Strana 4 z 6 PrváPrvá ... 23456 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 52

Téma: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    ... Chce to poriadnu diagnostiku, ale tým nemyslím že to nejaký mechanik v autorizáku napichne na čarovnu skrinku a prečíta P0420 a v tabuľke si prečíta čo to znamená.
    Ta pořádná diagnostika znamená např. TECH2 od Suzuki, nebo Multi-Diag Handy 2 BT + od společnosti ATAL. To jsou mašinky které i se zaškolením obsluhy a Software stojí asi tak sto tisíc. V ČR je údajně 1500 dílen, které tímto vybavením disponují.
    To co ti řekne mechanik, disponující pouze notebookem a programem ztaženým z internetu, nebo koupeným za pár tisíc, to si můžeš sám "vyblikat" na tachometru, a zadarmo.
    "horský sokol"

2. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Díky chalani za pomoc,

uvidím, jak dopadnu v listopadu na technické s emisema. Pokud neprojdu, budu muset to řešit. Jestli projdu, pak na to budu mít další dva roky čas - auti jezdí dobře.....

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Údajne túto chybu môže okrem iného spôsobovať i netesnosť sacieho potrubia, alebo výfukových zvodov.

4. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Zdravím.
    Doufám, že to nezakřiknu: cca sedm měsíců klid, zatím se kontrolka nerozsvítila (ťuky ťuk.....).
    Dodržuji tyto zásady :
    - beru u Benziny na střídačku 95 a 100 oktanů
    - nikdy už netankuji do vypnutí tankovací pistole (dříve jsem nechával pistoli automaticky vypnout a je fakt, že se mně několikrát rozsvícela právě po tankování, ne sice hned, ale asi tak po 100 km....
    - vždy pořádně utahuji víčko nádrže na cca 5 nebo 6 "cvaknutí". Dřív jsem to dělával asi jen na dvě (a při otevírání nádrže vždy sleduji, jestli je tam podtlak - a je tam vždy, ať je zima anebo teď jaro.

Snad to vydrží......

Radon

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Bez urážky, ale počet cvaknutí uzáveru nádrže môže mať na chybu vplyv asi taký istý ako to, či pes označkuje koleso alebo nie.

A pochybujem aj o vplyve tankovania až do vypnutia pištole, alebo skôr. Nemá to žiadny technický základ, pretože SX4 nemá v hrdle nádrže žiadne snímače.

Kvalitu benzínu a oktánove číslo beriem.

6. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Ono ani tak nejde o počet "cvaknutí", ale o to, že si teď dávám pozor na víčko od nádrže, které se snažím dobře (těsně) uzavřít. A to, že je dobře uzavřené, to mně potvrzuje podtlak v nádrži, který se projevuje zasyčením při jeho odšroubování .....
    A dřív to syčení nebylo pravidlem - to vím určitě......
    ( A jestli je to tím pejskem, tak ať v tom pokračuje každý den, protože to funguje a je to lepší, než dávat 35000 Kč za nový přední katalyzátor ).
    To, že by to mohlo být tím víčkem, to jsem "vyčetl" na amerických diskuzích. Tam doporučují při těchto problémech na prvním místě překontrolovat těsnění na víčku a případně ho vyměnit. Jen jsem měl při mých slabých znalostech angličtiny problém se slovem "CAP" (víko). Cap u nás znamená kozel (co smrdí) ...... Mám sice vybavení GLX, ale "smrdutého capa" bych tam opravdu mít nechtěl.
    To s tím tankováním "do plné" jsem sám vypozoroval (a taky nejsem jediný, komu se to po tankování "do plné" projevovalo - viz diskuze na fórech). A protože se tonoucí i stébla chytá, tak to takto praktikuji.
    A s tím střídáním benzínu to je doporučení bývalého technika u SUZUKI v ČR - viz diskuze na Suzukiclub.cz.

Ať je to čímkoliv, tak se to už delší dobu neprojevilo a to je to hlavní. Doufám ale, že jsem to nezakřikl .......

Nikomu nic nenutím, kdo má podobný problém, tak to může vyzkoušet.... Je to úplně zadarmo.
    (Dalo by se vyzkoušet jezdit se špatně dotaženým víčkem, ale mně se do toho teda vůbec nechce. Ale můžeš to vyzkoušet a pak nám poreferovat.....)

Radon
    Naposledy upravil radon; 16-05-2013 o 20:48

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    To, že by to mohlo být tím víčkem, to jsem "vyčetl" na amerických diskuzích. Tam doporučují při těchto problémech na prvním místě překontrolovat těsnění na víčku a případně ho vyměnit.
    A vrazi z Wall Streetu aj vysvetlili na akom technickom základe dokáže tlak/podtlak v nádrži, alebo viac či menej dotiahnuté viečko nádrže ovplyvňovať činnosť katalyzátora, lambda sondy, alebo funkčnosť vstrekovacieho systému?
    Btw. nádrž nie je hermeticky uzavretý systém, bez ohľadu na to ako silno je viečko nádrže dotiahnuté.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Pokial ti naozaj odchadza katalyzator, prejavi sa to presne ako popisujes. Zazil som na vlastnej kozi so Swiftom Sportom. Najskor kontrolka svieti, potom na dlhsi cas zhasne, potom sa rozsvieti, opat zhasne... casom sa budu skracovat intervaly obdobia "nesvietenia kontrolky".
    V servise vedia na to spolahlivo prist napojenim na diagnostiku podla hodnot prvej (pred katom) a druhej (za katom) lambda sondy. Treba ist na diagnostiku v case ked svieti kontrolka.
    Problem som riesil vymenou katu v AMA Modra za cca 250 €. Suzuki chcelo za vymenu katu 1.100 €. Cena bola taka vysoka, pretoze kat je jeden diel spolu so zvodmi.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Shrek, náhodou si ten kat potom nerozrezal, neotvoril? Údajne dochádza k rozpadnutiu/rozpadávaniu vnútornej vložky katu.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Mam ho rozrezany a odlozeny. Podla vyjadrenia odbornikov prestal pracovat chemicky. Fyzicky je neposkodeny a zvnutra ako novy.

Strana 4 z 6 PrváPrvá ... 23456 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •