Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 17

Téma: Hľadá sa Lagoon Turquoise Metalic

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Hľadá sa Lagoon Turquoise Metalic

Nie, toto nie je pokus o paródiu na Hľadá sa Nemo
    Včera som si bol po auto po oprave kapoty a strechy dobitej krupobitím. Krásne vygitované a vybrúsené a aj nalakované. Žiadne ryhy, krivé plochy, ani mapy alebo zalakovaný prach. Pekná robota, naozaj klobúk dole predtým kto to robil.

ALE nesedí odtieň farby, nepodarilo sa ho podľa číselného kódu namiešať ani na druhý raz , takže kapota aj strecha budú musieť byť prelakované nanovo.

Lenže najskôr treba zistiť receptúru farby a keďže to je nová farba a asi to ešte nikto nelakoval (okrem fabriky) bude nutná nasledovná procedúra - poslať nejaký originál nalakovaný diel na scan do Talianska tuším, kde farbu z dielu oscanuju a dokážu zostaviť receptúru na jej namiešanie.

Ak má niekto náhodou doma už nejaký ťuknutý diel karosérie v tejto farbe, tak sem s nim.

Ak sa takýto diel nepodarí zohnať ani v sieti Suzuki servisov, tak servis objedná niektorý plastový diel na auto, ktoré sa dodávajú už fabricky nalakované a pošle na expertízu tento.
    Podobný problém bol aj na začiatku uvedenia SX4 v metalíze Sunlight Copper Pearl.

Dúfam, že sa to všetko stihne čím skôr.
    Zatiaľ sa aspoň ale vytešujem, že karoséria je opäť krásne rovná
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_1671_hdr.jpg‎ 
Zobrazení:	841 
Veľkosť:	12,1 KB 
ID:	157   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_1673_hdr.jpg‎ 
Zobrazení:	834 
Veľkosť:	11,3 KB 
ID:	158  

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Hľadá sa Lagoon Turquoise Metalic

Tak diel sa už našiel Teraz už len farbu rozlúštiť

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Stále čakám na scan z Talianska, nejak sa to naťahuje.

Neviete niekto o nejakých stránkach kde sa dajú nájsť receptúry na miešanie autolakov?
    Ja som zatiaľ našiel len Spies Hecker Color a tam túto receptúru.

Len by som potreboval zistiť, či tých receptúr je viac rozličných, keďže to čo mám momentálne na aute nesedí s originálom.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	basis_lack.JPG‎ 
Zobrazení:	710 
Veľkosť:	34,6 KB 
ID:	173   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	vor_lack.JPG‎ 
Zobrazení:	692 
Veľkosť:	33,6 KB 
ID:	174  

Lokalita
    Bratislava

A čo som vám ja hovoril v téme "Korekčné laky SX4"??? Suuzuukii ma presviedčal o slnku, aká je sviňa. Nevedia sa na novom aute trafiť namiešaním farby. Z toho a z mojich skúseností vyplýva, že korekčné laky majú určite úplne iné odtiene, oproti starému, a aj novému laku. Použil som ho raz a nikdy viac. Radšej auto nechám poškriabané. Mimochodom nerob si ťažkú hlavu z iného odtieňa, nechaj aj priľahlé diely prefúknuť do stratena a nikto si nič nevšimne.
    SX4 1,5 GS AAC (2006)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Brco
    A čo som vám ja hovoril v téme "Korekčné laky SX4"??? Suuzuukii ma presviedčal o slnku, aká je sviňa. Nevedia sa na novom aute trafiť namiešaním farby. Z toho a z mojich skúseností vyplýva, že korekčné laky majú určite úplne iné odtiene, oproti starému, a aj novému laku. Použil som ho raz a nikdy viac. Radšej auto nechám poškriabané. Mimochodom nerob si ťažkú hlavu z iného odtieňa, nechaj aj priľahlé diely prefúknuť do stratena a nikto si nič nevšimne.
    To nie je riešenie, nechať to prelakovať do stratena. Keby mali lakovať prilahlé diely ku kapote a streche do stratena, to môžu rovno celé auto.
    Navyše zatiaľ každé jedno auto čo som mal bolo na nejakom diele prelakovavávané po poškodeniach a vždy farba sadla.
    Dokonca aj korekčné laky vždy pasovali ako riť na šerbel

Pre mňa je jediné riešenie na ktoré pristúpim to, že buď farbu trafia, alebo to pošlú na svoje náklady do fabriky prelakovať, alebo mi dajú nové auto. Nedal som 400 za nove auto len tak zo srandy.

Ak má fabrika problém s farbami, nech to v spolupráci s predajcami a importérmi rýchlo rieši. Pretože už začínam byť nasraný

Naviac som presvedčený, že problém nastal niekde v administrácii. Pretože viem, že napr. spätné zrkadlá sa lakuju mimo Maďarska a odtieň laku je identický s karosériou. A isto nevozia patróny farieb z Ostrihomu.

A este jeden detail, keď pozriem na recept vrchného laku hore je tam dátum 05.03.2008, ale u základného laku je dátum vydania receptúry 09.07.2008. Takže sa stavím, že nesedel odtieň a korigovali receptúru.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Stalo sa neuveriteľné, práve ma kontaktoval importér Suzuki na Slovensku.
    Tak dúfam, že sa konečne pohnú ľady.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak zdá sa, že sa veci konečne pohli. V čase keď som už ja písal v polo-zúfalstve mail do Maďarska, v predajni v Piešťanoch už skenovali z nového auta farbu a zajtra by mala byť k dispozícii nastriekaná test-karta. Dúfam, že už podľa scanu teraz farba sadne.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Držím palce
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Aleluja, tak už sa podarilo rozlúštiť tajomstvo farby a 20.októbra idem dať auto na opravu.

Gratulujem, som rád že to vyšlo.. viem ako vedia drobnost znechucovať.. aj keď toto bola asi veľká drobnosť..
    Suzuki Splash 1.2 GS

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •