Zobrazenie výsledkov 1 až 8 z 8

Téma: Pískání od zadní nápravy

1. Predvolené Pískání od zadní nápravy

Zdravím Suzukáře,

v poslední době jsem si všiml, že se občas od zadní nápravy??? ozývá pískání - stejný tón, jakoby vedle brzdícímu autu pískaly brzdy. Chvíli to píská a pak to přestane. Dělá to při nižší rychlosti. Při vyšší možná taky, ale to auto víc hlučí a tak to neslyším. Chtěl jsem se zeptat, zda by to třeba nemohla dělat akustická signalizace opotřebení zadní brzdy. Ale nevím, jesti tam vůbec takovou signalizaci mám - brzdy jsou tam zatím originály. Nemáte někdo podobnou skušenost?
    Auto je SX4 sedan, 2008, 1,6, 79 kW. Najeto cca 50000 km.
    Dík.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Pískání od zadní nápravy

3. Predvolené Re: Pískání od zadní nápravy

Po 50 000 km nemůže odejít ložisko (to začne hučet) a už vůbec ne zadní brzdy. Ono je také vždy těžké zjistit odkud co píská. Člověk je přesvedčený, že zezadu a ono je to zepředu. Mě například při 45 000km začly při dobržďování pískat přední brzdy. Párkrát jsem je na dálnici "prohřál" a je po závadě.
    Jinak doporučuji auto do servisu a "hodit" na zvedák.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Pískání od zadní nápravy

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Zdravím Suzukáře,

v poslední době jsem si všiml, že se občas od zadní nápravy??? ozývá pískání - stejný tón, jakoby vedle brzdícímu autu pískaly brzdy. Chvíli to píská a pak to přestane. Dělá to při nižší rychlosti. Při vyšší možná taky, ale to auto víc hlučí a tak to neslyším. Chtěl jsem se zeptat, zda by to třeba nemohla dělat akustická signalizace opotřebení zadní brzdy. Ale nevím, jesti tam vůbec takovou signalizaci mám - brzdy jsou tam zatím originály. Nemáte někdo podobnou skušenost?
    Auto je SX4 sedan, 2008, 1,6, 79 kW. Najeto cca 50000 km.
    Dík.
    U ročníku 2008 by vzadu měly být bubny, tam žádná signalizace není, ale pakny mohou pískat, když se špatně vracejí. Vyzkoušíš to tím, že až si budeš myslet, že to píská, lehce zatáhneš ruční brzdu. Pokud to po zahřátí přestane, bylo to možná tím.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Po 50 000 km nemůže odejít ložisko (to začne hučet) a už vůbec ne zadní brzdy.
    Ale môže, aj po 1000km Ale netvrdím, že to je ložisko.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Po 50 000 km nemůže odejít ložisko...
    To klidně může, stačí, aby to bylo SKF made in PRC. Mně kdysi odešlo na jednom autě levé přední po 50 000, a pravé přední po 65 000, obě Made in Italy, bylo mně řečeno, že je to normální životnost!? Prostě, vše je relativní. Stejné ložisko SKF (Made in Sweden) které stojí 150 €, není totéž jako to italské za 40 €.
    "horský sokol"

7. Predvolené Re: Pískání od zadní nápravy

Dík, s tou ručkou to zkusím.
    A signalizace opotřebení od předních brzd píská anebo to drnčí? Nemohlo by to být tím? Chystám se v krátké době na jejich výměnu, mám je údajně dost sjeté ...

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Dík, s tou ručkou to zkusím.
    A signalizace opotřebení od předních brzd píská anebo to drnčí? Nemohlo by to být tím? Chystám se v krátké době na jejich výměnu, mám je údajně dost sjeté ...
    Nemusí to dělat nic, záleží na typu desek. Nejjednodušší je podívat se na tloušťku obložení. Nová je 10 mm na plechu 6 mm, to jest celkem cca 16 mm. Minimální síla toho obložení je cca 1 mm. Pak už se u některé desky můžeš dostat až na plech a to bys určitě slyšel. Největší borci ujedou na jedny desky i 100 000 km, ale někdo s bídou 15 000 km. Sundej pravé kolo a podívej se, pravé desky bývají sjeté více než levé.
    "horský sokol"

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •