Zobrazenie výsledkov 1 až 9 z 9

Téma: Servisná knižka

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Servisná knižka

Edited by Suuzuukii: Odčlenené z témy Sklamanie zo Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal deividmanBB Zobraziť príspevok
    moze ale predsa auto ma vzdy väcsiu hodnotu s knizkou ako bez ...
    Myslíš s takouto knižkou Pozor na servisní knížky, často se falšují – tady jsou důkazy

Dnes má "skutočnú hodnotu" jedine auto, ktoré kupujem od človeka, ktorého poznám a poznám históriu auta. Ináč je jedno či má knižku s razítkami (ktoré mi urobia kdekoľvek za 15 minút) a či má na tachometri 120.000 alebo 250.000km.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Servisná knižka

moze ale predsa auto ma vzdy väcsiu hodnotu s knizkou ako bez...
    Toto je politika šířená servisy !!!

Je třeba aby se nad tím lidi z principu zamysleli. Ten kdo na auto sere a bere ho jako předmět spotřeby, má většinou dost peněz a do toho servisu si ho dá odvézt i z něho přivézt kdykoliv. Včetně záznamu v knížce. Ale to je tak všechno...

Jak bude asi vypadat autíčko po majiteli který je zdatný po technické stránce, úzkostlivý, pečlivý, nedělá si iluze o úrovni práce servisů a z toho důvodu má servisní knížku panensky čistou. Jakou cenu má proti ní ta popsaná prostitutka...
    "horský sokol"

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Toto je politika šířená servisy !!!

Je třeba aby se nad tím lidi z principu zamysleli. Ten kdo na auto sere a bere ho jako předmět spotřeby, má většinou dost peněz a do toho servisu si ho dá odvézt i z něho přivézt kdykoliv. Včetně záznamu v knížce. Ale to je tak všechno...

Jak bude asi vypadat autíčko po majiteli který je zdatný po technické stránce, úzkostlivý, pečlivý, nedělá si iluze o úrovni práce servisů a z toho důvodu má servisní knížku panensky čistou. Jakou cenu má proti ní ta popsaná prostitutka...
    to je jasne ze sa fauluju knizky, dneska sfalsuju vsetko, ale predsa sa tieto veci daju overit a ta knizka zbytocna urcite nie je, to mi nikto nenarozprava, clovek sa docela potesi ked kupi auto s platnou a nefalsovanou knizkou, ako moj sused kupil clio, isiel do renaultu a ta knizka bola v zaznamoch takze neni o com.
    Naposledy upravil deividmanBB; 21-10-2012 o 19:49

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

.... a ta knizka zbytocna urcite nie je, to mi nikto nenarozprava,....
    Zbytočná nie je, ale má podobnú hodnotu ako Životopis pri hľadaní zamestnania, tiež je v ňom všetko prikrášlené a niekedy s realitou nemá nič spoločné . Ale dá sa overiť

Lokalita
    Praha CZ

... clovek sa docela potesi ked kupi auto s platnou a nefalsovanou knizkou, ako moj sused kupil clio, isiel do renaultu a ta knizka bola v zaznamoch takze neni o com.
    No to je jasné, Clio tam bylo koupeno, tak tam má i platný záznam. Určitě má v knížce zapsané i garanční prohlídky, jenomže z toho nevyčteš, co bylo v rámci té garance skutečně provedeno, to lze pouze předpokládat. Zrovna tak z knížky nevyčteš jací řidiči s tím jezdili a jak tomu dávali na frak. A pokud bylo během doby provozu Clio opraveno po havárii, to už tam vůbec nevyčteš, neb toto zapisovat do knížky se obvykle jaksi "nesluší".
    Jediná relativní jistota je snad vysledovatelný původ a to, že vozidlo snad není z těch kradených. Ale stejnou službu udělá čistá servisní knížka pouze s vyplněnou stranou č.2 a faktura za vozidlo.
    "horský sokol"

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

No to je jasné, Clio tam bylo koupeno, tak tam má i platný záznam. Určitě má v knížce zapsané i garanční prohlídky, jenomže z toho nevyčteš, co bylo v rámci té garance skutečně provedeno, to lze pouze předpokládat. Zrovna tak z knížky nevyčteš jací řidiči s tím jezdili a jak tomu dávali na frak. A pokud bylo během doby provozu Clio opraveno po havárii, to už tam vůbec nevyčteš, neb toto zapisovat do knížky se obvykle jaksi "nesluší".
    Jediná relativní jistota je snad vysledovatelný původ a to, že vozidlo snad není z těch kradených. Ale stejnou službu udělá čistá servisní knížka pouze s vyplněnou stranou č.2 a faktura za vozidlo.
    To je absolutna blbost. V servise, ktory navstevujem, su zaznamy od kupy auta, vsetky garancne prehliadky - so zaznamom, co bolo urobene a o tom dostavam aj zapis, ktory si uchovavam a taktiez opravy, u mna davnejsie jednu sposobil blbec, ktory mi pred prechodom pre chodcov zaparkoval v kufri... Takze, ak pridem do servisu, je tam zaznam aj o tom, ze mi menili napr. aj ziarovky vo svetlach. To vsetko je zapisane v pocitaci, takze nic nie je problem si overit. Servisna knizka je len akysi "doprovod zakladnymi servisnymi udajmi" v zivote kazdeho auta. Neviem, ci to robia v kazdom servise, ale myslim si, ze prave preto by mali byt znackove servisy ine. Inak, rovnaku skusenost mam aj s istym nemeckym znackovym autosalonom a servisom, tam sme dokonca pri kupe ako majitelia boli informovani, kedy zislo auto z linky, kde sa auto nachadza, na ktorom mieste v kamione a kedy pride kamion do SR - tot ine kafe... a este jedna perlicka, niektore servisne ukony maju lacnejsie ako Suzuki...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    To je absolutna blbost...... Inak, rovnaku skusenost mam aj s istym nemeckym znackovym autosalonom a servisom, tam sme dokonca pri kupe ako majitelia boli informovani, kedy zislo auto z linky, kde sa auto nachadza, na ktorom mieste v kamione a kedy pride kamion do SR - tot ine kafe... a este jedna perlicka, niektore servisne ukony maju lacnejsie ako Suzuki...
    Já jsem to sice myslel trochu jinak, ale budiž máš pravdu. Pokud budou všichni vyznavači servisní kultury stejní jako ty, nemusí se jistě druzí a další majitelé ničeho obávat. Hlavně když budou i havárky opravovány v rámci značkových servisů a zaznamenávány v historii oprav.
    Jak jsem říkal, někdo si pravidelně nechá auto do servisu odvézt i z něho přivézt...
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

... Pokud budou všichni vyznavači servisní kultury stejní jako ty, nemusí se jistě druzí a další majitelé ničeho obávat. Hlavně když budou i havárky opravovány v rámci značkových servisů a zaznamenávány v historii oprav...
    A hlavne pokiaľ to, čo bude zaznamenané v PC servisu bude aj skutočne vykonané tak ako má byť a to odborne zdatným, zodpovedným personálom (česť tým čo takí sú, ako mechanici, tak autorizáky).

Častú realitu ale mnohí poznáme..... miesto 5l motorového oleja sa vymenia len 3l, olej v diferáku sa nevymení vôbec, ale zapíše sa 1 liter, hoci sa vojde horko ťažko 8 deci, búračka sa urobí v "garážovom" servise (opäť česť tým neautorizovaným servisom, čo sú na úrovni), lebo v autorizáku by to vyšlo aspoň o 30% drahšie a preto sa do knižky a PC ani zapísať nemôže a podobne.

Ale určite sa nájdu aj autá (aj servisy), kde papier sedí s realitou, akurát že tých druhých je viac.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    ...sme dokonca pri kupe ako majitelia boli informovani, kedy zislo auto z linky, kde sa auto nachadza, na ktorom mieste v kamione a kedy pride kamion do SR - tot ine kafe...
    Informace o umístění vozidla na přepravním prostředku při dopravě z fabriky sice může být zajímavá, zvláště je-li přepravováno na železničním vagónu za lokomotivou jejíž strojvedoucí zapomněl nahoře druhý pantograf, ale pro budoucího zájemce o servisní historii zcela bezcená.
    "horský sokol"

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •