Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 52

Téma: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Zdravím.
    Doufám, že to nezakřiknu: cca sedm měsíců klid, zatím se kontrolka nerozsvítila (ťuky ťuk.....).
    Dodržuji tyto zásady :
    - beru u Benziny na střídačku 95 a 100 oktanů
    - nikdy už netankuji do vypnutí tankovací pistole (dříve jsem nechával pistoli automaticky vypnout a je fakt, že se mně několikrát rozsvícela právě po tankování, ne sice hned, ale asi tak po 100 km....
    - vždy pořádně utahuji víčko nádrže na cca 5 nebo 6 "cvaknutí". Dřív jsem to dělával asi jen na dvě (a při otevírání nádrže vždy sleduji, jestli je tam podtlak - a je tam vždy, ať je zima anebo teď jaro.

Snad to vydrží......

Radon
    Vyjádřím se k několika názorům, co zde zazněly:

1. Střídání benzínů

Lepší obrana před benzínem nevhodného složení, než střídání benzínových čerpadel, je zásada čerpat vždy do nádrže plné ze dvou třetin do plné. Tím lze minimalizovat možnost problémů, vzhledem k naředění případného "špatného" benzínu do většího množství osvědčeného paliva z předchozího čerpání. Sám to tak dělám už asi deset let a zatím jsem problém s palivem neměl... ťuky, ťuk...

2. Oktanové číslo

Případný vliv oktanového čísla na emisní kontrolku motoru, nebo životnost katalizátoru, je jenom jedna velká iluze.

3. Čerpání PHM do vypnutí pistole

Na svícení kontrolky motoru nemůže mít vliv, stejně jako obavy z případného přetečení paliva do nádoby s aktivním uhlim. Benzínová nádrž má dva mechanismy proti tomuto přetečení. Výjimkou může být snad jen ú****é "docmrndávání" plné za velkého letního horka a následném odstavení vozidla, kdy by mohlo dojít vlivem zvětšení objemu studeného paliva vlivem vysokých venkovních teplot k jeho přetlakování do systému recyklace par.

4. Utahování víčka

Odpovím otázkou. Už se ti někdy stalo, že jsi u pumpy zapoměl zavřít nádrž a odjel s víčkem na šňůrce?
    Mně ano, když jsem vedle čerpání do nádrže, ještě čerpal do kanistrů a ujel jsem tak 150 km. Možná uhádneš, co se stalo. Správně, vůbec nic.

5. Problém "plemenného kozla capa"

Tady jsme v Evropě, nikoliv v Americe, nebo na americkém fóru. Problém je v tom, že v Americe je přísně sledován únik benzínových par do ovzduší, hlavně ve velkých městech. Je rozlišován letní a zimní benzín s ohledem na teplotu odpařování a porušování všech těchto pravidel je postihován pomalu jako vražda.

6. Katalyzátor-životnost

Shrek má pravdu, že životnost katalyzátoru v dnešní době opravdu končí tím, že se vyčerpá mikroskopicky tenká aktivní vrstva platiny a rhodia dříve než dojde k mechanické destrukci jeho nosné keramické, případně kovové vložky.
    Jiná situace samozřejmě nastane, pokud katalyzátor dostává opakovaně rány z venku, nebo je jako palivo používán plyn.
    "horský sokol"

2. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Ale systém odvětrávání nádrže patří do emisního systému auta. Odvětrané výpary z nádrže jsou přiváděny do sání a pak se v určitém režimu motoru spalují. Co když řídící jednotka nějak "hlídá" i správnou funkci tohoto systému?
    EEC (Evaporative Emission Control System)
    Fakt nevím čím to je, ale zatím nic nesvítí.......

3. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Dopr..le. Jenom napíšu, že nic nesvítí, tak už je všechno jinak. Tak zase svítí, mrcha. Asi po 8000 km ... Takže asi budu ještě víc pověrčivější, než jsem.
    Zkusil jsem podtlak v nádrži a byl tam. Takže tím to není. Dopr..le.
    Zkusil jsem "vyblikat kódy", asi to ale neumím. Objevil se mně tam kód 00000. Dělal jsem to dobře? Zapnu klíček do polohy, kdy se všechno rozsvítí, 3x zapnu a vypnu potkávačky a 3x stisknu koncák u dveří. Najeté kilometry zhasnou a objeví se tam nuly.
    Protože mám bezklíčkové ovládání, tak jsem to ještě vyzkoušel se zasunutým klíčkem, ale výsledek stejný.
    Zkusím to nevymazávat, třeba to zhasne......

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Áno, vyblikal si to správne.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ani ja som si nechcel par mesiacov pripustit, ze by mi tak skoro mohol odist katalyzator a hladal som vsetko mozne... po jeho vymene sa kontrolka uz rok nerozsvietila.
    Ked ti teraz svieti kontrolka, zbehni do servisu na diagnostiku nech ti pozru hodnoty z lambda sond pred a za katom a nech ich porovnaju. Ano, zaplatis za diagnostiku, ale dostanes jasnu odpoved, ci to je zly kat alebo nie.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Ale systém odvětrávání nádrže patří do emisního systému auta.... Co když řídící jednotka nějak "hlídá" i správnou funkci tohoto systému?.......
    ...řídící jednotka nijak "nehlídá" tuto záležitost, neboť systém EVAP u tohoto modelu vozidla nemá žádný elektrický výstup ani zpětnou vazbu hlídající podtlak, nebo přetlak v palivové nádrži. Řídící jednotkou je monitorován pouze povelový signál vypouštěcího ventilu nádoby s aktivním uhlím, zda jeho obvod není přerušený, nebo zkratovaný na kostru. Bez ohledu na to, zda je víčko nádrže utažené, nebo povolené, nebo zda je nádrž plná, nebo je v ní pouze vzduch a jeden litr benzínu.
    Tak říkajíc kozel cap se nažral a koza zůstala celá...
    "horský sokol"

7. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Ale proč nemůžu "vyblikat" chybový kód? Kód 0000 značí, že v paměti ŘJ není žádná chyba?

Lokalita
    Praha CZ

Oranžová kontrolka se týká hlavně systému řízení emisí a její svícení signalizuje nerovnováhu systému a nemusí nutně vybíhat chybová hláška. Stejně tak můžeš mít v registru deset různých chybových kódu týkajících se různých skupin a přitom kontrolka svítit nemusí. Pokud se ti budou hádat lambda sondy s příslušným softwairem, tak to může svítit, protože ani sám systém nedokáže vyhodnotit konkrétní závadu.
    Před příchodem katalyzátorů žádná kontrolka motoru nebyla.
    "horský sokol"

9. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Oranžová kontrolka se týká hlavně systému řízení emisí a její svícení signalizuje nerovnováhu systému a nemusí nutně vybíhat chybová hláška. Stejně tak můžeš mít v registru deset různých chybových kódu týkajících se různých skupin a přitom kontrolka svítit nemusí. Pokud se ti budou hádat lambda sondy s příslušným softwairem, tak to může svítit, protože ani sám systém nedokáže vyhodnotit konkrétní závadu.
    Před příchodem katalyzátorů žádná kontrolka motoru nebyla.
    Jednoducha pomoc odpojte na 20 min. minus pol baterie opätovne naštartovanie porucha zhasne. Moje poznanie kratkodobe štarty a vypnutia a tiež ak tankujem z rezervy do plna. Snad som pomohol, v servise pytaju za vymazanie 20€????????????????????

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Když potkám vysavač, chci aby to byl silence force..., Protože kravál mně sere, z toho důvodu jsem se odstěhoval na venkov...
    Na slovenský benzín nejezdi, ale rovnou se odstěhuj na Slovač, je tam hezky (vím o čem mluvím)...
    Ten obsah CO je 0,5/0,2 %, ale na světě jsou i jiné krásnější prožitky... (vím o čem mluvím)
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •