Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: Údržba kardanu (nielen) SX4

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Údržba kardanu (nielen) SX4

Už nejakú dobu premýšlam nad faktom, že som nikde nenašiel čokoľvek o údržbe kardanu. Jedine čo som sa kdesi dočítal, že (občas) vedia odísť kardanové kríže, ktoré sa menia a to je tak všetko.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Údržba kardanu (nielen) SX4

Nikdy som o udrzbe kardanu nepocul. Na Outlanderi mam 200 000 km a vsetko ok. Jedine co sa menilo bolo tesnenie na zadnom diferenciali lebo tiekol olej, ale to zase nie je priamo s kardanom.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Už nejakú dobu premýšlam nad faktom, že som nikde nenašiel čokoľvek o údržbe kardanu. Jedine čo som sa kdesi dočítal, že (občas) vedia odísť kardanové kríže, ktoré sa menia a to je tak všetko.
    Obávám se, že jediné co můžeš s kardanem udělat, je že ho natřeš nejakou pěknou barvou, třeba světle zelenou, aby nebyl tak ošklivě rezatý (ale na to máš ještě čas).
    "horský sokol"

Lokalita
    Prievidza
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS AAC 4WD

Ahoj. Pracujem ako vodic kamiona uz 22 rokov. Na staršich autach typu Liaz sa stalo vela krat ze odisiel kriz na kardane. Na dnešnych nakladakoch su tak robene krize takzvane samomazne, ze len vo vynimocnych pripadoch nevydrzia. U nas na firme mame auta co maju najazdene milion km a kardan aj krize su povodne. Takze ked to vydrzi na nakladnom aute o vahe 40ton tak by to malo vydrzat aj na osobaku. Zalezi urcite aj na sposobe jazdy a hlavne kde to auto jazdi a v akom prostredi. Na Ignise som za sest rokov nemal ziaden problem s kardanom. Ako to bude na SX4 to uvidim.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal medved610 Zobraziť príspevok
    Ahoj. Pracujem ako vodic kamiona uz 22 rokov. Na staršich autach typu Liaz sa stalo vela krat ze odisiel kriz na kardane. Na dnešnych nakladakoch su tak robene krize takzvane samomazne, ze len vo vynimocnych pripadoch nevydrzia. U nas na firme mame auta co maju najazdene milion km a kardan aj krize su povodne. Takze ked to vydrzi na nakladnom aute o vahe 40ton tak by to malo vydrzat aj na osobaku. Zalezi urcite aj na sposobe jazdy a hlavne kde to auto jazdi a v akom prostredi. Na Ignise som za sest rokov nemal ziaden problem s kardanom. Ako to bude na SX4 to uvidim.
    Na SX4 jsou kříže bezúdržbové a mají vydržet celou dobu životnosti (možná pokud nebudeš brodit vodou) stejně jako středový kulový kloub s domečkem. Celý komplet kardanu je vyvážený, nerozebiratelný a nový originál stojí 750 €.
    "horský sokol"

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •