krutiacim momentom fakt viac ako slusnym, taketo nieco by neuskodilo ani kizashi si myslim. D

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Vlajková loď má být vlajková loď a to bez dieselu.
    To už dnes tak nie úplne platí. Dnes sa už takéto "zvyky" stávajú minulosťou.

Napríklad pred pár rokmi keby niekto povedal, že baworák bude robiť dízlové eMko, tak mu dajú fúkať a spraviť test na drogy. A pozri sa dnes, okrem bezínovej "pravej" M5-ky sa objavil na trhu diesel BMW M550d Nie je to čisté eMko, ale už len kúsok chýba k tomu, aby divízia Motorsport vypustila zo svojej dielne dízla... možno už ďalšia generácia

A baworak 7-čka s dízlom je úplne bežná, podobne 8-ičková audina, eSkový MB a podobne. Či je to dobré alebo zlé to záleží na každom jednom klientovi ako to posúdi. Najväčší handicap dízlov v minulosti - hlučnosť, ktorá vo vlajkovej limuzíne pre pánov v oblekoch a dámy v róbach bola neakceptovateľná je už ta tam.

To, že Kizashi nemá diesel je s najväčšou pravdepodobnosťou len a len preto, že ho nemajú odkiaľ požičať (VW im ho nedalo a nedá), lebo plánované motory od GM sa rozplynuli ako para nad hrncom, keď spätným odpredajom balíka akcií Suzuki skončila dohoda o spolupráci medzi Suzuki a GM (Opel - výsledky spolupráce viď v minulosti Agila/Wagon R+, Agila/Splash). A myslieť si, že by im ho mohla dať Honda, alebo Mitsubishi je z ríše snov.

Ale taká V8 by nebola zlá

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    To už dnes tak nie úplne platí. Dnes sa už takéto "zvyky" stávajú minulosťou.

Napríklad pred pár rokmi keby niekto povedal, že baworák bude robiť dízlové eMko, tak mu dajú fúkať a spraviť test na drogy. A pozri sa dnes, okrem bezínovej "pravej" M5-ky sa objavil na trhu diesel BMW M550d Nie je to čisté eMko, ale už len kúsok chýba k tomu, aby divízia Motorsport vypustila zo svojej dielne dízla... možno už ďalšia generácia

A baworak 7-čka s dízlom je úplne bežná, podobne 8-ičková audina, eSkový MB a podobne. Či je to dobré alebo zlé to záleží na každom jednom klientovi ako to posúdi. Najväčší handicap dízlov v minulosti - hlučnosť, ktorá vo vlajkovej limuzíne pre pánov v oblekoch a dámy v róbach bola neakceptovateľná je už ta tam.

To, že Kizashi nemá diesel je s najväčšou pravdepodobnosťou len a len preto, že ho nemajú odkiaľ požičať (VW im ho nedalo a nedá), lebo plánované motory od GM sa rozplynuli ako para nad hrncom, keď spätným odpredajom balíka akcií Suzuki skončila dohoda o spolupráci medzi Suzuki a GM (Opel - výsledky spolupráce viď v minulosti Agila/Wagon R+, Agila/Splash). A myslieť si, že by im ho mohla dať Honda, alebo Mitsubishi je z ríše snov.

Ale taká V8 by nebola zlá
    Samozřejmě máš pravdu, byla to jen provokace a čekal jsem kdo první bude oponovat. Já jsem zatížený na benzín a s oblibou říkám, že nafta patří do kamen. Tomu ovšem nikdo nerozumí, neb málokdo pamatuje pořádná kamna nafťáky, jako já a ROSI45. Samozřejmě také vím, že je rozdíl mezi dieselem v současněm eskovém medvědovi a dehťákem ve staré třístovce z osmdesátých let.
    Takže to jen tak pro obveselení.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ono, podobne ako Kizashi na tom bola v EÚ Honda Legend. Tiež bola v ponuke, ak sa nemýlim, len s benzínom V6 3,5 litra. Predaje boli mizerné a tak Honda vyklidila pole.

A kdesi som začul podobné kuvičie hlasy aj na adresu Accorda, že predaje sú tak nízke že sa môže stať, že pre Európu sa prestane ponúkať a ostal by len Civic, Jazz a SUVčka. A to pritom Accord má v ponuke aj veľmi slušný diesel.

Každopádne zlatá éra automobilizmu v Európe skončila. Držme si klobúky, jedeme z kopce

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

Ono, podobne ako Kizashi na tom bola v EÚ Honda Legend. Tiež bola v ponuke, ak sa nemýlim, len s benzínom V6 3,5 litra. Predaje boli mizerné a tak Honda vyklidila pole.

A kdesi som začul podobné kuvičie hlasy aj na adresu Accorda, že predaje sú tak nízke že sa môže stať, že pre Európu sa prestane ponúkať a ostal by len Civic, Jazz a SUVčka. A to pritom Accord má v ponuke aj veľmi slušný diesel.

Každopádne zlatá éra automobilizmu v Európe skončila. Držme si klobúky, jedeme z kopce
    najviac spominane slovo v sucasnosti je downsizing, tiez lowend a takymto krokom sa asi automobilky budu musiet vydat, preto chce aj VW urobit lacnu znacku lebo ludia nedavaju bezne za auta 20-30K, ale mozno 5-15 a myslim si, ze tie automobilky, ktore sa touto cestou vydaju budu uspesne, napriklad dacia urcite tak skoro neskrachuje, to si budte isti, len v nasom meste ju ma uz asi kazdy treti clovek. D

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GLX NAVI 4WD 2012

Já osobně když diesel do kizashi, tak bych byl právě radši za ten od fiatu, přecejen jich jezdí hodně, takže v případě shánění dílů a servisovatelnosti to je dle mě lepší řešení.

Další věc, suzuki nikdo nepovažuje dle mě za výrobce luxusních a prémiových vozů, takže v tomto směru to bude mít kizashi opravdu velmi těžké aby se prosadilo a našlo si svého zákazníka a každopádně v tomto segmentu nafta dnes frčí, takže bez ní to určitě nepůjde už tuplem.

Co se týče porovnání hondy legend a kizashi, tak lze snad opravdu jen porovnat to, že tak jako suzuki nemá honda renomé jako výrobce prémiových vozů a tudíž to bude mít kizashi podobně těžké. Ale jakkoliv jinak bych se kizashi s legendem neodvažoval srovnávat, protože to by byla pro legend urážka, protože ten je alternativou k bmw 7, A8, S-klasse atp., kdežto kizashi je konkurence pro passat a spol

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal deividmanBB Zobraziť príspevok
    najviac spominane slovo v sucasnosti je downsizing, tiez lowend a takymto krokom sa asi automobilky budu musiet vydat, preto chce aj VW urobit lacnu znacku lebo ludia nedavaju bezne za auta 20-30K, ale mozno 5-15 a myslim si, ze tie automobilky, ktore sa touto cestou vydaju budu uspesne, napriklad dacia urcite tak skoro neskrachuje, to si budte isti, len v nasom meste ju ma uz asi kazdy treti clovek. D
    Downsizing je dieťa EÚ vďaka emisným limitom, nemá nič spoločné s klesajúcimi predajmi. Keby nebolo nezmyslených EURO X noriem, tak by nebola potreba investovať milióny eur do technológii maloobjemových fúkaných benzínov a na trhu by to vyzeralo dnes ináč.
    Ten pokles v predajoch majú z veľkej časti na svedomí firmy, ktoré v rámci šetrenia už neobnovujú svoje flotily tak často a v takých balíkoch ako to bolo v minulosti.

To či lowcost značky ako Dacia, plánovaný reinkarnovaný Datsun a ďalšie krachnú, alebo nie, to sa nedá predpovedať. Pretože tí čo prachy majú (a takých nie je málo napriek kríze) si stále budú kupovať vozy za 10-tisíce eur a tí čo prachy nemajú, ich budú mať ešte menej a nemusí už zostať ani na tú Daciu.

Citácia Pôvodne odoslal skuba88 Zobraziť príspevok
    Co se týče porovnání hondy legend a kizashi, tak lze snad opravdu jen porovnat to, že tak jako suzuki nemá honda renomé jako výrobce prémiových vozů a tudíž to bude mít kizashi podobně těžké. Ale jakkoliv jinak bych se kizashi s legendem neodvažoval srovnávat, protože to by byla pro legend urážka, protože ten je alternativou k bmw 7, A8, S-klasse atp., kdežto kizashi je konkurence pro passat a spol

Čo sa týka Legend vs. Kizashi, neporovnával som autá, ale fakt, že jedno aj druhé bolo(je) na trhu len s nenažraným benzínom a preto boli(sú) predaje aké boli(sú). Vozil som sa v oboch, takže viem aký je medzi nimi rozdiel

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Čo sa týka Legend vs. Kizashi, neporovnával som autá, ale fakt, že jedno aj druhé bolo(je) na trhu len s nenažraným benzínom a preto boli(sú) predaje aké boli(sú). Vozil som sa v oboch, takže viem aký je medzi nimi rozdiel
    V tom případě naprosto souhlasím

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

A jseš si jistý, že též zákazník na EU trhu pro kterého 29 750,- € za automobil nejsou velké peníze, nepociťuje nízkou spotřebu a nízké hodnoty CO2 v gramech na km, spíše jako handicap a osobní urážku?
    Ten, pre koho nie je 30 tis € velky peniaz a kto pocituje nizku spotrebu a nizke hodnoty COx v g/km ako handicap a osobnu urazku, si nekupi Kizashi, pretoze to auto uz samo o sebe je pre neho urazka, kedze nie je premiovka. Okrem 1-2% populacie v EU, ktori ani nevedia kolko penazi maju, zaujima spotreba (a o par rokov budu aj emisie COx) kazdeho, kto si kupi auto v kategorii Kizashi - t.j. normalni ludia. Tie 1-2% ktore spotreba ani obstaravacia cena nezaujima, kupia MB S AMG 65, MB G AMG 65, BMW 760 iL, BMW X6M, Audi S8, Jaguar XJR, ... apod, a nejake lowcost Suzuki Kizashi ich absolutne nezaujima.

V dnesnej dobe sa na emisie hladi v EU dost silno a bude to len horsie - napr. ako dosledok smogu, v Londyne maju urcite zony v centre a sirsom centre, do ktorych je povoleny vjazd iba vozidlam s definovanou hranicou g COx na km. Je len otazka casu, kedy sa to rozsiri aj do ostatnych vacsich miest v EU (mozno to uz je, ale ja to nejako extra nesledujem).

Takze to zhrniem: pokial sa budeme bavit o cielovej skupine Kizashi v EU, spotreba aj emisie COx su velmi dolezite a tu taha Kizashi za velmi kratky a tenky povrazok.

Mimochodom, ten priklad s Hondou Legend je v principe podstaty absolutne vystizny - pokial s tym Suzuki v modeli Kizashi nieco neurobi, skonci v EU bohuzial rovnako.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Cool Re: Suzuki v Amerike končí

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •