Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 21

Téma: Výrazný pokles otáčok motora na voľnobehu

1. Lightbulb Výrazný pokles otáčok motora na voľnobehu

ahojte mam problem s otackami na motore po nastartovani padnu az na 400ot. za min. niekedy az zhasne motor? Moze to byt vaha vzduchu alebo nieco ine? Prosim poradte.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Výrazný pokles otáčok motora na voľnobehu

Len pri studenom štarte, či to padá vždy na voľnobehu aj po zahriati? Benzín alebo diesel??

3. Predvolené Re: Výrazný pokles otáčok motora na voľnobehu

Aj pri studenom starte aj po zahriati. Je to 1.3 benzin motor M131A.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Kilometrov máš koľko?
    Prvé čo ma napadá je zanesená škrtiaca klapka, zlé sviečky, možno poriadne zasvinený vzduchový filter.

5. Predvolené Re: Výrazný pokles otáčok motora na voľnobehu

Tie prve dve by pripadali do uvahy kedze to ma 101 tis. a vzduchovy filter bol nedavno meneny cca mesiac dozadu.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Môže to byť aj Lamda sonda. Ak je v kopru dáva zlé hodnoty a na volnobeh robí moc sýtu alebo chudobnú zmes a motor sa pridúša.

Môže to spraviť aj falošný vzduch na saní - pri vyšších otáčkach sa fuga podtlakom pritiahne a už tesní.

1. krok - treba spraviť diagnostiku a porovnať hodnoty na volnobeh s nominálom.

Značkový servis ti nemusí vôbec pomôcť ale len vyťahať prachy z vačku za výmenu drahých dielov, schopný diagnostik to odhalí.

Ale príčin môže byť rádovo viac, od klapky ......až po čidlo teploty motora.

Nestúpla výrazne spotreba?
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Mal som podobný problém na Ignise (M13A), u mňa bola vadná baterka. Pár mesiacov ako sa prejavil problém s voľnobehom umrela celkom. Po kúpe novej, mám voľnobeh, vzhľadom na 150 tis. nabehaných km a LPG, veľmi dobrý (cca 700 ot.).
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

8. Predvolené Re: Výrazný pokles otáčok motora na voľnobehu

Je to tu už dlho bez príspevkov ... Ale nebudem zakladať novú tému, kedže môj problém je rovnaký.
    Takže Suzuki Swift, r.v. 2009, benzín, 1328 ccm, 67.5 kW, motor M13A.
    Problém je taký, že na voľnobehu klesajú otáčky až na cca 400 a niekedy motor aj zdochne.
    Auto mám len chvílu - 2 týždňe. Inak ide pekne, ale keď pri jazde z kopca vyradím a sledujem otáčkomer tak vidím ten pokles na 400 a tak to drží až pokial zase nezaradím a nepridám plyn. Keď zastanem tak je cítiť vibrácie od nízkych otáčok.
    Nenašiel som tu na tento problém odpoveď, tak sa pýtam či to niekto neriešil?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal magnos Zobraziť príspevok
    Nenašiel som tu na tento problém odpoveď, tak sa pýtam či to niekto neriešil?
    Akože nenašiel, však presne o tom sa tu píše na celej strane

To robilo už od prvého dňa ako si ho kúpil? Ak áno a predávajúci ťa na to neupozornil, tak....
    Treba začať diagnostikou, ako vyššie písal durell

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

V první řadě bych vyčistil tu škrtící klapku. Dělá to v sedmi případech z desíti.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •