Zobrazenie výsledkov 1 až 9 z 9

Téma: Vzduchová (škrtiaca) klapka?

1. Predvolené Vzduchová (škrtiaca) klapka?

Dobrý deň,

poradte mi prosím. Pozeral som dnes do auta a vsimol som si nieco. Je tam skrutka, ktorá pravdepodobne napína lanko vz. klapky. Je tam zaznačené niečo s červenou farbou. Avšak červenou je zaznačená aj skrutka - no ta nie je v línií s čiarou, ale pootočená. Je to správne?..nemala by byť v línií s tou červenou šmuhou?...ta šmuha je od výrobcu, ktorá udáva presné otváranie klapky?...dakujem za pomoc...foto v prílohe....

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	PA120002.jpg 
Zobrazení:	707 
Veľkosť:	83,8 KB 
ID:	7653 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	PA120001.jpg 
Zobrazení:	748 
Veľkosť:	86,1 KB 
ID:	7654

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Vzduchová (škrtiaca) klapka?

Pochybujem, že by to malo značiť akúkoľvek "presnú" polohu. Vo fabrike robia "čiary" cez skrutky a matice zrejme ako že boli skontrolované, dotiahnuté, ale sotva krivá čiara jak turecká šabla o hrúbke niekoľko milimetrov môže značiť polohu nastavenia škrtiacej klapky.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Myslím, že zbytočný poplach, lanko len otáča klapkou - údaj o otvorení klapky dáva snímač polohy klapky, tá skrutka môže akurát vymedzovať mrtvychod pedálu.

Takže ak by si ju povolil tak trebárs do pol stlačenia plynu by sa nič nedialo. A ak by si ju príliš dotiahol na volnobeh by si mal permanentne pridané a volnobežné otáčky by ti išli vysoko.....
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

4. Predvolené Re: Vzduchová (škrtiaca) klapka?

mal som problem s MAP senzorom...kupil som ako nahradný diel od jedneho co ma suzuki swift 08...ja mam 07....vcera ked som ho naistaloval...otacky mi vybehnu na 1000 - 1100...moze to byt aj týmto, ze nie je tam snímac aký ma byt pre auto s rokom vyroby 2007, ale naopak z 2008?..

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Pri studenom štarte bežne na voľnobehu sú otáčky aj 1400, takže 1000-1100 nevidím ako problém. Iné by bolo, pokiaľ by ani na zohriatom motore neklesli na cca 800-900.

6. Predvolené Re: Vzduchová (škrtiaca) klapka?

kontrolka motora mi stale svieti, ale mala by zmiznut kedze som tam dal ten novy MAP senzor....myslis, si ze RJ rozlisuje kod nahradneho dielu, ktory tam ma byt presne, alebo aj iny....ked si si vsimol mam tam nahradny diel s inym rocnikom....RJ nacita, ze ano uz tam je snimac a podla neho regulujem palivo a vzduch...alebo ho vobec neberie do uvahy?..

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Neviem ako to je s kontrolkou, je možne že to treba premazať diagnostikou, že sama od seba nezhasne.

Čo sa týka toho, že by RJ registrovala "kód" náhradného dielu, tak to sotva, Swift nie je raketoplán Buď má náhradný diel rovnaké parametre a potom všetko beží ako má, alebo v rámci modifikácii fabrika niečo zmenila a tým pádom vykazuje iné a RJ to berie ako chybu. Ale sotva zistí (pokiaľ má diel rovnaké parametre), že je iného dátumu výroby.

P.S.: Ak máš pocit, že to nebeží ako by malo, skús odpojiť baterku na chvíľu (možno potom zhasne aj kontrolka) a ak to nepomôže, tak na diagnostiku. Iné nad tým nič nenašpekuluješ.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Ako pise Marian. Odpoj baterku, zrejme sa potrebuje system zresetovat.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal sebastiano69 Zobraziť príspevok
    kontrolka motora mi stale svieti, ale mala by zmiznut kedze som tam dal ten novy MAP senzor....myslis, si ze RJ rozlisuje kod nahradneho dielu, ktory tam ma byt presne, alebo aj iny....ked si si vsimol mam tam nahradny diel s inym rocnikom....RJ nacita, ze ano uz tam je snimac a podla neho regulujem palivo a vzduch...alebo ho vobec neberie do uvahy?..
    Kontrolka se musí vyresetovat, ale pokud příčina trvá, tak to nepůjde. Jestli byl ten původní senzor vadný a ty jsi tam dal jiný, může být vadný i ten vyměněný. Je to choulostivá součástka, která se může poškodit i když ti při montáži upadne na zem.
    "horský sokol"

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •