Strana 1 z 6 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 52

Téma: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

1. Predvolené Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Zdravím,
    mám SX4, 1,6, 11/1998, sedan, 45000 km. Poslední dobou se mně začíná rozsvěcovat kontrolka motoru - známý to problém (bohužel) SX-čtverek. Byl jsem v servise načíst chybu - účinnost katalyzátoru na dolní hranici. Vymazali poruchu, asi 3000 km dobrý a pak znovu rozsvícení. A to se opakuje častěji a častěji. Poruchu nuluji odpojením baterie, protože svítící kontroka mně vadí. Na špatný kat a jeho výměnu je snad ještě příliš brzy a tak hledám, co s tím. Teď se mně znovu rozsvítila a tak jsem hned zajel na orientační měření emisí. Dle technika bych prošel, říkal ale, že emise CO (0,2% obj.) jsou dost vysoké, tak na úrovni Felicií. Což by odpovídalo tomu skoro špatnému katalyzátoru. Protože teď na podzim mám jít na první technickou kontrolu, hledám na internetu limitní hodnoty emisí, které jsou stanoveny pro SX4 výrobcem.

Kdo už jste byl na technické, nemáte je někdo ?
    Díky.

Jinak když tak hledám na internetu, tak shledávám, že SX4 asi nebyla, co se týče náhradních dílů moc dobrá volba. Např. jen co se týká emisí a výfuku :
    - nikde se nedá koupit výfuk z druhovýroby
    - nikde se nedá koupit katalýzátor z druhovýroby
    -originální katalyzátor stojí v Suzuki cca 35000,- Kč (cca 1500,- EUR)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Ty máš SX4 r.v. 1998???

Viem že r.v. 1/2006 až 12/2007 mali nejakú zvolávačku na vadné katy. Mali by to byť vozy od TSMEYA11S00100001 do TSMEYA11S00190092, od TSMEYA21S00100001 do TSMEYA21S00190092 a od TSMEYB21S00100001 do TSMEYB21S00190092.

Prever si u predajcu, či sa to netýkalo aj tvojho auta.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Zdravím,
    mám SX4, 1,6, 11/1998, sedan, 45000 km. Poslední dobou se mně začíná rozsvěcovat kontrolka motoru - známý to problém (bohužel) SX-čtverek. Byl jsem v servise načíst chybu - účinnost katalyzátoru na dolní hranici. Vymazali poruchu, asi 3000 km dobrý a pak znovu rozsvícení. A to se opakuje častěji a častěji. Poruchu nuluji odpojením baterie, protože svítící kontroka mně vadí. Na špatný kat a jeho výměnu je snad ještě příliš brzy a tak hledám, co s tím. Teď se mně znovu rozsvítila a tak jsem hned zajel na orientační měření emisí. Dle technika bych prošel, říkal ale, že emise CO (0,2% obj.) jsou dost vysoké, tak na úrovni Felicií. Což by odpovídalo tomu skoro špatnému katalyzátoru. Protože teď na podzim mám jít na první technickou kontrolu, hledám na internetu limitní hodnoty emisí, které jsou stanoveny pro SX4 výrobcem.

Kdo už jste byl na technické, nemáte je někdo ?
    Díky.

Jinak když tak hledám na internetu, tak shledávám, že SX4 asi nebyla, co se týče náhradních dílů moc dobrá volba. Např. jen co se týká emisí a výfuku :
    - nikde se nedá koupit výfuk z druhovýroby
    - nikde se nedá koupit katalýzátor z druhovýroby
    -originální katalyzátor stojí v Suzuki cca 35000,- Kč (cca 1500,- EUR)
    Myslím, že svícení kontrolky motoru u SX4 není vůbec častý problém, spíše ojedinělý, vzhledem k tomu, že nejstarší je teprve 7 let.
    P.S. ten rok výroby je zřejmě překlep
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Sedan robia asi len Japonci. Asi bude chyba niekde inde. Otrava katalyzátora? Natankovaním nejakého blbého benzínu? Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

5. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Jasně, že je to překlep, správně je 11/2008. Rok 1998 bylo moje předchozí auto, Hondička - zlatý auto, to chtělo jen benzín......
    Myslím, že ten problém není zase až tak ojedinělý, jak píše Kato na Suzukiclub.cz "setkává se s tímto problémem 3x týdně a kontrolku motoru už maže jen za "děkuji"". A stačí si vygooglit SX4 a Check Engine, nebo SX4 a P0420. Je tam toho bohužel dost a dost.
    A co ty hodnoty emisí? Nemá je někdo?

Lokalita
    Praha CZ

Jestli je svítící kontrolka check engine u SX4 tak častý jev, určitě se ti tady někdo ozve, neb tady má novou SX4 každý druhý, na rozdíl od českého fóra, kde jsou SX čtyřky všehovšudy tak čtyři.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Jestli je svítící kontrolka check engine u SX4 tak častý jev, určitě se ti tady někdo ozve, neb tady má novou SX4 každý druhý, na rozdíl od českého fóra, kde jsou SX čtyřky všehovšudy tak čtyři.

Tiež zopár SX4-károv poznám a ani jednému sa Check Engine nerozsvecuje a z tých X desiatok majiteľov SX4-iek tu na fóre sa na to tiež ešte nikto nesťažoval, takže je otázne ako "častý jav" to v reále je a či to skutočne nebude sajrajt-benzínom ako ti napísal aj na CZ fóre Kato.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Ak je to nasledovná kontrolka:

... tak v jednom servise majú k tomuto symbolu aktualizovanú vysvetlivku: POZOR - vysávač v protismere!
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

9. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Ak je to nasledovná kontrolka:

... tak v jednom servise majú k tomuto symbolu aktualizovanú vysvetlivku: POZOR - vysávač v protismere!
    Myslím si, že až ho potkáš, tak tě určitě smích přejde ....

Asi začnu jezdit na slovenský benzín, nedaleko pumpa Slovnaftu.

Nemáte někdo ten dovolený obsah CO? To jste ještě nikdo nebyl na technické?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Myslím si, že až ho potkáš, tak tě určitě smích přejde ....

Asi začnu jezdit na slovenský benzín, nedaleko pumpa Slovnaftu.

Nemáte někdo ten dovolený obsah CO? To jste ještě nikdo nebyl na technické?
    Když potkám vysavač, chci aby to byl silence force..., Protože kravál mně sere, z toho důvodu jsem se odstěhoval na venkov...
    Na slovenský benzín nejezdi, ale rovnou se odstěhuj na Slovač, je tam hezky (vím o čem mluvím)...
    Ten obsah CO je 0,5/0,2 %, ale na světě jsou i jiné krásnější prožitky... (vím o čem mluvím)
    "horský sokol"

Strana 1 z 6 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •